Skocz do zawartości

Lakierowanie wlotu na masce "kurnik" :)


vince_snd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

No właśnie..., miejscami ma odpryski i zaczyna odchodzić lakier

Chciałbym wykonać to sam. Możecie coś podpowiedzieć w tym temacie?

Kompletnie się nie znam na przygotowaniu takiej powierzchni pod lakierowanie.

Co zrobić oczywiście poza zdemontowaniem?

 

Tylko zmatowić, czy zdjąć stary lakier całkowicie? czym? co i jak? jakiś podkład? lakierować bezpośrednio na plastik?

Wiem że są specjalne lakiery do plastiku, czy właśnie je stosować czy może normalny lakier?

Planuje malowanie na czarny mat, wiem wiem, niektórzy mogą wątpić w estetykę takiego rozwiązania, jednak chce spróbować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć Ci tylko jedno: musisz zastosować specjalny podkład do tworzyw przed lakierowaniem inaczej lakier złuszczy się, popęka i ogólnie będzie wyglądał dziadowsko. Matowienie to oczywistość :wink:

Natomiast, jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry efekt czarnego matu, to sugeruję oklejenie folią, mat z farby, a mat z folii to dwa różne światy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, bo Wy mówicie o malowaniu nowego elementu plastikowego a kolega zdaje się pyta o już pomalowany.W takim wypadku wystarczy zmatowienie lakieru na przykład papierem ściernym wodnym o gradacji 1000-2000 i pokrycie tak przygotowanej (totalnie suchej) powierzchni lakierem czarnym matowym.Dla polepszenia efektu można tę pomalowaną powierzchnię po wyschnięciu zmatowić jeszcze raz papierem 2000 na mokro i powtórnie pomalować, i jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz :) aż do zadowolenia,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, bo Wy mówicie o malowaniu nowego elementu plastikowego a kolega zdaje się pyta o już pomalowany.W takim wypadku wystarczy zmatowienie lakieru na przykład papierem ściernym wodnym o gradacji 1000-2000 i pokrycie tak przygotowanej (totalnie suchej) powierzchni lakierem czarnym matowym.Dla polepszenia efektu można tę pomalowaną powierzchnię po wyschnięciu zmatowić jeszcze raz papierem 2000 na mokro i powtórnie pomalować, i jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz :) aż do zadowolenia,pozdro.

 

No właśnie, jest polakierowany i nie wiem co zrobić, czy zdzierać do "żywego" czy tylko zmatować i lakierować.

W niektórych miejscach widać że lakier już odszedł od powierzchni, ale jeszcze nie odpadł i jest charakterystyczny purchel.

 

-- 22 kwi 2012, o 07:35 --

 

Mogę podpowiedzieć Ci tylko jedno: musisz zastosować specjalny podkład do tworzyw przed lakierowaniem inaczej lakier złuszczy się, popęka i ogólnie będzie wyglądał dziadowsko. Matowienie to oczywistość :wink:

Natomiast, jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry efekt czarnego matu, to sugeruję oklejenie folią, mat z farby, a mat z folii to dwa różne światy :wink:

 

Sam pewnie nie dam rady ładnie okleić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć Ci tylko jedno: musisz zastosować specjalny podkład do tworzyw przed lakierowaniem inaczej lakier złuszczy się, popęka i ogólnie będzie wyglądał dziadowsko. Matowienie to oczywistość :wink:

Natomiast, jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry efekt czarnego matu, to sugeruję oklejenie folią, mat z farby, a mat z folii to dwa różne światy :wink:

 

Sam pewnie nie dam rady ładnie okleić..

Suszarka, nożyk i jedziesz :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...