Skocz do zawartości

Uszczelnienie szyb


Subaru_Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chodzi o Forka I gen. Mam wrażenie, że fabrycze "łączenie" szyby z uszczelką drzwi jest mało efektywne przy większych prędkościach (u mnie pow. 100 km/h czasem czuję jakbym biegł obok samochodu).

Ktoś ma jakiś patent jak to zrobić? Wpadł mi pomysł, żeby wsadzić coś w uszczekli, co je trochę spulchni. Może jakaś taśma akustyczna, gumowa rurka...w każdym razie nic jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru_Forester, czeka cię prawdopodobnie demontaż boczków i regulacja pochylenia prowadnic szyby, zeby był mocniejszy docisk po zamknięciu drzwi. po 2 śruby na każdej prowadnicy - widoczne jako nacięte gwinty po zdjęciu boczków. Zwłaszcza w drzwicha keirowcy z czase, wymaga to regulacji.

 

Możesz także mieć problem z uszczelką - być może sie wysunęła z mocowań itp - posprawdzaj przyleganie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w I gen. pomaga, ale w moim MY'03 naginanie trójkątów z lusterkiem pomaga i od czasu do czasu trzeba opuścić szybe i je troche zgiąć w kierunku wnętrza. Na pare tygodni mi pomaga, potem znowu gięcie :)

nie lepiej zrobić to za pomoca śrub, które mocują trójkąt ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TVN Turbo na moto-on był test XV. Testujący biadolił, że ten nowy to już nie to, ramki w drzwiach itd. ale za to jest ciszej bla bla bla i wtedy powiedział coś w stylu "że bez ramek też można było zrobić ciszej wystarczyło ponaginać trojkąty przy lusterkach, znawcy wiedzą o co chodzi" i puścił oczko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że bez ramek też można było zrobić ciszej wystarczyło ponaginać trojkąty przy lusterkach, znawcy wiedzą o co chodzi" i puścił oczko

 

To samo oglądałem i właśnie jestem ciekaw o co dokładnie chodzi - ktoś może wyjaśnić w szczegółach? W moim GT wieje przy prawym lusterku - przy lewym cisza :evil:

 

Zainteresowani mogą obejrzeć test Subaru XV przez internet: http://tvnplayer.pl/programy-online/mot ... 11855.html 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...