Skocz do zawartości

ciekawe bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym


kamilo11

Rekomendowane odpowiedzi

gotuje mi się woda w zbiorniczku wyrównawczym przy czym wypycha płyn do niego i grzeje się samochód . wiem ze to może być uszczelka pod głowicą i dlatego zrobiłem badanie na co2 wyszło dobrze pomimo ponowienia badania ,kolejną przyczyną może być termostat więc został wymieniony ,problem nie znikł więc jeszcze wymieniłem pompę wody z resztą rozrządu , niestety problem dalej mnie nęka :( nie wiem już co może być więcej proszę o pomoc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tum ale po to właśnie zrobiłem badani na co2 w układzie chłodzenia ,no i wyszło że to nie uszczelka :(

 

Jak leci uszczelka to możliwości są:

1) olej w wodzie

2) woda w oleju

3) woda do cylindra

4) przedmuch do wody

 

Test CO2 wykrywa tylko przypadek numer 4.

 

-- 15 kwi 2012, o 11:19 --

 

kamilo11, A płyn masz pewny? MOże ktoś go rozcieńczał 5 razy,albo pomyłkowo dolał

"sprysku do szyB"

pozdr

 

Kurcze, widziałem Forka z nalanym płynem do spryskiwacza do układu chłodzenia i myślałem, że to przypadek odosobniony.

Ciekawe czy ludziom mylą się płyny czy wlewy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze test na co2 wykrywa tylko czwarty przypadek , ale w samochodzie nie stwierdziłem żadnego z pierwszych trzech przypadków więc wykluczyłem uszczelki pod głowicą ,a płyn chłodniczy jest pewny .

 

-- N kwi 15, 2012 12:40 pm --

 

układ nawet jak jest zapowietrzony to dlaczego przepycha płyn do zbiorniczka aż się ulewa , a co jest jeszcze to że na zimnym silniku wraca wszystko do normy , znaczy płyn się cofa do chłodnicy i nie lecą bąbelki a jak tylko przejadę jakieś 20-30 km to znowu płyn aż się ulewa ze zbiorniczka wyrównawczego i lecą bąbelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korek od zbiorniczka wyrównawczego sprawdziłeś? Kiedyś w Lagunie miałem walnięta uszczelką w korku zbiorniczka i jak tylko osiągał temperaturę to wywalało wodę. No ale bąbelki to jakieś dziwactwo jeśli uszczelka jest ok. No ale cuda się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotuje mi się woda w zbiorniczku wyrównawczym przy czym wypycha płyn do niego i grzeje się samochód

Ja poznałem podobny objaw : zbiornik wyrównawczy pełny, załączają się wiatraki chłodnicy bez żadnego typowego powodu (lekka jazda w chłodny dzień), w układzie chłodzenia duże braki, a po uzupełnienieniu widać pod metalowym korkiem bąbelkującą ciecz. Uszczelka :!: :(

--

dla jasności : sprawa dotyczy 2.5xt, ale to chyba nie ma znaczenia :?: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostke sucha i pocierasz reka przy wydechu. (ocywiscie nie po myciu auta i nie na zimno. Jesli jest para w spalinach to mydlo sie mydli :mrgreen:

 

mnie tam w szkole uczyli ze zawsze jest para w spalinach :mrgreen:

 

Bo tak jest, ale jak użyjesz mydła w kostce "Biały Jeleń" to pienienie tego konkretnego mydła diagnozuje padniętą uszczelkę :mrgreen::twisted:

Celem zamontowania detektora na stałe, kostkę mydła wpychany w backboxa. Jeżeli po odpaleniu widzisz w lusterku wstecznym bańki mydlane to masz problem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam instalacje gazową ale jeśli to by był reduktor to i na zimnym silniku by to się działo a teraz dzieje się to tylko na dobrze ciepłym silniku a wypychanie płyny po przejechaniu 20 km ale jutro zrobię jeszcze raz badanie na co2 i sztuczkę z mydłem i wtedy jak nie uszczelka to tylko pęknięta gdzieś głowica ale to i tak powinno wyjść przy badaniu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...