Skocz do zawartości

Czyzby koniec silnika??


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent GT 00r,przebieg ok 190tys,silnik po remapie(1,1bara doładowanie).Objawy bierze olej ok.1-1,2l na 1000km,na postoju gdy się wkręci silnik na max obroty wyraźnie puszcza niebieskiego dyma(tylko przy wysokich obrotach).Właściciel dba o auto zawsze rozgrzewa silnik i studzi turbinę,ale i nie żałuje gazu :twisted: ale z głowa.Gdzie szukac przyczyny,turbo,pierścienie a możne jeszcze coś innego :?:.Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od turba to sciag weza i sprawdz czy ma luzy wzdluzny czy poprzeczny jesli sa to byc moze to jest to. Turbina bedzie tez mokra od oleju.

No tak wszystko się zgadza ale przy przebiegu blisko 200tys to luzy turbina ma na 100%,pytanie jest jak duży luz zacznie powodować branie oleju.

 

niebieski dym = skonsumowany olej... pytanie skąd - czy turbiną, czy uszczelniaczami?

 

najtańszy = turbina? :D

 

btw. może odmę sprawdzić i ewentualnie jakiegoś catch tanka zanim kolega nazbiera na remont?

 

Uszczelniacze-wątpię ,silnik ze zużytymi uszczelniaczami przy odpalaniu na zimno puszcza dyma a ten egzemplarz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę nieco temat,padło na turbinę.I tu moje pytanie gdzie w Polsce zregenerować turbo dobrze i tanio :D.Napewno wielu kolegów już przerabiało ten temat,proszę o namiary firm godnych polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat,padło na turbinę.I tu moje pytanie gdzie w Polsce zregenerować turbo dobrze i tanio :D.Napewno wielu kolegów już przerabiało ten temat,proszę o namiary firm godnych polecenia.

 

Td04? Pogadaj z uzytkownikiem Polo, o ile nic mi sie nie pokrecilo, ale ogolnie to nie wiem, czy nie lepiej poszukac po prostu nastepnej td04? Chyba sporo tego. A reanimacje turbo chyba dosc roznie wychodza warsztatom, zwlaszcza polskim, zwlaszcza, gdy - z reguly - istotny jest czynnik finansowy. Czyli najczesciej musi byc jak najtaniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...