Skocz do zawartości

Adaptacja silnika EJ20 i podłączenie do komputera


martelkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym tutaj jako nowy użytkownik poprosić o pomoc znawców tematu, a mianowicie..

 

Kupiłem sprawny kompletny silnik z Legacy , model silnika to EJ20 . Został wyjęty ze sprawnego auta . Ten silnik ma być zaadoptowany do innego pojazdu ( taki 3kołowiec) . Razem z silnikiem dostałem wiązkę elektryczną która biegnie od silnika do komputera. Wiązka jest podpięta do silnika i równiez do komputera. Pozostały 3 kostki z których jedna mała jest do podłączenia sondy lambda . Pozostałe dwie kostki .....no własnie , i tutaj utknołem i nie mam pojęcia co dalej . Jedna kostka jest czarna szeroka z dużą ilością cienkich kabli i druga biała chyba z ośmioma grubszymi kabelkami . Do tych kostek napewno trzeba podłączyć zasilanie , stacyjke pompę paliwa i reszte podzespołów ale kompletnie nie wiem co i gdzie a nie chciałbym spalić komputera podłączając na oko. W związku z tym Chciałbym poprosic o pomoc w podłączeniu. Może ktoś dysponuje jakimś czytelnym schematem lub odpłatnie podjoł by się podłączenia .

 

P.S

ewentualnie mam możliwośc wyjęcia reszty kompletnej wiązki z tego auta i po odpaleniu motora usunięcie z niej kabli zbędnych , czyli całe oświetlenie i całą reszte innych kabli , bo potrzeba mi tylko tyle aby prawidłowo pracował silnik. Niestety po tą wiązkę musiałbym jechać prawie 600 km w jedną strone , tak więc narazie szukam pomocy tutaj.

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie..

..sory , ale myslałem że jak podam modej EJ20 to wystarczy , ale teraz już wiem że nie .

Więc tak ... silnik pochodzi z Legacy rok 1995. Model bez turba , bez klimy . Oznaczenie na komputerze to..

 

22611 AC540

A18-000 D15

 

..takie dane mam na teraz

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...