Jump to content

Recommended Posts

Lecę niebawem. Będę miał w sumie 3 dni wolne na zwiedzanie i mam też trochę kasy na zakupy i z tego co widzę to można kupić ciekawe rzeczy w lepszych pieniądzach niż w Polsce.

Ktoś był w międzyczasie od 2012 roku i może dorzucić jakieś woje doświadczenia?

Regularnie bywam w Singapurze i ostatnio było tam warto robić zakupy jakoś w okolicach 2010. Potem ceny wystrzeliły tak że w Europie jest taniej.

Jak chcesz zwiedzać to jak dla mnie obowiązkowa lista to:

- Sentosa Island (wjazd kolejka linową) i Universal Studios

- Gardens by the bay

- Singapore Flyer

- Birds park

- ZOO albo najlepiej Night Safari

- wieczorkiem Clarke Quay i Boat Quay

Można odwiedzić China Town i Little India.

3 dni to mało ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by matros1
  • Upvote 1

Ja polecam:

gardens by the bay

botanic gardens

cloud forest - nie bylem, ale ponoc warto

chinatown

singapore flyer - odpowiednik london eye

marina bay sands skypark

orchard road - knajpy, sklepy, sklepiki, butiki ect.

santos island 

zouk - jak chcesz przybalowac w kultowym miejscu - niestety nie mialem okazji sprawdzic.. 

i bardzo polecam metro :)

Edited by KamilP
  • Upvote 1

Singapur, coś pięknego wyspa Sentosa i obowiązkowa przeprawa kolejką linową nad miastem . Tyle lat temu to było że wiele miejsc uciekło z głowy, Chinatown, spoko ale wiadomo szału nie było :) Jedna uwaga, nie pal tam gdzie popadnie , srogo zapłacisz :)

A jeżeli nie wiesz gdzie potem się wybrać leć do Tajlandii , tam jest samowolka :)

Edited by darecki1981

Jak już tam będziesz to albo bierz taksówki (stosunkowo tanie). Albo kup sobie taką kartę turysty (Tourist Pass) na 3 dni i możesz wtedy korzystać z komunikacji miejskiej ile chcesz przez ten okres. Koszt to bodaj 30 SGD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Upvote 1
  • 3 weeks later...

Moglbym tam pracowac i mieszkac..

Odważne stwierdzenie ;)

Ja również!

Gdyby jeszcze nas tam chcieli ;) ... ale nie chcą :)

Według mnie najlepiej zatrzymać się w Chinatown (to jest drogie miasto, ale .. bez przesady, w Europie bywa nietaniej). Rok temu zatrzymaliśmy się w The Scarlet - był świetny, a ... pod samym nosem Hawker Centre, czyli jadłlodajnia. W Singapurze dla mnie największym problemem było co zrobić, żeby spalić to co się zjadło, żeby można było zjeść znów :)

Jeśli ktoś lubi miasta, Singapur go oczaruje - warto zobaczyć go z każdej strony, czyli Chinatown, Little India, Arab Street, oczywiście Riverside (również, a może szczególnie nocą). Komunikacyjnie jest to majstersztyk. Oprócz Little India - porządek, ale śmieci też są ;) Bajki o braku papierka na ulicy to ... jednak bajki. To jest Azja, ale w bardzo cywilizowanej formie.

Do świątyń buddyjskich i hinduskich warto wziąć sobie (i mieć przy sobie) skarpetki. Higiena to raz, a dwa ... ten zapaszek, którego się później nie sposób pozbyć ;) Choć w Tajlandii było z tym zdecydowanie bardziej hardcore'owo :)

W Singapurze można pić ... wodę z kranu! Ma ziemisty posmak, ale daje radę ;) W całej Azji Południowo-Wschodniej to absolutny ewenement. Singapur kupuje ją od ... malezyjczyków.

Natomiast warto też wpaść do chińskiej apteki po herbatki na drogę (w słoiczkach) - są fantastyczne. Jedzenie oczywiście ze straganów, od Chińczyków ... to jednak jest Azja, więc jakiś szok będzie, ale nie da się w Azji zjeść czyściej, niż w Singapurze. Mimo wszystko nie jest im wszystko jedno ...

Świątynie - kolosalna ilość świątyń, do zobaczenia na czele ze Sri Mariamman (Chinatown), Thian Hock Keng (Chinatown), ogrody botaniczne, a jeśli masz czas polecam wycieczkę na Southern Ridges - świetny spacer.

Alkohol KONIECZNIE kupujemy na lotnisku, gdzie ceny są OK. Później ... będzie bardzo bolało.

... no i przede wszystkim - ZACHWYCAĆ SIĘ tym, że 50 lat temu tego państwa - miasta nie było nawet na mapie, a kiedy się pojawiło, właściwie nie było wiadomo z czym i od czego zacząć (Malezja praktycznie "wyrzuciła" Singapur zostawiając go na pastwę losu) ... To co osiągnął ten naród jest absolutnie niesamowite!

Oczywiście, z Singapuru warto ruszyć dalej ... Malezja, Indonezja, Tajlandia ... to są moje miejsca.

BTW - my nie uświadczyliśmy ani jednego komara. Singapur bardzo kontroluje ogniska dengi (jeśli jeszcze nie słyszałeś to ... może nie czytaj :) - w każdym razie jeden rollup Muggi pewnie warto z sobą wziąć, żeby później nie szukać kiedy okaże się, że akurat Cię wyśledziły :) To zależy też gdzie się zatrzymasz. W Singapurze nie była również potrzebna moskitiera.

Jeśli masz pytania, wal śmiało :)

BTW - Ayu, rozumiem że podstawowe szczepienia masz zrobione? WZW A, WZW B, dur, tężec, błonica, krztusiec? Do Singapuru tyle wystarczy.

Edited by ukiman
  • Upvote 3

Gracias! 

Nasze "oswojenie Azji" to w naprawdę dużym stopniu Twoja zasługa - swego czasu bardzo nam w tym pomogłeś (to było właśnie przed wyprawą do Singapuru)!

Stokrotnie dziękujemy - jestem Twoim dłużnikiem :)

Teraz mogę pisać o tym z podniesioną głową, ale pamiętasz pewnie jak pełne gacie strachu miałem :)

P.S. W tym roku byliśmy cały miesiąc w Tajlandii ;)

• Upvote 1

No i już, zaliczone. Podobało mi się to co zobaczyłem, nie ma sensu się rozpisywać,czyli  wcześniej wymienione punkty do zobaczenia oprócz Sentosy. Okey, jest fajnie bo jest inaczej ale ja trafiłem na moment kiedy w Indonezji płonął znów las tropikalny i nie było kawałka czystego błękitnego nieba na przestrzeni 6 dni jakie byłem w Singapurze i Johor Bahru.

Jedzenie fajne, ludzie różni. Ceny za hotele i inne atrakcje dosyć wysokie. Wolę Malezję :)

post-13094-0-24050800-1444981127_thumb.jpg

Szkoda, ze nie trafiłeś w pogodę :/

Malezja to zupełnie inny klimat. Niemniej jednak obydwa miejsca piękne, zresztą jak cala Azji  :wub:

• 4 years later...
W dniu 16.10.2015 o 09:41, Ayu napisał:

Jedzenie fajne,

Jeśli ktoś lubi kuchnię indyjską lub chińską - powinien odwiedzić to miejsce. Jedzenie obłędne. Ceny wiadomo, zależy też od miejsca. 

Posted (edited)

Bylem w 2018 roku na 5 dni, super wyjazd i super miejsce ale do najtanszych nie nalezy:) Troche zaluje do dzis ze nie poswiecilismy jednego dnia na miejscu i nie polecielismy z zona na 1 dzien do Kuala Lumpur ale czasu nie cofne.

XT z wlotem na masce...

B4FBABB6-DD82-496D-81E2-53B2A6F91FB0.jpeg

Edited by Lisek
Posted (edited)
W dniu 7.05.2020 o 00:07, Lisek napisał:

Bylem w 2018 roku na 5 dni, super wyjazd i super miejsce ale do najtanszych nie nalezy:) Troche zaluje do dzis ze nie poswiecilismy jednego dnia na miejscu i nie polecielismy z zona na 1 dzien do Kuala Lumpur ale czasu nie cofne.

Nie żałuj. 

My byliśmy w Singapurze ponad dwa tygodnie. 

Pięć dni poświęciliśmy na skok do Tajlandii. Zastanawialiśmy się nad Kuala Lumpur, wybraliśmy jednak obcowanie z przyrodą i ocean jako balans dla metropolii. W Singapurze i tak wszystkiego zwiedzić, zobaczyć i posmakować nie dało się. Tym bardziej jeden dzień w Kuala Lumpur to tyle co nic, a trzeba przecież liczyć przelot, dojazd do lotniska powrót itd. 

Na Kuala Lumpur to trzy dni bym liczył jako minimum minimorum. No chyba że objazd miasta taksówką, selfie i powrót. 

Edited by mechanik