Skocz do zawartości

Singapur


drout

Rekomendowane odpowiedzi

Lecę niebawem. Będę miał w sumie 3 dni wolne na zwiedzanie i mam też trochę kasy na zakupy i z tego co widzę to można kupić ciekawe rzeczy w lepszych pieniądzach niż w Polsce.

Ktoś był w międzyczasie od 2012 roku i może dorzucić jakieś woje doświadczenia?

Regularnie bywam w Singapurze i ostatnio było tam warto robić zakupy jakoś w okolicach 2010. Potem ceny wystrzeliły tak że w Europie jest taniej.

 

Jak chcesz zwiedzać to jak dla mnie obowiązkowa lista to:

- Sentosa Island (wjazd kolejka linową) i Universal Studios

- Gardens by the bay

- Singapore Flyer

- Birds park

- ZOO albo najlepiej Night Safari

- wieczorkiem Clarke Quay i Boat Quay

 

Można odwiedzić China Town i Little India.

 

3 dni to mało ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

gardens by the bay

botanic gardens

cloud forest - nie bylem, ale ponoc warto

chinatown

singapore flyer - odpowiednik london eye

marina bay sands skypark

orchard road - knajpy, sklepy, sklepiki, butiki ect.

santos island 

zouk - jak chcesz przybalowac w kultowym miejscu - niestety nie mialem okazji sprawdzic.. 


i bardzo polecam metro :)

Edytowane przez KamilP
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singapur, coś pięknego wyspa Sentosa i obowiązkowa przeprawa kolejką linową nad miastem . Tyle lat temu to było że wiele miejsc uciekło z głowy, Chinatown, spoko ale wiadomo szału nie było :) Jedna uwaga, nie pal tam gdzie popadnie , srogo zapłacisz :)

A jeżeli nie wiesz gdzie potem się wybrać leć do Tajlandii , tam jest samowolka :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tam będziesz to albo bierz taksówki (stosunkowo tanie). Albo kup sobie taką kartę turysty (Tourist Pass) na 3 dni i możesz wtedy korzystać z komunikacji miejskiej ile chcesz przez ten okres. Koszt to bodaj 30 SGD

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Moglbym tam pracowac i mieszkac..

 

Odważne stwierdzenie ;)

 

 

Ja również!

 

Gdyby jeszcze nas tam chcieli ;) ... ale nie chcą :)

 

Według mnie najlepiej zatrzymać się w Chinatown (to jest drogie miasto, ale .. bez przesady, w Europie bywa nietaniej). Rok temu zatrzymaliśmy się w The Scarlet - był świetny, a ... pod samym nosem Hawker Centre, czyli jadłlodajnia. W Singapurze dla mnie największym problemem było co zrobić, żeby spalić to co się zjadło, żeby można było zjeść znów :)

 

 

Jeśli ktoś lubi miasta, Singapur go oczaruje - warto zobaczyć go z każdej strony, czyli Chinatown, Little India, Arab Street, oczywiście Riverside (również, a może szczególnie nocą). Komunikacyjnie jest to majstersztyk. Oprócz Little India - porządek, ale śmieci też są ;) Bajki o braku papierka na ulicy to ... jednak bajki. To jest Azja, ale w bardzo cywilizowanej formie.

 

Do świątyń buddyjskich i hinduskich warto wziąć sobie (i mieć przy sobie) skarpetki. Higiena to raz, a dwa ... ten zapaszek, którego się później nie sposób pozbyć ;) Choć w Tajlandii było z tym zdecydowanie bardziej hardcore'owo :)

 

 

W Singapurze można pić ... wodę z kranu! Ma ziemisty posmak, ale daje radę ;) W całej Azji Południowo-Wschodniej to absolutny ewenement. Singapur kupuje ją od ... malezyjczyków.

Natomiast warto też wpaść do chińskiej apteki po herbatki na drogę (w słoiczkach) - są fantastyczne. Jedzenie oczywiście ze straganów, od Chińczyków ... to jednak jest Azja, więc jakiś szok będzie, ale nie da się w Azji zjeść czyściej, niż w Singapurze. Mimo wszystko nie jest im wszystko jedno ...

 

Świątynie - kolosalna ilość świątyń, do zobaczenia na czele ze Sri Mariamman (Chinatown), Thian Hock Keng (Chinatown), ogrody botaniczne, a jeśli masz czas polecam wycieczkę na Southern Ridges - świetny spacer.

 

Alkohol KONIECZNIE kupujemy na lotnisku, gdzie ceny są OK. Później ... będzie bardzo bolało.

 

 

... no i przede wszystkim - ZACHWYCAĆ SIĘ tym, że 50 lat temu tego państwa - miasta nie było nawet na mapie, a kiedy się pojawiło, właściwie nie było wiadomo z czym i od czego zacząć (Malezja praktycznie "wyrzuciła" Singapur zostawiając go na pastwę losu) ... To co osiągnął ten naród jest absolutnie niesamowite!

 

Oczywiście, z Singapuru warto ruszyć dalej ... Malezja, Indonezja, Tajlandia ... to są moje miejsca.

 

BTW - my nie uświadczyliśmy ani jednego komara. Singapur bardzo kontroluje ogniska dengi (jeśli jeszcze nie słyszałeś to ... może nie czytaj :) - w każdym razie jeden rollup Muggi pewnie warto z sobą wziąć, żeby później nie szukać kiedy okaże się, że akurat Cię wyśledziły :) To zależy też gdzie się zatrzymasz. W Singapurze nie była również potrzebna moskitiera.

 

Jeśli masz pytania, wal śmiało :)

BTW - Ayu, rozumiem że podstawowe szczepienia masz zrobione? WZW A, WZW B, dur, tężec, błonica, krztusiec? Do Singapuru tyle wystarczy.

Edytowane przez ukiman
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracias! 

 

Nasze "oswojenie Azji" to w naprawdę dużym stopniu Twoja zasługa - swego czasu bardzo nam w tym pomogłeś (to było właśnie przed wyprawą do Singapuru)!

 

Stokrotnie dziękujemy - jestem Twoim dłużnikiem :)

 

Teraz mogę pisać o tym z podniesioną głową, ale pamiętasz pewnie jak pełne gacie strachu miałem :)

 

P.S. W tym roku byliśmy cały miesiąc w Tajlandii ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już, zaliczone. Podobało mi się to co zobaczyłem, nie ma sensu się rozpisywać,czyli  wcześniej wymienione punkty do zobaczenia oprócz Sentosy. Okey, jest fajnie bo jest inaczej ale ja trafiłem na moment kiedy w Indonezji płonął znów las tropikalny i nie było kawałka czystego błękitnego nieba na przestrzeni 6 dni jakie byłem w Singapurze i Johor Bahru.

 

Jedzenie fajne, ludzie różni. Ceny za hotele i inne atrakcje dosyć wysokie. Wolę Malezję :)

 

 

post-13094-0-24050800-1444981127_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Bylem w 2018 roku na 5 dni, super wyjazd i super miejsce ale do najtanszych nie nalezy:) Troche zaluje do dzis ze nie poswiecilismy jednego dnia na miejscu i nie polecielismy z zona na 1 dzien do Kuala Lumpur ale czasu nie cofne.

XT z wlotem na masce...

B4FBABB6-DD82-496D-81E2-53B2A6F91FB0.jpeg

Edytowane przez Lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 00:07, Lisek napisał:

Bylem w 2018 roku na 5 dni, super wyjazd i super miejsce ale do najtanszych nie nalezy:) Troche zaluje do dzis ze nie poswiecilismy jednego dnia na miejscu i nie polecielismy z zona na 1 dzien do Kuala Lumpur ale czasu nie cofne.

Nie żałuj. 

My byliśmy w Singapurze ponad dwa tygodnie. 

Pięć dni poświęciliśmy na skok do Tajlandii. Zastanawialiśmy się nad Kuala Lumpur, wybraliśmy jednak obcowanie z przyrodą i ocean jako balans dla metropolii. W Singapurze i tak wszystkiego zwiedzić, zobaczyć i posmakować nie dało się. Tym bardziej jeden dzień w Kuala Lumpur to tyle co nic, a trzeba przecież liczyć przelot, dojazd do lotniska powrót itd. 

Na Kuala Lumpur to trzy dni bym liczył jako minimum minimorum. No chyba że objazd miasta taksówką, selfie i powrót. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...