Skocz do zawartości

Singapur


drout

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jak długo tam będziesz i czy przy okazji wyjazdu służbowego czy czysto turystycznie.

 

Ważne jest żeby nie śmiecić i nie żuć gumy - wysokie kary finansowe albo prace społeczne. Nie można tez jeść w miejscach publicznych no chyba, że restauracja ma stoliki na ulicy (za też są kary finansowe). Poza tym piękne widoki z drapaczy chmur (szczególnie z tego w kształcie statku położonego na trzech filarach). Tania elektronika. Warto się tam wybrać w czasie wyścigu F1 (chyba we wrześniu w tym roku). Gorąco i wilgotno - często pada. Resztę info spokojnie znajdziesz w necie.

 

Aha no i mnóstwo Subaraków na ulicach :)

 

Daj znać jak było po powrocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos lubi nowoczesne miasta, to chyba jedno z najbardziej wartych odwiedzenia

 

napisz ile tam bedziesz i co chcialbys konkretnie wiedziec.

 

nie wiem jaki masz budzet, ale jesli bedziesz mial mozliwosc, spedz choc 1 noc w hotelu marina bay

 

Design-Fetish-Marina-Bay-Sands-Hotel-5.jpg

 

hotel jak hotel :wink: , ale tylko goscie maja dostep do

 

MarinaBaySandsArchitectureMosheSafdieSingaporeyatzer_24.jpg?width=721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że żona wyjazd służbowy a ja na doczepkę :twisted:

 

Kurcze praktycznie dowiedzielismy sie dziś :evil: Chcielismy wziąć córcie i wtedy na 2tyg ale kurcze brak paszportu u córci :cry:

 

I teraz nie wiadomo co nrobic na dwa tyg jej nie zostawimy (2 latka). Nie wiem wyjazd na tydzien moze 10 dni. W Singapurze 2-3 dni a reszta gdzie? Myślimy o Bali.

Może coś doradzcie :P

 

Bo generalnie mało czasu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy wziąć córcie i wtedy na 2tyg ale kurcze brak paszportu u córci :cry:

 

Słyszałam, że w sytuacjach wyjątkowych można załatwić paszport w trybie ekspresowym, nawet tego samego dnia... może warto spróbować... (tylko wówczas zdjęcia na poniedziałek musiałbyś mieć w razie czego) :wink:

Albo dopisać dziecko do paszportu jednego z rodziców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób palących: tylko w miejscach wyznaczonych, kary sięgają tam do 1000$ singapurskich czyli jeszcze drożej niż amerykański.

Zabierz dużo pieniędzy, za piwo 0.33 w restauracji płaciłem ok 45 pln :roll:

 

Ogólnie polecam salony masażu, coś wspaniałego, nigdzie nie przeżyjesz takiego profesjonalnego masażu jak tam. Jeżeli przeżyjesz bo się nie cackają :lol:

 

Oczywiście miasto wieczorem nosi miano jako jedno z najpiękniejszych na świecie i faktycznie nigdy nie byłem w piękniej oświetlonym :idea::idea::idea:

 

Super jedzenie! Owoce morze na 1000 sposobów!

 

Ogólnie zazdroszczę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz , że twojej Małej spodoba się upał, wilgotność 99% powodująca odparzenia, czekanie na Tatę oddającego się godzinami odpowiednim uciechom i masażom :twisted: , a na koniec po kilku latach i tak nic nie będzie pamiętała :cry:

 

Ps.

Sorry, ale miałem taką przygodę :( , a teściowa mówiła, żeby zostawić córkę w domu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Singapuru to najblizej macie Malezje, można zobaczyć Cameron Highland => http://www.wpzs.pl/?p=2147

ewentualnie Georgetown =>http://www.wpzs.pl/?p=2183

 

no i Singapur rzecz jasna => http://www.wpzs.pl/?cat=293

 

 

ps.

cieplutko będzie :mrgreen:

 

ps2.

jak ma być plażowanie to wielu moich znajomych wróciło zachwyconych z Perhentian Islands w Malezji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieckiem raczej zwiedzanie kraju czy zabytków odpada.

serio? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

-- 29 kwi 2012, o 09:45 --

 

kary sięgają tam do 1000$ singapurskich czyli jeszcze drożej niż amerykański.

dolar singapurski to okolo 2.5pln

 

Z grubsza miasto jest tanie - co prawda nie jak na warunki azjatyckie - ale jak na nasze przyzwyczajenia europejskie (i wschodnioeuropejskie) to wyglada to nieźle.

Obiad dla trzech osób (właściwie dwóch i pół) to około 20 dolarów - i to za takie owoce morza czy sushi jakich w życiu nie jadłem (no poza dwoma miejscami ale bardzo odległymi od Europy).

Noclegi są drogie - to fakt.

taksówki tańsze niż w Warszawie,

Jak byliśmy tam w ubiegłym roku kwiecień i maj - to na lotnisku można było odebrać bezpłatny trzydniowy bilet na komunikację miejską :D

Po za tym to Mekka zakupoholików - co nie dziwi bo ceny są niższe niż w stanach i w przeciwieństwie do innych miejsc w Azji głównie handluje się oryginalnymi rzeczami (surowe prawo). Na przykład - buty Bata (!!!) skóra prawdziwa - dobra jakość - 80 SGD, w Polsce ten sam model (lub bardzo podobny - 350 pln),

Geox czy Clarks - dziecięce - po 30-50 SGD (nowe kolekcje - nie wyprzedażowe)

Levisy - 30-100 SGD

a jeśli jesteś motocyklistą to już chyba nie ma lepszego miejsca na kupno kasków, butów, rękawic (średnio 60% polskiej ceny internetowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Lecę niebawem. Będę miał w sumie 3 dni wolne na zwiedzanie i mam też trochę kasy na zakupy i z tego co widzę to można kupić ciekawe rzeczy w lepszych pieniądzach niż w Polsce.

Ktoś był w międzyczasie od 2012 roku i może dorzucić jakieś woje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem - nie zwróciłem uwagi na jakieś specjalne zakupy (choć z elektroniki jest wszystko). Dobre było jedzenie, ciekawe chodzenie po mieście. Łatwo się zwiedza, super lotnisko, transport publiczny. Jak ktoś dobrze znosi upał, to fajne miejsce. Miły był spacer na taką górę z której jest kolejka linowa na wyspę z plażą i parkiem rozrywki - na Google Maps widać o co chodzi. Żałuję, za za późno dotarłem do symulatora skoków spadochronowych, ale w Warszawie jest już podobny. Polecam masaż (masa zakładów). Widziałem jakieś subaru, ale mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...