Skocz do zawartości

GC8 N/A - jeżdżę na za niskich obrotach? ^^


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temat.

W naszych imprezach jest niestety/stety tak, że ciągnął od dołu jak diesle... czasami zachęca to do "oszczędnej" jazdy i właśnie nieraz sam się złapałem, że jadę na zbyt niskich obrotach.

Ogólnie staram się nie schodzić niżej 2200 i (jesli chcę oszczędnie) nie przekraczać tych 4500.

Napewno nie jest złe kręcić go do obrotów przy których osiaga max moment... ale ile to w naszych silnikach?? :oops:

5?00 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
buhhu tak z czystej ciekawosci, o ile przespales wymiane ze motor padł :?:

jak go ostatnio słyszałem (zanim umarł) to zdrowo brzmiał :roll:

 

 

Może źle ująłem, że przespałem wymianę - przespałem dolewkę (ciekło mi "trochę" z uszczelniacza górnego wałka rozrządu). Musiałem kontrolować olej codziennie/po każdym pałowaniu Dziadka i odpuściłem to na kilka dni, pojechałem 100km i "pukło" ;] Po otwarciu motoru okazało się, że było tam bardzo mało oleju i prawdopodobnie to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli masz do wyboru nabić i odgrzybić klimę czy wymienić olej (jeżeli przebieg tego wymaga) to się nie zastanawiaj tylko kupuj dobry olej a jak się ciepło zrobi to sobie szybę otworzysz jeśli do tego czasu nie "ogarniesz" klimy. Mówię z doświadczenia i na pewno każdy Ci potwierdzi, że wymian oleju nie można zaniedbywać zwłaszcza w tym motorze.

Taaa... Tyle, że wymiana i uzupełnienie czynnika w klimie, to również zapewnienie smarowania sprężarki (olej jest w czynniku). Dlatego należy włączać klimę również w zimie i dbać o odpowiedni poziom czynnika- żeby sprężarki nie zatrzeć, bo nowa jest droga, a używka nie zawsze posłuży.

 

Wymień olej, ale klimy nie olej :P

 

czy nie lepiej w oleje zainwestować i lepszy filtr

Nie ma za bardzo czegoś takiego jak "lepszy" filtr do wolnossaka: stożek nic nie daje, standardowe (dobrej jakości) są optymalne, a różnic w cenach markowych/niemarkowych wielkich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do wyboru nabić i odgrzybić klimę czy wymienić olej (jeżeli przebieg tego wymaga) to się nie zastanawiaj tylko kupuj dobry olej a jak się ciepło zrobi to sobie szybę otworzysz jeśli do tego czasu nie "ogarniesz" klimy. Mówię z doświadczenia i na pewno każdy Ci potwierdzi, że wymian oleju nie można zaniedbywać zwłaszcza w tym motorze.

Taaa... Tyle, że wymiana i uzupełnienie czynnika w klimie, to również zapewnienie smarowania sprężarki (olej jest w czynniku). Dlatego należy włączać klimę również w zimie i dbać o odpowiedni poziom czynnika- żeby sprężarki nie zatrzeć, bo nowa jest droga, a używka nie zawsze posłuży.

 

Wymień olej, ale klimy nie olej :P

 

czy nie lepiej w oleje zainwestować i lepszy filtr

Nie ma za bardzo czegoś takiego jak "lepszy" filtr do wolnossaka: stożek nic nie daje, standardowe (dobrej jakości) są optymalne, a różnic w cenach markowych/niemarkowych wielkich nie ma.

jeśli jest mało czynnika to sprężarka się wyłącza sama, właśnie po to żeby się nie zatarła, w zimie poniżej bodaj 5 stopni sprężarka tak czy inaczej się nie włączy... a jak prześpisz wymianę oleju o 1000 czy 2000 to tak czy inaczej nic się nie stanie, trzeba tylko pilnować stanu, kolega wyżej o tym zapomniał i klops... ale nie dlatego że olej miał 10500km rzecz jasna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest mało czynnika to sprężarka się wyłącza sama, właśnie po to żeby się nie zatarła

Zgadza się... ale jak długo sprężarki nie włączasz, rośnie prawdopodobieństwo jej zatarcia, obojętnie, czy masz w środku czynnik, czy nie.

w zimie poniżej bodaj 5 stopni sprężarka tak czy inaczej się nie włączy...

Włączy się, włączy. Wystarczy zagrzać silnik i klima się włączy.

 

Z częścią o olejach się w pełni zgadzam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...