Jump to content

Katalizator impreza 1.5

Ciapek56
 Share

Recommended Posts

Witam drogich Kolegów !!

Mam impreze 1.5 2006 rok i zaświecił mi sie check , po podpięciu do komputera okazało usterke katalizatora.

Mechanik powiedział że jest do wymiany a koszt nowego to około 5 000zł z robotą.

więc mam pytanie czy da sie to jakoś obejść np: wywalić całkiem i skasować błąd w kompie żeby check zgasł , albo jakiś remap, czy nie ma wyjscia i trzeba kupić nowy albo zamiennik ??

Prosze o rade.

Pozdrawiam

Tak jak pisał cichu1234- w hawkach da się już chyba wyłączyć wyświetlanie tego błędu. Rozumiem, że wywala błąd P0420 - niewydolność kata?

Masz lpg? Jaki przebieg samochodu? Ja też miałem przez dłuugi czas problemy z checkiem od kata - i jak kilka osób się na ten temat wypowiedziało i miało rację- nie była to wina kata. Ja mam nakulane ponad 160kkm, prawie 40kkm na lpg i kat jest w dobrym stanie, więc sądze, że w Ciebie, w młodszym samochodzie też nie powinno już go wypalić.

edit: a co do serwisu: w aso wyłączają. Chyba, że źle zrozumiałem z kontekstu rozmowy. Ale z Kraka do Nowego Sącza daleko nie masz, a tam może słynna forumowa postać uleczy Ci auto :twisted:

Tak jak pisał cichu1234- w hawkach da się już chyba wyłączyć wyświetlanie tego błędu. Rozumiem, że wywala błąd P0420 - niewydolność kata?

Masz lpg? Jaki przebieg samochodu? Ja też miałem przez dłuugi czas problemy z checkiem od kata - i jak kilka osób się na ten temat wypowiedziało i miało rację- nie była to wina kata. Ja mam nakulane ponad 160kkm, prawie 40kkm na lpg i kat jest w dobrym stanie, więc sądze, że w Ciebie, w młodszym samochodzie też nie powinno już go wypalić.

edit: a co do serwisu: w aso wyłączają. Chyba, że źle zrozumiałem z kontekstu rozmowy. Ale z Kraka do Nowego Sącza daleko nie masz, a tam może słynna forumowa postać uleczy Ci auto :twisted:

Tak właś nie wyświetliło niewydolność katalizatora. Nie mam LPG i auto ma przejechane 63 000 km.

A jakiś namiar do kolegi z Sącza moż na poprosić ?

Podobno jest jakiś warsztat w Krakowie na Królpwej Jadwigi co się zajmuje subarami.

Masz Carfita w Nowym Sączu właśnie. A co do Krakowa, to jak pisałem- ASO. Innych warsztatów nie nam, nie urzęduje w tych rejonach :) W każdym razie PW do kolegi i się dogadasz z nim.

Oleju Ci nie bierze samochód?

Masz Carfita w Nowym Sączu właśnie. A co do Krakowa, to jak pisałem- ASO. Innych warsztatów nie nam, nie urzęduje w tych rejonach :) W każdym razie PW do kolegi i się dogadasz z nim.

Oleju Ci nie bierze samochód?[/quote

Dzięki!!

Nie jak na razie nie bierze oleju.