Jump to content

Co nowego na Zlocie 2012


Flipper
 Share

Recommended Posts

Co nowego na Zlocie 2012.

 

Niezależnie od mniejszych zmian organizacyjnych Zlot Plejad 2012 to dwie większe zmiany organizacyjne dotyczące samych tras oraz klasyfikacji.

 

W tym roku doszła jedna nowa trasa - TT, czyli Turystyczna - Terenowa. Przyczyną zaoferowania tej trasy są obserwacje z lat ubiegłych poczynione na Trasie Terenowej. Otóż na tej trasie pojawiają się praktycznie wyłącznie Forestery, i właśnie pod kątem ich możliwości "ustawiane" są także próby. Jednocześnie także właściciele Foresterów, którzy nie chcą ryzykować ewentualnych drobnych uszkodzeń samochodu niejako a priori rezygnują z tej właśnie trasy na rzecz trasy turystycznej, lub szosowej. O ile na trasie szosowej samochody takie jak Forester, czy Outback ze względu na znacznie większy prześwit mają niewielkie szanse do Imprez czy Legacy, o tyle na trasie turystycznej ich walory z tego właśnie prześwitu wynikające nie mogą być w żaden sposób wykorzystane. Zakładamy, że w podobnej sytuacji znajdą się także właściciele nowych XV. Wobec powyższego, jak również reagując na coraz większą popularność trasy turystycznej postanowiliśmy tę ostatnią podzielić na de facto dwie odrębne - TS (Turystyczna - Szosowa) oraz TT. O ile sam przebieg konkurencji na TT będzie miał charakter (prawie) identyczny z dotychczasową Trasą Turystyczną, o tyle sama trasa będzie w założeniu przebiegała w jak największym zakresie drogami nieutwardzonymi. Jest to jednocześnie reakcja na wielokrotnie wyrażoną krytykę, iż ilość nagród na Trasie Turystycznej nie odzwierciedla jej największej popularności.

 

Motywacją do utworzenia kolejnej nowości były obserwacje dokonane na ostatnich kilku Zlotach. Otóż coraz częściej widzimy wśród uczestników Zlotu tworzenie nieformalnych grup, wręcz predystynujących do wprowadzenia klasyfikacji zespołowej. I taką też klasyfikacje postanowiliśmy wprowadzić w bieżącym roku. Jako "Zespół" definiujemy minimum 3 a maksimum 8 załóg. Do finalnego wyniku Zespołu wliczają się 4 załogi, które osiągnęły najlepsze wyniki na którejkolwiek trasie, przy czym z jednej trasy mogą być liczone wyniki nie więcej niż 2 załóg (czyli np. 2 z trasy szosowej, jedna z turystycznej szosowej, jedna z terenowej). W skład Zespołu może wchodzić jedna załoga dealerska (jest to jedyny przypadek, gdy załoga dealerska może brać udział w "normalnej" klasyfikacji). Zespoły mogą się zgłaszać jako Zespoły "niezależne", lub "dealerskie". Jako że kumoterstwo to nasza specjalność, Zespoły zgłaszające się pod oficjalna egidą swego dealera otrzymają w finalnej klasyfikacji 5% bonusu punktowego. Wkrótce zostanie opublikowany formularz zgłoszenia do klasyfikacji zespołów oraz dokładny opis (z przykładami) liczenia punktów - finalnym terminem ich zgłaszania będzie moment rejestracji w dniu 07.06.2012.

 

Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim Państwu serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

 

Zespół Subaru Import Polska :)

 

Dyskusja tutaj: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=1&t=152003&view=unread#unread :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...