Skocz do zawartości

Skrzypienie w tylnej części auta słyszalne ze środka


Marcin Kierkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem już od dłuższego czasu. Pojawił się w sumie narastając stopniowo od momentu montażu rozpórki tylnej. Nasila się skrzypienie w tylnej części auta na nierównościach a szczególnie jak jedną cześcią auta wjeżdżam np na krawężnik. Dokręciłem spoiler , Zamek wyregulowany. Ściągałem tylną półeczkę i dokręcałem zawiasy. Wszystkie śruby dokręcone na maxa. Odgłos nie jest z zawieszenia. Zawieszenie niedawno sprawdzane. Ewidentnie pochodzi to z bagażnika. Na nierównościach jest metaliczne postukiwanie i też skrzypienie.

 

PACJENT TO IMPREZA WRX SEDAN

 

Z góry dzięki za pomoc. Będą obfite pomuki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem już od dłuższego czasu. Pojawił się w sumie narastając stopniowo od momentu montażu rozpórki tylnej. Nasila się skrzypienie w tylnej części auta na nierównościach a szczególnie jak jedną cześcią auta wjeżdżam np na krawężnik. Dokręciłem spoiler , Zamek wyregulowany. Ściągałem tylną półeczkę i dokręcałem zawiasy. Wszystkie śruby dokręcone na maxa. Odgłos nie jest z zawieszenia. Zawieszenie niedawno sprawdzane. Ewidentnie pochodzi to z bagażnika. Na nierównościach jest metaliczne postukiwanie i też skrzypienie.

 

Z góry dzięki za pomoc. Będą obfite pomuki :mrgreen:

 

 

1. fajnie by było, jakbyś jeszcze napisał, co masz za auto... :D

 

2. koło zapasowe dokręcone ? klucze ? podnośnik ? bardzo często te klamoty wydają z siebie nieziemskie odgłosy... :shock:

 

3. piszesz, że zawieszenie niedawno sprawdzone....

 

po założeniu rozpórki, i usztywnieniu nadwozia może się pojawić np. skrzypienie górnej poduszki amortyzatora, ze względu na zwiększenie sztywności nadwozia...

 

4. pomukami nie gardzę :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX for pomuk :D

Nie po to zakładałeś rozpórkę, żeby teraz wyjmować...objaw ustąpi i tyle...

Może podjedź lepiej gdzieś na stację diagnostyczną, na ,,trzepaczkę" i osłuchaj z diagnostą,

ci mają często wyczulone uszy i sporo doświadczenia.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, :idea: przewieź kolegę w bagażniku .. ;-)

toż to żywe podżeganie do czynu zabronionego a na dodatek karalnego... :lol:

no fakt .. bo tylko w US Specu jest klamka wewnątrz ;-)

 

ale poważnie, to możliwe, że to faktycznie poduszka amora piszczy jak się usztywniło wszystko rozpórką ... albo zamek lub uszczelka pod klapą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypienie klapy można sprawdzić wkładając np. poduszkę między klapę a rant bagażnika i nie domykając klapy przytrzasnąć poduszkę, przypinając klapę w tej pozycji np. ekspandorem, w tej pozycji nic nie jest napięte oprócz sprężyn klapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, zmartwie Cie ale musisz teraz przez luk na narty wejsc do bagaznika zeby go otworzyc... Tam przy zamku jest taka mala dźwigienka ktora blokuje zamek. Kiedyś klapa mnie zaatakowała w głowę i też mi się przestawiło do góry.

 

A nie prościej kluczykiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, zmartwie Cie ale musisz teraz przez luk na narty wejsc do bagaznika zeby go otworzyc... Tam przy zamku jest taka mala dźwigienka ktora blokuje zamek. Kiedyś klapa mnie zaatakowała w głowę i też mi się przestawiło do góry.

 

A nie prościej kluczykiem? :)

 

 

Panowie jakiś obrazek gdzie szukać tej dźwigienki i jak ona wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, zmartwie Cie ale musisz teraz przez luk na narty wejsc do bagaznika zeby go otworzyc... Tam przy zamku jest taka mala dźwigienka ktora blokuje zamek. Kiedyś klapa mnie zaatakowała w głowę i też mi się przestawiło do góry.

 

A nie prościej kluczykiem? :)

 

 

Panowie jakiś obrazek gdzie szukać tej dźwigienki i jak ona wygląda

 

file.php?id=111844&mode=view

 

Jak masz ten wystający srebrny zamek w klapie, to na boku zamka jest ta dźwigienka, przesuwa się ją góra/dół.

Cała filozofia... ;)

Pzdr!

M.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, zmartwie Cie ale musisz teraz przez luk na narty wejsc do bagaznika zeby go otworzyc... Tam przy zamku jest taka mala dźwigienka ktora blokuje zamek. Kiedyś klapa mnie zaatakowała w głowę i też mi się przestawiło do góry.

 

A nie prościej kluczykiem? :)

 

u mnie kluczyk nie chciał otworzyć, Ravo u siebie też nie mógł... nie wiem czy z naszymi zamkami coś nie tak czy po prostu magiczny pstryczek uniemożliwia także otwarcie kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, zmartwie Cie ale musisz teraz przez luk na narty wejsc do bagaznika zeby go otworzyc... Tam przy zamku jest taka mala dźwigienka ktora blokuje zamek. Kiedyś klapa mnie zaatakowała w głowę i też mi się przestawiło do góry.

 

A nie prościej kluczykiem? :)

 

u mnie kluczyk nie chciał otworzyć, Ravo u siebie też nie mógł... nie wiem czy z naszymi zamkami coś nie tak czy po prostu magiczny pstryczek uniemożliwia także otwarcie kluczem.

 

Raczej uniemożliwia. U siebie otwieralem kluczykiem, a odkąd mam sprawny pstryczek to klucz nie dziala :cry: co nie ukrywam czasem mnie irytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy kluczyk nie otwiera :wink:

Czyli wszystko jest ok :P Swoją drogą po kiego czorta ta blokada... przez którą później trzeba wpełzać do bagażnika.

 

A co do skrzypienia, że TTTM to nie do końca się zgodzę bo jak dobrze zabezpieczyłem lewar i inne śmieci w bagażniku to nic nie trzeszczy nie skrzypi i nie puka... Na jakimś twardym zawiasie na pewno dźwięki się już pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Wszystko działa jak należy:) pomuki rozdane

 

Dzięki za pomuka :) U mnie po przesunięciu tej dźwigienki nie działa otwieranie bagażnika z wewnątrz samochodu, natomiast kluczykiem otwieram zamek bagażnika bez problemu.

 

Pzdr!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...