Skocz do zawartości

jak zamontować dwutłoczki tylne w 2.0R


mikeanonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kończąc swoją przeróbkę układu hamulcowego na WRXowy, zakupiłem zestaw zacisków dwutłoczkowych na tył.

 

Nie mając zbyt głębokiej wiedzy na temat różnic modelowych w subaru, liczyłem na cud, czyli, że obejdzie się bez wiekszych przeróbek tak jak w przypadku zmiany dwutłoczka z tarczą 277mm na czterotłoczek i tarczę 294mm.

Oczywiście nadzieje były płonne ;)

Niestety już tarcza kotwiczna okazała się za mała do większej WRXowej tarczy ( to akurat można chyba łatwo skorygować ).

Bardziej jednak zaniepokoił mnie inny rozstaw śrub mocujących zacisk do tejże tarczy.

 

tu nasuwa się moje pytanie...

Słyszałem, że istnieją adaptery do dwutłoczków na tył przeznaczone do GTków. Czy znajdą one zastosowanie w tej sytuacji?

Gdzie można je kupić? aha, czy tarcza kotwiczna będzie musiała być pozbawiona kołnierza okalającego tarczę?

 

PS. starałem się znaleźć odpowiedź w szukajce. niestety bez powodzenia...

 

z góry dziękuję za odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej i najbezpieczniej by chyba było zamontować tarcze kotwiczne

( niestety wymagane będzie wyprasowanie łożysk i piast, i ich ponowne wprasowanie, czyli ich wymiana, bo wprasowywanie strych mija się z celem ) lub całe zwrotnice od WRXa

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej i najbezpieczniej by chyba było zamontować tarcze kotwiczne

( niestety wymagane będzie wyprasowanie łożysk i piast, i ich ponowne wprasowanie, czyli ich wymiana, bo wprasowywanie strych mija się z celem ) lub całe zwrotnice od WRXa

 

pewnie skończy się wymianą zwrotnicy na WRX...

 

dzięki wielkie za odpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kup z rozpędu zwrotnic od STI, bo są inne frezy na półośce i inna średnica tarcz kotwicznych oraz tarczobębna :!:

 

chociaż zacisk dwutłoczkowy z WRXa da się zamontować do zwrotnicy STI po niewielkich zmianach - tarcza na 294mm i obcięcie osłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...