Skocz do zawartości

Graty rorząd


MichaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy, zbliża się wymiana rozrządu w moim legacy 2.0 138 KM rok 2005.

Dostałem oferte na :

 

zestaw pasek Gates, napinacz + 3 rolki INA, pompa Aquaplus wszystko 850 PLN

 

Czy ktoś zakładał podobny zestaw?? Boję się o pompe czy będzie pasować bo doszły mnie słuchy że tylko orginał bo zamienniki mają inne mocowanie na termostat, prawda to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne mocowanie na termostat, prawda to??

 

są trzy prawdy: prawda, święta prawda, i gówno prawda...

tu mamy najprawdopodobniej do czynienia z trzecim wariantem... :twisted::lol:

 

jak kupisz pompę dedykowaną do tego modelu, nieważne, czy ori, czy zamiennik, to będzie wszystko pasowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dalej pociagne watek pompy wody. Zapytanie do ASO o pompe wody przy wymianie rozrzadu zakonczylo się odpowiedzia: "Praktycznie nie trzeba wymieniać pompy wody. Bardzo rzadko zachodzi taka

konieczność." Według mnie o tyle bezpiecznie jest w subaru z pompa wody ze jesli juz tak sie stanie ze lozyska z jakis przyczyn stana to i tak napedzana jest ona zewnetrzna strona paska wiec male jest prawdopodobienstwo zerwania paska. Napewno wzrosnie szybko temp. plynu chlodznia i trzeba bedzie zrzucac rozrzad i nowy pasek plus nowa pompa. Mial ktos z was awarie pompy wody w subaru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadają wiatraki jak są plastikowe, ze starości, albo wszystkie rodzaje, bo oprócz plastikowych są blaszane i żeliwne,

np.jak układ podmarznie

 

nie wiem, jaki doradca Cię informował, dla mnie odpowiedź była co najmniej dziwna, jakie to ASO wymienia niekompletny rozrząd???

bardzo pozorna oszczędność...

pompę to mogę sobie zostawić ja w pojeżdżawkowozie, jak zaglądam do rozrządu klika razy w roku, ale w życiu bym nie zrobił takiej lipy w aucie, w którym robi się to co 100 tysięcy kilometrów...

 

a jakby wymienili rozrząd bez pompy, a potem doszłoby do awarii, zatarte łożysko, urwany pasek albo odpadnięcie wiatraka, i przegrzanie motoru, kto by za to odpowiadał? na pewno byś usłyszał, że to na Twoją odpowiedzialność została stara pompa i się pompuj...

i naprawiaj i płać sobie sam... :mrgreen:

 

pompa może przeżyć dwa a może czasem i trzy paski, ale nie musi, nigdy bym nikomu nie polecił na moją odpowiedzialność zostawić starej pompy, bzdura jakaś, tak rozumują, to jak rolka jeszcze nie huczy, to też może zostać stara?

 

rozrząd wymienia się kompletny , bo wydatek 200pln za pompę w stosunku do kosztu całej operacji nie jest jakiś zatrważający, i wiesz, że jest zrobione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...