Skocz do zawartości

problem z odpalaniem jak zimny. /.jaki mechanik-pomorskie?


wiwat

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

to moj pierwszy post, wiec prosze o wyrozumialosc:),

 

mam problem z foresterm ( 2008r, 2.0 benzyna - automat, przebieg ok 59tys, zamontowany gaz): gdy jest zimno jak odpalam auto, forek trzesie sie na boki , jakby nie palil jeden z garow , lub dostawal za mala dawke paliwa??. dzieje sie to tylko gdy silnik jest zimny, po nocy i temp powietrza jest ok 0 i minusowa. samochod jest tez bardzo slaby, nie ma mocy,. dzieje sie to tylko po pierwszym odpaleniu, nastepne w ciagu calego dnia sa ok. odpalal bez zadnego problemu nawet jak bylo -10.

w tej chwili gdy jest juz cieplo forester odpala bez zadnego problemu po nocy, co jest grane??

 

nie bede zakladal nastepnego watku wiec:

 

czy zna ktos namiary na jakiegos dobrego mechanika w pomorskim ..., najlepiej slupsk,ale moze byc tez trojmiasto, .. przyszla pora na 60 tys serwis wiec szukam do kogo tu podeslac subaru zeby nie popsul i sie nie wystraszyl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktos namiary na jakiegos dobrego mechanika w pomorskim ..., najlepiej slupsk,ale moze byc tez trojmiasto, .. przyszla pora na 60 tys serwis wiec szukam do kogo tu podeslac subaru zeby nie popsul i sie nie wystraszyl:)

 

Tutaj możemy z czystym sumieniem polecić ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

to moj pierwszy post, wiec prosze o wyrozumialosc:),

 

mam problem z foresterm ( 2008r, 2.0 benzyna - automat, przebieg ok 59tys, zamontowany gaz): gdy jest zimno jak odpalam auto, forek trzesie sie na boki , jakby nie palil jeden z garow , lub dostawal za mala dawke paliwa??. dzieje sie to tylko gdy silnik jest zimny, po nocy i temp powietrza jest ok 0 i minusowa. samochod jest tez bardzo slaby, nie ma mocy,. dzieje sie to tylko po pierwszym odpaleniu, nastepne w ciagu calego dnia sa ok. odpalal bez zadnego problemu nawet jak bylo -10.

w tej chwili gdy jest juz cieplo forester odpala bez zadnego problemu po nocy, co jest grane??

 

nie bede zakladal nastepnego watku wiec:

 

czy zna ktos namiary na jakiegos dobrego mechanika w pomorskim ..., najlepiej slupsk,ale moze byc tez trojmiasto, .. przyszla pora na 60 tys serwis wiec szukam do kogo tu podeslac subaru zeby nie popsul i sie nie wystraszyl:)

Ile masz przejechane na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marynarz77: przeprowadzalem juz takie testy. gasilem na benzynie i po zimnej ( gdy tylko byla tem na minusie) nocy to samo, pozniej caly dzien super odpalanie.

 

@bujak27: na gazie mam przejechane ok 3,5tys. jak go kupilem to odrazy zmienilem na gaz. i wszystko bylo ok. zapalal bez problemu, ale byla oczywiscie dodatnia temp. jak pojechalem w gory i tam spadlo ponizej zera to sie zaczelo (pierwsze odpalenie), pozniej caly dzien ok.

 

teraz na szczescie ,( a moze nieszczescie ) jest juz cieplo wiec odpala bez problemow...

 

watpie zeby to byla wina gazu, pewnie sprzedajacy mial to samo i nabral wody w usta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpala na benzynie , jak zalapie temperature(jak dobrze pamietam chyba 38 C) przechodzi na gaz...

 

instalacja LPGTECH...z instalacji jestem zadowolony, nie wyczulem start mocy , spalanie podobne jak na benzynie. srednia wychodzi 12.5

 

ciezko powiedziec co jest przyczyna . swiece, a moze czujnik temp plynu chlodzacego?? moze byc?? dlatego jak jest dodatnia temp to odpala bezproblemow. sam nie wiem ,, a o mechanika w slupsku ciezko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

@kudaty191: witaj, wymienilem swiece i sprawdzilem kable ale w kwietniu wiec mrozow juz wtedy nie bylo, od tego czasu przejechalem ok 25 tys, i teraz przyszla zima:) no i sie zaczelo, wiec bede szukac dalej. jedyne co sie poprawilo to to ze zachowuje sie jak z pierwszego postu jak temp. spada do -9:). wiec jest poprawa. stawiam na uklad zaplonowy , moze wymienie jeszcze raz swiece? zobacze. a ty poradziles sobie z problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zobaczyć pod kompem jaką temperaturę czyta czujnik temp. płynu chłodniczego.

Miałem też taki przypadek, auto z rana źle zapalało a cały dzień oki- wadliwy okazał się zawór regulujący ciśnienie paliwa (wężykiem który jest podpięty do kolektora "zalewał" jedną świecę.

A co do LPG spotkałem się z takim przypadkiem, że reduktor gazu (w nocy) popuszczał gaz do kolektora i też był problem rano z odpaleniem w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...