Skocz do zawartości

Outbak 2001 H6 - głośniki


PiotrMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie forumowiczów - kolejne Moje zapytanie tym razem o audio - jakie są średnice montażowe głośników w drzwiach oraz czy trzeba demontować tapicerkę by je wymienić ( fabryczne maskownice nie wyglądają na demontowane z zewnątrz ) - moje głośniczki mają już "kilka" latek i szukam nowych na ich miejsce - jednostka sterująca jest ori i raczej jej nie wymienię na razie bo ładnie się komponuję z deską rozdzielczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.5 cm srednicy zewn, przod i tyl, glebokosc nie wieksza jak 5 cm, bo bedzie chaczyc szyba jak sie opusci do konca, ewentualnie dokupic dystanse, lub oryginalne glosniki pociac tak aby z nich zrobic dystanse ( widzialem taki zabieg na forum amerykanskim ale nie pamietam linka), tez sie przymierzam do odswiezenia audio i tez zostawie centralna jednostke, chce podlaczyc procesor (np. alpine pxe-h650), wzmacniacz i subwoofer, moze tez dodam zmieniarke cd, ale najpierw glosniki. Outback 2gen. jest w miare wyciszony, chodzi mi o tapicerke, ze nawet sama zmiana glosnikow duzo powinna zmienic, w mojej opinii.

Tapicerke drzwi trzeba zdjac, nie ma innej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem nastawiony na czysty dźwięk niż na moc basu np. dlatego na razie w planach głośniczki samo radyjko gra poprawnie tylko sterowania w kierownicy trochę brakuję :)

 

p.s. tam wchodza zwykłe 16,5 czy elipsa ? bo maskownica wygląda jak by była elipsa ale głębokość montażowa 50 mm ciut mało na pewno trzeba dystanse dorobić ale to najmniejszy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I radzę dobrze wytłumić OBK faktem jest, że nie jest źle ale po co masz wydawać kasę na półśrodki, które w zasadzie masz teraz, moim zdaniem wytłumienie i zmiana głośników ma sens inaczej będziesz słyszał latające kostki montażowe i inne takie tam.....nie wiem jak u Ciebie w subarynie niemniej jak chcesz zastosować logiczne głośniki to mile widziany wzmacniacz bo radyjko seryjne raczej na pewno się spoci i to mocno

 

 

Ya$ co przerobił już niejedno audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na pewno nie będę kupował hi-end sprzętu ale docelowo myślę o zmianie radia ori na 2 din innej marki a głośniczki - infinity może crunch ? jeszcze decyzje nie zapadły wzmak to jeszcze odległa kwestia ale kto wie .

 

-- Pt lip 06, 2012 9:27 pm --

 

czy można dokupić adapter co by ewentualne radio 1 din mogło zastąpić ori 2 din ? może ktoś już przerabiał z innego autka zaślepkę lub półeczkę czego szukać by nie było zbyt wiele kombinacji ? szukam czegoś relatywnie taniego byle konsola nie straszyła wolnym miejscem - już nawet myślałem by zamontować tam radio cb na specjalnym adapterze ale nie chcę kusić ewentualnych złodziei - wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane :)

 

-- Pt lip 27, 2012 1:34 pm --

 

Odświeżając temat jednostka centralna została wymieniona na JVC AV-50 (2 din) i teraz kwestia przednich głośników co polecacie by pasowało w fabryczne miejsca (50 mm gł. montażowa) cena 200-300 zł - zestaw raczej odseparowany - jaką firmę macie zamontowaną i co się u Was sprawdza - muzyki słucham różnej nie szukam ogromnego basu , bardziej czystego brzmienia :)

 

p.s. czy pomiędzy ściankę drzwi a tapicerkę zmieści się dystans 20 mm ? chciałem zamontować większy głośnik i nie wiem co zastane przy demontażu i na co się przygotować - dzięki za podpowiedzi :)

 

-- N sie 05, 2012 11:11 am --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz dedykowane dystanse do subaru takie skośne, (np. takie jak na alledrogo) to z przodu powinny się zmieścić głośniki max 70 mm głębokości, z tyłu trzeba trochę rzeźbić tapicerkę od spodu aby zmieścić głośniki o średnicy 165 mm na dystansach max 1 cm lub trzeba powiększyć otwór w drzwiach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrMK

chcesz czystego dźwięku? wycisz drzwi matą bitumiczną. Wymiana samych głośników na takie za 200-300 zł - to będzie porażka. Wsadzisz coś co do tego auta nie było zaprojektowane i tylko pogorszysz dźwięk.

Fabryczne głośniki w Twoim aucie to Clarion - czego chcesz więcej za 200-300 zł?

w sumie to kto Ci zabroni wydawać Twoje własne pieniądze

 

Chcesz zauważyć efekt? Wycisz drzwi matą bitumiczną i wsadź porządne głośniki (np. Dego) - wtedy zauważysz różnicę pomiędzy fabrycznymi a wymienionymi. W innym wypadku, wyrzucasz tylko pieniądze.

Wzmacniacz, sub, procesor - tak powinno to wyglądać.

Subwoofer - nie kojarz tego z łysymi w autach z białoniebieskim znaczkiem na masce i umpaumpaumpa - ja po zamontowaniu u mnie porządnego, dopasowanego suba - więcej słucham rock'a bo tu słychać w końcu głębię dźwięku - po prostu jest moc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrMK

chcesz czystego dźwięku? wycisz drzwi matą bitumiczną. Wymiana samych głośników na takie za 200-300 zł - to będzie porażka. Wsadzisz coś co do tego auta nie było zaprojektowane i tylko pogorszysz dźwięk.

Fabryczne głośniki w Twoim aucie to Clarion - czego chcesz więcej za 200-300 zł?

w sumie to kto Ci zabroni wydawać Twoje własne pieniądze

 

Chcesz zauważyć efekt? Wycisz drzwi matą bitumiczną i wsadź porządne głośniki (np. Dego) - wtedy zauważysz różnicę pomiędzy fabrycznymi a wymienionymi. W innym wypadku, wyrzucasz tylko pieniądze.

Wzmacniacz, sub, procesor - tak powinno to wyglądać.

Subwoofer - nie kojarz tego z łysymi w autach z białoniebieskim znaczkiem na masce i umpaumpaumpa - ja po zamontowaniu u mnie porządnego, dopasowanego suba - więcej słucham rock'a bo tu słychać w końcu głębię dźwięku - po prostu jest moc ;-)

 

 

Głośniki chcę wymienić może bardziej odświeżyć bo jeden z nich charczy a klasą ma być porównywalne do fabrycznego - całą instalację robię sam więc nie będzie szaleństw cenowych - wytłumienia już robiłem w poprzednim aucie - ale jak to zwykle bywa wszystkiego na raz nie ogarnę bo po prostu brak sponsora :) a żonka jak słyszy modyfikację car audio to Mi zupy nie doprawia :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...