Skocz do zawartości

czy wycięcie katalizatora źle wpłynie na silnik?


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym podkreślić dzwięk boksera i pomyślałem nad wycięciem katalizatora. Założony mam oryginalny końcowy z sti. Czy wycięcie kata może zaszkodzić silnikowi? Pojawią się przeładowania? Czy dźwięk się trochę poprawi, czy nie ma to sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remap odpada bo komp jest nieremapowalny, auto z 98r.

wycięcie kata jeżeli wszystko byłoby ok jest na pewno najtańszą opcją.

chodzi mi tylko o bulgot, ale jeżeli wycięciem się tego nie osiągnie to na bank tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remap odpada bo komp jest nieremapowalny, auto z 98r.

wycięcie kata jeżeli wszystko byłoby ok jest na pewno najtańszą opcją.

chodzi mi tylko o bulgot, ale jeżeli wycięciem się tego nie osiągnie to na bank tego nie zrobię.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby kupic komp remapowalny :)

Jakbys chcial Apexi PowerFC, daj znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remap odpada bo komp jest nieremapowalny, auto z 98r.

wycięcie kata jeżeli wszystko byłoby ok jest na pewno najtańszą opcją.

chodzi mi tylko o bulgot, ale jeżeli wycięciem się tego nie osiągnie to na bank tego nie zrobię.

 

halohalo, forester S-turbo z 98 ma gniazdo OBD i według mnie powinien być mapowalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze watpie - w my98 siedzi zdaje sie taki sam silnik jak w imprezie z tego roku, z takim samym zapewne (mniej wiecej) ecu, raczej nie remapowalnym.

 

Jacku, to chyba Ci się źle zdaje...w Foresterze Turbo 98 siedzi już taki motor, jak w Imprezie 99-00, z innymi głowicami, nowym mocowaniem kolektora ssącego,i elektronika jest też już inna.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko wlasciciel auta jest w stanie to potwierdzic, to moze miec jeden problem z glowy. Ale tymczasem nadal nie jestem przekonany :)

 

spytamy może jakąś wyrocznię.... :twisted:

 

Pablonas , czy Twój Forester S-turbo ma gniazdo OBD ? ? ? :mrgreen::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablonas , czy Twój Forester S-turbo ma gniazdo OBD ? ? ? :mrgreen::lol: :lol: :lol:

 

Ma ale mój jest MY01 :wink:

 

Co do tematu to zgadzam się z AMI na zasadzie, że "też o tym słyszałem". Nie poprę tej opinii żadnymi twardymi dowodami :P

 

Witam,

chciałbym podkreślić dzwięk boksera i pomyślałem nad wycięciem katalizatora. Założony mam oryginalny końcowy z sti. Czy wycięcie kata może zaszkodzić silnikowi? Pojawią się przeładowania? Czy dźwięk się trochę poprawi, czy nie ma to sensu?

 

Nic się nie zmieni, dźwięk pozostanie bez zmian, przeładowań nie powinno być. Ale zaczną się problemy z błędem drugiej sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak jest faktycznie, to pozostaje sie tylko cieszyc - aczkolwiek z umiarkowanym optymizmem. Bo o ile mnie pamiec nie myli, pod maska forestera my98 widzialem dokladnie takie same bebechy jak pod maska imprezy my98. Cewka posrodku itp.

Z tego co widze na stronie ecuteka, o ile niczego nie przegapiam, mowa jest tez jedynie o samochodach od my99.

http://ecutek.com/products/proecu/subaru/

 

Dlatego mimo wszystko bede obstawal przy swoim, a jesli jednak sie myle - to gratuluje farta posiadaczom Forestera turbo my98 i ich przewagi nad posiadaczami Imprezy turbo my98 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...