Skocz do zawartości

Kierownica obciera o osłonę stacyjki [ GC ]


SubBlackbird

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza GC

Spotkał się ktoś z takim problemem? Próbowałem przesunąć rurę trochę "do dołu" , do której przymocowane są uchwyty od mocowania owej osłony stacyjki (czy kolumny kierowniczej) jednak rura ani drgnęła.

Możliwe jest, że sztyca od kierownicy obsunęła się "do dołu".

Proszę o jakieś sugestie.

 

7eb15b4326325ec3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł nie wypali bo otworki w blasze przez, które przechodzą 4 wkręty skręcające osłonę są na styk z średnicą wkrętów czyli nie ma "fasolek". Nawet jak by były fasolki to osłona nie przesunie się bo będzie się zapierać o stacyjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz kiere? Moze nie jest orginalna i dlatego jest troche za duza i obciera. Nie wiem czy sie da ale najlepiej by bylo jakbys sciagnol kierownice i dal tam podkladke miedzy kierownica a przekladnia. Ale niech ktos sie wypowie czy wieloklin bedzie trzymac odpowiednio kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ale z ustawianiem kierownicy tzn kiera była z anglika i w UK wersji pod ustawianiem kierownicy była guma osłaniająca, w EU nie i przez tą gume nie dało się kierownicy ustawiac tzn blokowała sie do pewnego polozenia. Watpie zeby cała rura przesunela sie w strone przekładni, bo ona wchodzi w krzyżak i dalej nie ruszy. Pokaz zdjecie kierownicy i model auta. Moze tak jak kolega mowi masz kiere z innej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest OK. Mam nawet dwie, bo ta z którą kupiłem impreze GC8 miała wystrzeloną poduszkę. Także kupiłem drugą z poduszką i sytuacja identyczna. Podkładanie podkładki tak jak piszesz ADK90 spowoduje, że kierownica będzie się kiwać na wieloklinie gdyż jest on stożkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie kiwac ale nie musi przeciez ja dociagasz nakredka i jesli dokrecisz mocno nie ma szans kiwania sie. No ale masz racje jest to troche niebespieczne. Wiec albo mozesz olac problem albo kupic nowe plastyki.

 

Jest jeszcze jeda przyczyna Twojego problemu tasma absu i klaksonu ktora sie wydarla i trze. Ale mysle ze sprawdziles ze to kiera trze o plastyki wiec ten poblem jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam ze go dzwonie (wystrzelona poducha) coś się skrzywiło, przesunęło. Same z siebie raczej niema co tam się przesunąć. Co do podkładki to niema jak jej tam założyć żeby zrobiła robotę bo kierownica siedzi na wielowypuście który jak ktoś zauważył jest stożkowy, nie jest podpierana od spodu. Skoro dwie kierownice siedzą tak samo to może wielowypust na wałku jest wyrobimy i kierownica schodzi niżej ale to mocno naciągana hipoteza.

 

Ps. spojrzałem na zdjęcie jeszcze raz i widać ze kierownica jest przekrzywiona względem obudowy kolumny, coś jest tam na pewno pogięte albo uszkodzone. Jedyna opcja to rozebrać i zobaczyć. Gdy kręcisz kierownicą to punkt styku przemieszcza się po obwodzie czy cały czas jest na dole obudowy? Jeśli się przemieszcza to uszkodzony masz jeden elementów ruchomych (kierownica, wałek) Jeśli cały czas zostaje u dołu to problem jest w elementach nieruchomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem poduszka była wystrzelona, a uszkodzenia niewielkie, wgięty zderzak przedni z lewej strony, uszkodzona lewa lampa, lewy narożnik maski podwinięty z 3cm. Czasami tak jest, że przy znikomych uszkodzeniach układ poduszek się włącza.

GeOrGe tak jak piszesz jest stożek więc oczywistym było i jest, że podkładka nie wchodzi w grę.

Odnośnie przekrzywienia kierownicy to nie jest tak jak się wydaje. Wcześniej większa szpara była na dole więc postanowiłem przekrzywić mocowania z blachy, do których mocuje się obudowę stacyjki w przeciwną stronę ale wyszło za dużo więc teraz taka sama szpara jest na górze. Myślałem, że przekrzywienie spowoduje to że choć na 1mm zrobi się szpara w najwęższym miejscu czyli tam gdzie obciera.

 

W serwisówce wspomniane jest, że w wersji z airbag i bez są inne konstrukcje kolumny kierowniczej. Może ktoś coś w tej kwesti teraz powie i miał z tym styczność. Jak wynika z opisu powstaje odkształcenie, ale jak ma to się do rzeczywistości, trzeba wymienić coś? "odciągnąć" do postaci pierwotnej?

Także są jakieś poszlaki.

8d464d0855a27642med.jpg820939717b44e8bemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla odnośnie tego "przekrzywienia", złudzenia pisałem wcześniej:

"Odnośnie przekrzywienia kierownicy to nie jest tak jak się wydaje. Wcześniej większa szpara była na dole więc postanowiłem przekrzywić mocowania z blachy, do których mocuje się obudowę stacyjki w przeciwną stronę ale wyszło za dużo więc teraz taka sama szpara jest na górze. Myślałem, że przekrzywienie spowoduje to że choć na 1mm zrobi się szpara w najwęższym miejscu czyli tam gdzie obciera."

 

-- 3 kwi 2012, o 21:41 --

 

Mógłby ktoś sprawdzić i napisać ile milimetrową szparę szparę ma u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SubBlackbird, chyba znalazłem rozwiązanie Twojego problemu - wczoraj usunąłem taką samą dolegliwość jak w Twoim opisie w jednym aucie.

 

Zdemontuj poduszkę z kierownicy, pod poduszką na konstrukcji kierownicy masz 4 śruby /krzyżak/ czarne rozstawione po rogach / żeby dostac się do górnych musisz odkręcić torxem mechanizm klaksonu/, które trzymają tył kierownicy /tę całą czarną osłonę, zamontowaną do wieńca/ sprawdź, czy przypadkiem nie są one poluzowane i dokręć je mocniej - zobacz czy obcieranie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla dzięki za odzew. Sprawa jest jak zawsze prosta tylko trzeba wiedzieć co jak działa. W wyniku wybuchu poduszki sztyca kierownica chowa się w rurze, w której jest zamocowana. Wystarczy zdemontować (wyjąć na zewnątrz) "kręciołe" która służy za styk obrotowy dla przewodów elektrycznych od klaksonu i airbag. Następnie trzeba założyć kierownicę i od jej tyłu wystukać ją razem ze sztycą pomagając sobie płaskownikiem i młotkiem. Wg. mnie sztyca kierownicy może się wysunąć nawet i 1- 1,5cm.

Także problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...