Skocz do zawartości

fotelik samochodowy Romer z systemem TRIFIX


agood_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wlascicieli Forkow.

 

Musze teraz kupic fotelik dla mojej coreczki - przedzial wagowy 9kg-18kg. Wybralem nowy model firmy Romer trifix. Jest to opcja isofix, ktora wykorzystuje mocowanie top-tether. W foresterze z 2004, sa trzy mocowania na dachu w kufrze. Czy ktos uzywal z was modelu fotelika wlasnie z takim systemem mocowania? Jak to sie sprawuje w praktyce? Czy byl problem z dopasowaniem fotelika w samochodzie? Jezeli macie jakies doswiadczenia lub ktos stoi przed takim samym wyborem jak ja, prosze o opinie. Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma w fotelikach renomowana. Z tego co ja pamiętam, jak kupowałem to ten system mocowania jest chyba typowo amerykański. Może się mylę....ja używam samego isofix i jest to duże usprawnienie. Fotelik bardzo dobrze,stabilnie zamocowany. Poza tym, jeśli się zdarza przekładać lub remontowa też sprawnie. Do tego dochodzi sprawa najistotniejsze jak bezpieczeństwo dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRITAX'a. To jest ta sama firma co ROMER.

Teraz uzywam fotelika tylem do kierunku jazdy. Wpiety na dwa ISO FIXY w siedzenie, a od szczytu oparcia fotelika leci pas do mocowania fotela pasażera (do szyny).

Jest bardzo stabilnie.

 

W przyszlosci gdy odwrócę fotelik zgdonie z kierunkiem jazdy górny pas mocujący wepne w otwór w dachu bagażnika.

Jeszcze tego nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem taki fotelik do mojego Forka. Fajny, bezpieczny tylko rozwiązanie trochę niewygodne. Ja od początku kupuję foteliki Romera tylko z Isofixem a szczególnie upodobałem sobie te z "nogą" która podpiera fotelik przy gwałtownym hamowaniu lub czołowym zderzeniu. Miałem i mam BabySafe Plus i SafeFix Plus i gorąco je polecam. Teraz kupiłem kolejny KidFix SICT. Mam nadzieję, że też będzie się tak dobrze sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...