Skocz do zawartości

Dodatkowe zegary.


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio (trochę na zapas narazie) OEM daszek KOMPLETNY!!! :mrgreen: z zegarkami HKS:

114tv.jpg

112kk.jpg

113ix.jpg

117zyc.jpg

116kg.jpg

115nm.jpg

Miałem do wyboru te albo Lamco też z białymi tarczami, takie:

2199251109.jpg

W sumie wybrałem Lamco, ale ostatecznie dotarły do mnie HKSy, i teraz pytanie do znawców tematu: Co lepsze??? Biorąc pod uwagę, że przyszło wszystko to, co na pierwszym zdjęciu, a do Lamco z tego co widać na zdjęciu były chyba wszystkie czujniki. Te HKSy mają diody, ale nie wiem, czy to jest tylko dioda, czy z sygnałem dźwiękowym. Czy i co będę musiał dokupić do tego, co na zdjęciu? Które w tym momencie były by lepszą opcją - HKSy z diodą ale bez czujników, czy Lamco (wielu mówi, że fajne, ale nieczytelne i bez warningów, więc nieprzydatne) z czujnikami???

I jeszcze - gdzie produkowane są HKSy, bo z tyłu na zegarach krzaczki zamiast liter???

 

-- 27 mar 2012, o 16:29 --

 

Tak sobie jeszcze myślę - może to już jest wszystko, co potrzebne? Bo jest jeden czujnik, pewnie od temperatury albo ciśnienia oleju, i dwa kable, które są przecięte za wtyczkami wyglądającymi na OEM.

 

-- 28 mar 2012, o 12:27 --

 

Więcej fotek. Wszystko kolejno od zegarów w kierunku czujników:

zegary tył

001ry.jpg

wiązka - dwie puste wtyczki (brązowe clear - czy przygrzane, whatever). Pytanie - co tu było wpięte???

004zzl.jpg

trzy "klipsy", i znów - co tu było???

007jte.jpg

trójnik na wężyku od boosta

010kaw.jpg

końcowe wtyczki i w/w wężyk, czujnik (raczej zepsuty, bo ma wyrwany kabel i uszkodzoną sprężynkę) był brudny od oleju, podejrzewam, że był przypięty do tej wtyczki, z której wystaje kabel. Wtyczki wyglądają na OEM.

008zh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie to chyba prosta sprawa i nie trzeba tłumaczyć,dodatkowo zapewne ma jeszcze + i - do podświetlenia.

Czujnik ciśnienia (oleju zapewne) tak samo jak wyżej +i- oraz zapewne impuls brał z oryginalnego czujnika lub oryginalny zastąpiono jakimś specjalnym i stąd zapewne ory. wtyczka.

Temperatura (oleju zapewne) jak wyżej +i- i prawdopodobnie brała sygnał z tej końcówki co jest rozerwana ze sprężynką a ona była wkręcona jako korek w misce olejowej.

To jest chyba najprostszy sposób podłączenia,zegary zapewne sa bardziej rozbudowane i maja opcję pobierania danych z komputera,dlatego tyle wtyczek,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba tłumaczyć

Trzeba :twisted: Ja prosty chłopina, w dodatku muzykant jestem :wink: :roll:

Czyli według Ciebie właściwie nic nie trzeba??? Bo:

- ciśnienie by się podłączyło pod oryginalny czujnik (a w ogóle jest taki?)

- temperaturę tak jak piszesz w miskę

- boost - :?: , skoro takie oczywiste, to gadaj Waćpan :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zegarki bez warningu i peaku są bezużyteczne - chyba że mają budzić podziw :wink: Kiedy naprawdę są potrzebne nie masz czasu na nie patrzeć - szkoda kasy..

Zamienne czujniki do Defi/HKS/Greddy są raczej dostępne na ebay.co.uk

Znajdż te swoje HKSy w necie i zobacz czy nie potrzebują centralki, która obok samych wskaźników jest najbardziej wartościową rzeczą z całego zestawu. Czujniki to pikuś, cierpliwości troszkę trzeba co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...