Skocz do zawartości

Przekładka mat ogrzewania foteli


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam starego Forestera STurbo z 1998 roku i nowszego na oku. Nowszy z 2003 rok nie ma podgrzewanych foteli, STurbo ma.

Jest jakiś problem z przeniesieniem mat grzejnych, wiązek, przycisków pomiędzy tymi modelami? Robił ktoś to? Dużo z tym zabawy? Ktoś kto ma dwie prawe ręce zrobi to w jeden dzień? Czy oddać elektrykowi? Oczywiście szybciej byłoby zamienić fotele, ale to odpada bo nie pasuje tapicerka itp....

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam starego Forestera STurbo z 1998 roku i nowszego na oku. Nowszy z 2003 rok nie ma podgrzewanych foteli, STurbo ma.

Jest jakiś problem z przeniesieniem mat grzejnych, wiązek, przycisków pomiędzy tymi modelami? Robił ktoś to? Dużo z tym zabawy? Ktoś kto ma dwie prawe ręce zrobi to w jeden dzień? Czy oddać elektrykowi? Oczywiście szybciej byłoby zamienić fotele, ale to odpada bo nie pasuje tapicerka itp....

 

Pozdrowienia.

 

Ja się bawiłem w przekładkę mat z foteli z Forestera my07 do foteli z Imprezy US my07.

Poczytaj sobie moje wypociny ;) -to może trochę Ci pomoże

viewtopic.php?f=22&t=149226&view=unread#unread

 

a jak nie to tu masz źródło z którego brałem inspirację i wiedzę ;)

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... post764015

 

Generalnie zabawa jest na spokojną niedzielę (jak przy okazji oglądasz ligę angielską w c+ :P) a jak się wie co trzeba robić to 2h/fotel max i to dla osoby która ma lewą i prawą rękę i kogoś do pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski masz takie same - wiązka w s-turbo jest w oryginale "wpięta" w progu od strony pasażera w gruby przewód zasilający tylne gniazdko w bagażniku. Masa jest wkręcona pod fotelem. Możesz tak samo podpiąć się w 2003, gdybyś nie miał doprowadzonej wiązki. Przekładka mat - jak wspomniał sender nie jest problemem. Zaopatrz się na pewno w płaskie dłuższa szczypce - będzie trochę łatwiej demontować "szyny w gąbce" - bo mata jest przytwierdzona do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, :mrgreen: oczywiście w S-Turbo. Myślę o wstawieniu foteli z STI i przełożeniu podgrzewania i airbag'ów 8)

 

Nie wiem jak wygląda mocowanie airbagów w fotelu -tj czy są przyklejone czy jakoś inaczej przymocowane do konstrukcji fotela ale z tego co widziałem po obdarciu ze skóry (dosłownie:P) moich foteli to nie wyglądało to jakby ktoś w gąbce wyciął sześcian na puszkę airbaga i tam go wsadził tak sobie tylko raczej dość solidnie i nieruchomo ta metalowa puszka tam siedziała.

Do tego czy przy wystrzale poduszki boczek fotela nie powinien być seryjnie słabszy by poduszka wystrzeliła w bok a nie np w twarz pasażera na tylnej kanapie? Widziałem już gdzieś piękne zdjęcie po wystrzale poduszki przedniej pasażera z pod deski która została ładnie oflekowana -skończyło się to podniesieniem deski i wystrzale poduchy w kierunku szyby czołowej ładnie ją wybijając;/.

Sam jak wymieniałem fotele to zastanawiałem się nad zakupem nowych foteli kubełkowych bez airbag i myślałem o przełożeniu seryjnych poduszek ale powyższe obawy trochę zmieniły moje podejście do takiej zabawy;(

Ktoś może miał już takie doświadczenie -nie mówię o przekładce poduszek tylko jak wygląda taka poducha po wypadku bo ciekawi mnie czy dokonałem złego wyboru ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii airbagów - niektórzy pisali o przełożeniu poduszki z forka do fotela STI plus jakiś kawałek gąbki, bo różnią się wielkością.

Ja zostawiłem poduszkę STI w fotelu STI, zamieniłem i spasowałem wtyczki.

To chyba prostsze niż rozbebeszać fotel i koresponduje z obawami wyrażonymi przez sender3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda mocowanie airbagów w fotelu -tj czy są przyklejone czy jakoś inaczej przymocowane do konstrukcji fotela ale z tego co widziałem po obdarciu ze skóry (dosłownie:P) moich foteli to nie wyglądało to jakby ktoś w gąbce wyciął sześcian na puszkę airbaga i tam go wsadził tak sobie tylko raczej dość solidnie i nieruchomo ta metalowa puszka tam siedziała.
dokładnie tak jest - są przykręcone

 

ups, nie zauważyłem postu siekli :roll:

 

anyway - są przykręcone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...