Skocz do zawartości

Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa.


tapioeero

Rekomendowane odpowiedzi

Litwa,Łotwa,Estonia nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Główne Drogi dobre,ruch mały.

Raczej nie polecam przekraczać za bardzo prędkości, np na Litwie jadący z naprzeciwka radiowóz wie z jaką jedziemy prędkośćią ale bez przesady, nie wszyscy zawracają i gonią.

Fotoradary są oznakowane także nie ma problemu czy fotki przychodzą to nie wiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już po rajdzie jest! :P

 

Aga, weź sobie przygotuj asekuracyjnie kilka banknotów po 5 euro, bo między Litwą, a Łotwą często patrole stoją, próbujące kasę wycyckać. Mnie tylko raz zatrzymali, ale sprawdzili dokumenty i pozwolili jechać dalej. Najgorzej jest nocą, bo celują z tych laserowych pistolecików, także nie szalej, jeśli o prędkość chodzi.

 

Via Baltica momentami wiedzie przy samym morzu, także widoczki świetne gwarantuje.

 

W Finlandii korzystanie z dróg i autostrad jest bezpłatne, a przynajmniej tak było jeszcze rok temu.

 

Wkleję, co już kiedyś pisałem, odnośnie tego, co warto spróbować:

 

Jesli czwartek, to musowo grochowka, ale inna od naszej. Nie wiem, jak sie dokladnie pisze i pewnie nigdy sie tego nie naucze, ale jak ktos dociekliwy, to sobie znajdzie w internecie - hernekeitto.
Co jeszcze, tak na szybko - leipäjuusto. Nie wiem, jak to opisac - wyglada jak smazony na "blacie" pieca ser; no i wlasnie - to jest albo chleb serowy, albo ser chlebowy. laugh.png 
Z rana pedzluja puuro - lot taka owsianka, czy jak to nazwac.
Warto takze sprobowac pierogow z Karelii - Karjalan pirakka, czy jakos podobnie, a jak ktos kaszanke lubi, to mustamakkara - byc moze to jest to samo.
Polecam takze nabial - bardzo dobre maslo, mleko takie 4%, jak u nas kiedys bylo, ze sie z niego smietana robi i kwasne, a nie, ze dwa tygodnie dobre, a pozniej zepsute. Jogurty takze, w tym wyczajony przez Monta z orzechow laskowych, kwasne mleko naturalne i smakowe - Villi czy Viili. Se znajdziecie. smile.png 
Aaaa, jak ktos bedzie w sklepie, to niech zobaczy, jak wyglada, a mozna spotkac, kielbasa krakowska. biglol.gif 
Ogory kiszone z beczek tez mozna kupic.
Co jeszcze - sledzie surowe i wedzone (chyba silli)- u nas nie widzialem, ale ja na poludniu mieszkam, to byc moze w Gdansku bywaja.
Tez taka dziwna rybe widzialem i ona sie chyba "minog" nazywa - nie wiem, czy to ichnia specjalnosc, ale wyglada jak otwieracz do piwa. biglol.gif Wystepuje wedzone, albo smazone. Nie pamietam.
No i droga w sumie rzecz - wyglada jak zolta malina - lakka - owoce, likier, dzem za cztery dychy. biggrin.png
 

 

Warto zatankować auto do pełna w Tallinie, przed wjazdem na prom, bo raczej taniej niż w Finlandii będzie.

 

Edytka - coś jeszcze - po drodze, w razie potrzeby, będą całodobowe stacje Neste, które często są samoobsługowe - wkładasz kasiorkę, albo kartę, płacisz i tankujesz. Zresztą Neste chyba też u nas były przez jakiś czas, to się nie będę rozwodził...

Edytowane przez H4lik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
25 minut temu, pumex1 napisał:

drodzy Forumowicze, ktoś może podrzuci info jaka jest obecnie cena Pb95 na Litwie?

http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95

" Aktualizacja w każdą środę do godz. 15:00. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...