Jump to content

Mokro pod nogami w GC my99

Nerqo
 Share

Recommended Posts

Tak jak w opisie, jak dziś robiłem generalne sprzątanie po zimie, to w bagażniku pod dojazdówką była wilgoć i trochę mi tę płytę nad kołem pokabłęczyło :? , ale czytałem że STM, wybrałem wodę, przewietrzyłem bagażnik, wysuszyłem co się dało i poskładałem do kupy. Jednak jak czyściłem wykładzinę pod kierownicą to zauważyłem czarne plamy, które pod odkurzaczem się roznosiły :shock: , po dotknięciu ręką okazało się że to wilgoć, więc ściągnąłem wykładzinę na tyle ile dałem radę i okazało się że ta sprasowana wata pod wykładziną jest wilgotna :? ,na szczęście pod nogami pasażerów było sucho. Teraz zostaje mi czekać na cieplejsze dni, aż to wyparuje, ale mam pytanie do ownerów z dłuższym stażem, mianowicie, czy Subaru tak ma, czy powinienem zacząć się martwić?

1)W bagażniku przy prawy nadkolu jest taka rurka która lubi sobie wypaść z takiej końcówki.Nie wiem z kąd dokąd i co prowadzi ale jak wypadnie to jest mokro.

2)Zaś przy nogach kierowcy woda może pojawić się z niezaślepionego otworu na lewood kolumny kierownicy.Za serwem.Od strony kabiny jest między pedalem sprzęgła i hamulca.

Proponuję sprawdzić te miejsca.

Co do bagażnika to naprawdę sprawdził bym lampy tylne,co do wody pod nogami to sprawdź uszczelki pod pedałami i sprawdź czy ci czasem woda nie dostaje się przez gumy wygłuszunia,pozdro.

2)Zaś przy nogach kierowcy woda może pojawić się z niezaślepionego otworu na lewood kolumny kierownicy.Za serwem.Od strony kabiny jest między pedalem sprzęgła i hamulca.

raczej to nie jest przyczyną bo ja kiedyś usunąłem z tego miejsca zaślepkę żeby puścić kable do komory silnika a w nogach mam sucho ;-)

W bagażniku to wiem czemu, ten sam mechanizm, co pozyskiwanie wody na pustyni :wink:. Jednak pod nogami, to bałem się że może być topielec :evil: ale w pozostałych miejscach sucho, więc to chyba wina śniegu na moich butach, który się przez zimę na topił, chyba :? . Mam też przetartą wykładzinę na podnóżku, więc jest jakiś trop, Zobaczymy jak wyschnie. Dzięki za wszystkie opcje, pozdrawiam :)

• 1 year later...

mój gietek przecieka... gdy popada deszcz potrafi mi pare kropel wody spaść na na nogi podczas jazdy i nie tylko. kapie z dziury nad pedałami, jak dotykam deski od wewnątrz w tym miejscu to jest tam mokro. co to może być?

Wilgoć może się też czasem dostawać przez źle wstawioną szybę czołową. Woda może przeciekać przez górną krawędź, gdy przy montażu nie założy się takiej klinowej uszczelki i spływać wzdłuż słupków aż pod nogi.

Z kolei woda do tyłu pod nogi lub do progów dostaje się przez skorodowane na wylot tylne nadkola.