Jump to content

Antena radia- bugeye

KiF
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie,

w moim bug'u nie ma anteny na słupku i domyślam sie ze jest ona w szybie, jezeli sie mylę to poprawcie mnie. A o to moje pytanie: antena ta jest pasywne czy aktywna?

Dziękuje

Zmieniłem radio na Pioneer appradio i teraz nie odbiera tak czysto jak oryginalne radio (clarion 2din) wydaje mi sie, ze stare radio mialo separator antenowy wbudowany a nowe radio nie ma go i zastanawiam się czy to jest tego wina. Jezeli antena jest aktywna to najprawdopodobniej to jest przyczyną.

No tak jest ale co do tej anteny to ona nie jest taka mocna na podwórku działa ok ale już gdzieś w garażu itp to już cienko .

O ile się nie mylę to większości przypadków tak będzie. To nie są przecież mega nowoczesne auta naszpikowane techniką i milionem wzmacniaczy fal i innych takich. Przynajmniej tak mi się wydaje.

No tak jest ale co do tej anteny to ona nie jest taka mocna na podwórku działa ok ale już gdzieś w garażu itp to już cienko .

W moim bug'u antena ściąga wszystko, nawet jakieś Czechy, nieważne gdzie stoi, garaż, między blokami czy po prostu jedzie. Odbiór jest rewelacyjny, aż byłem miło zaskoczony, może to też kwestia głowicy. Radio jest ori 2DIN (kenwood albo pionek, chyba...).

Z tego co mi mówił fachowiec, ktrory montuje radia to prąd płynie gorącą żyłą tylko nie był pewien czy antena jest aktywna (zasilania prądem) czy pasywna. Jutro problem powinien byc rozwiązany.