Skocz do zawartości

Flokowanie elementów plastikowych w Forku.


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego, iż w mym Forku elementy plastikowe w bagażniku i jego okolicach zdradzają duży stopień porysowania i ogólnego zmęczenia przeszło 10 latami służby zapragnąłem coś z nimi zrobić. Niestety używek nie znalazłem, pomyślałem więc o fyflokowaniu ich w zbliżonym do oryginału kolorze (grafitowo-szary).

Pytanie - czy ma to sens? Czy da się to zrobić samemu? Czy znacie godne polecenia miejce w Poznaniu gdzie podejmą się zadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens ma - o ile się komus podoba :wink:

generalnie nie dobierzesz takiego samego koloru, więc dodajesz nowy do wnętrza

czy można położyć samemu - raczej nie, chyba, że wie się jak - sądzę, że lepiej wymontować te plastiki i wysłać do flokowania, wtedy nie ma znaczenia, czy jest to Poznań, czy poza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. W temacie flokowania jestem zupełnie zielony.. Jakie by to flokowanie nie było to pewnie i tak będzie wyglądać lepiej,niż stare porysowane elementy ze średnio przyjemnego plastiku subarowskiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale akurat tu chodzi o elementy pod oknami a powyżej rolety bagażnika oraz o słupki przy klapie bagażnika (też powyżej rolety), a w przeciwieństwie do poprzedniego właściciela prawie nie zdarza mi się ładowanie bagażnika ponad tą linię.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powierzchnie, z ktora maja kontakt rozne przedmioty wedlug mnie to sie nie nadaje - flok bedzie sie wycieral.

Też bym się tego obawiał.

Efekt fajny tylko pytanie jak z trwałością ;)

 

w przeciwieństwie do poprzedniego właściciela prawie nie zdarza mi się ładowanie bagażnika ponad tą linię.

W takim razie można wyflokować :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rysy są płytkie to opalarka sobie z nimi poradzi doskonale, generalnie w tej 'metodzie' chodzi i zniwelowanie ostrej krawędzi przez co rysa mniej rzuca się w oczy i w 90% przypadków to zupełnie wystarcza.

Jak rysy masz głębokie to poszukaj folii z jakaś strukturą, np carbon, i oklej sobie sam plastiki czymś takim, efekt będzie trwalszy i łatwiejszy w utrzymaniu niż flok i zrobisz to sam = większa frajda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z opalania w garażu. Jestem zadowolony z efektu - plastiki wyglądają dużo lepiej,uszkodzenia są dużo mniej widoczne :)

Jednego miejsca nie jestem w stanie podratować sensowniej, ale to słupek wyjątkowo mocno i głęboko porysowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...