Skocz do zawartości

ISR - to naprawdę działa


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zmieniałem koła na letnie. Oczywiście zapomniałem o tym ustrojstwie i nie poinformowałem centrum dowodzenia o przeprowadzanej akcji. Telefonu też nie miałem przy sobie, w związku z czym, nie mogłem odwołać alarmu. Byłem na etapie dokręcania 4 koła, gdy zmaterializowała się koło mnie para Policjantów, pytając podejrzliwie, czy to aby na pewno mój samochód i czy mogę się wylegitymować. Na szczęście miałem przy sobie dokumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa tylko przy nierównomiernym podnoszeniu samochodu ... przy wjeździe do wulkanizatora gdzie podnośnik równomiernie podnosi samochód nie ma problemu ale jeżeli podnosimy np. jedno z kół wtedy system się załącza :wink: jeżeli coś zpaprałem to przepraszam i prosze mnie poprawić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa tylko przy nierównomiernym podnoszeniu samochodu ... przy wjeździe do wulkanizatora gdzie podnośnik równomiernie podnosi samochód nie ma problemu ale jeżeli podnosimy np. jedno z kół wtedy system się załącza :wink: jeżeli coś zpaprałem to przepraszam i prosze mnie poprawić :mrgreen:

 

W sobotę byłem u wulkanizatora na wymianę kół na letnie i zapomniałem zadzwonić do centrum ISR, ale nikt do mnie nie zadzwonił - samochód ponoszony był równomiernie. ISR reaguje na przechyły, albo u mnie nie działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie, jak to działa poza krajem? Zgłaszałem transport lawetą i manipulację w warsztacie u braci Bułgarów (przez moduł ISR nie działa, trzeba było normalnie zadzwonić), to z centrum ISR poinformowali mnie, że poza granicami kraju alarmu to ustrojstwo nie wszczyna, tylko zapisuje w pamięci i po powrocie do kraju alarmuje. Ale lokalizacja działa - bo operator wiedział, z której wioski i z której posesji dzwonię.

Wydaje mi się to dość absurdalne: niby jak mi auto ukradną np. w Hiszpanii (na Ukrainie?) to najpierw go trzeba przewieźć do Polski (żeby system mógł się zgłosić) i dopiero potem go sprzedadzą dalej.

Przyznam, że dalej tematu nie drążyłem, ale sprawa mnie nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszOBK, aktualna wersja ISR moze miec uruchomiony roaming. Wtedy dziala tak samo jak w Polsce. Z ta roznica, ze poza granicami kraju centrala alarmowa nie moze zadzwonic bezposrednio do najblizszej jednostki ratowniczej, tylko co najwyzej na 112 i tam podac lokalizacje samochodu.

 

To sie ma docelowo zmienic, ale ISR na wlasna reke tego nie zrobi. W tym ma pomoc europejski eCall (z ktorym ISR jest kompatybilny), ale sam bylem na ostatniej konferencji eCall w Berlinie i niestety uruchomienie tego systemu jeszcze potrwa...

 

Dlatego nalezy sie cieszyc, ze przynajmniej na terenie naszego kraju mamy juz teraz "aniola stroza", szczegolnie biorac pod uwage statystyki wypadkow, w ktorych Polska niestety wciaz widnieje na szarym koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszOBK, aktualna wersja ISR moze miec uruchomiony roaming. Wtedy dziala tak samo jak w Polsce. Z ta roznica, ze poza granicami kraju centrala alarmowa nie moze zadzwonic bezposrednio do najblizszej jednostki ratowniczej, tylko co najwyzej na 112 i tam podac lokalizacje samochodu.

 

Czy roaming jest włączony domyślnie czy trzeba zadzwonić do Centrum ISR'a aby go aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa u mnie też. jak tylko koła tracą przyczepność to jest telefon czy aby wszystko w porządku

Czyli idąc w kontrolowanym poślizgu potrafisz jeszcze uspokajająco pogadać przez komórkę z dyżurnym IRS ? Hoho !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa u mnie też. jak tylko koła tracą przyczepność to jest telefon czy aby wszystko w porządku

Czyli idąc w kontrolowanym poślizgu potrafisz jeszcze uspokajająco pogadać przez komórkę z dyżurnym IRS ? Hoho !

 

Jeszcze trzeba wyłączyć silnik (wyjąć kluczyki ze stacyjki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba wyłączyć silnik (wyjąć kluczyki ze stacyjki?).

Nie pomyślałem :|

Ale swoje dośwadczenie z IRS też mam, jak w na łonie natury złapałem 2 kapcie na raz (po przejeździe przez wysypany na polnej drodze gruz/śmiecie/żużel). Dzwonili, a jakże, chyba w momencie jak podniosłem auto na lewarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ty go podnosiłeś? Dwa zapasy wozisz?

Brawo, dobre pytanie :lol:

Jak możesz zobaczyć pod moim avatarem, mam 2 różne forestery na stanie, i, Allah Akhbar, felgi mają ten sam rozstaw, czyli awaryjnie można się podeprzeć. My z żoną na grzybkach w lesie, ale góra 25 km od domu, więc telefon do córki, wzięła drugie auto, ja myk myk 2 koła szybka wymiana i do domu. Mówię Ci, najlepiej mieć 2 podobne auta na stanie :mrgreen:

--

ps. teraz żeby tylko ten nadwarażliwiec moderator (szczur ?) mi nie przy ... kolejnego ostrzeżenia za użycie zakazanego słowa Allach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...