Skocz do zawartości

92' Justy 1.2 problemy z silnikkiem


R-Man

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porblem z justyną (1.2 na wtrysku 1992rok)

Otóż pierwsze co zauważyłem, to to że silnik nieliniowo oddaje moc, tzn depnę mu do podłogi to tak jak by raz ciągnął a raz nie

Drugie co mnie denerwuje to mega wielkie spalanie - ostatnio zalałem za 50zł i zrobiłem może 75km?

Dodam że subaru ma nowe świece, filtry i olej

 

No i ostatnie pytanie. Muszę wymienić sprzęgło. Lepiej wytargać skrzynie? czy sam silnik? czy może silnik ze skrzynią?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn dużego spalania może być pełno. Moje Justy z załączonym napędem na 4 koła przy dość mocnym "butowaniu" potrafi wciągnąć 15l/100. Przy normalnej jeździe z załączonym napędem bierze mi ok.10l/100. Jeśli miałeś napęd tylko na przednią oś to wynik rzeczywiści nie wygląda za dobrze, bo u mnie jest coś koło 7l/100. Miałeś coś modyfikowane w aucie?

 

Jeśli chodzi o sprzęgło to mnie lepiej było wyjąć silnik niż skrzynie, ale to może dlatego że nie mam kanału i silnik podczepiałem do wózka widłowego. Mimo wszystko wytarganie skrzyni bez wyjęcia silnika to ciężka sprawa. Ja bym wyjął silnik.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na FWD, 4WD w offroadzie sporadycznie

Czy miałem coś modyfikowane? nie wiem. Tylko końcowy wydech mam zmieniony, reszta seria

 

Mam dostęp i do kanału i do podnośnika, tylko nie wiem jak lepiej (łatwiej, szybciej) taką operację wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz FWD to może sonda zaczęła świrować, choć od tego wątpię żeby aż taka różnica w spalaniu była. Nie zmieniłeś może opon na jakieś sporo szersze?

Ja bym korzystał z podnośnika.

Dobrze by było gdyby Huzar się wypowiedział bo on wie wszystko o Justy. Napisz może do niego PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oponki mam strasznie wąskie 165, albo 155 na 65 albo 70, 13 cali (oryg alu felgi)

Początkowo chciałem założyć 205'tki od Lancera i wbić plażą aż do morza, ale okazało się, że justy ma 4x100 rozstaw, a nie 4x114,3 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...