Skocz do zawartości

doradzcie przy wyborze kół do GC8 turbo my99


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow;)

 

Mam pytanie do kogos lepiej obeznanego o taki felunek : http://allegro.pl/haze-5x100-110-et-45-r17-vw-seat-audi-subaru-opel-i2209176245.html

Czy przy et45 i oponie 215/45/17 w GTku obejdzie sie bez przycierania ? Otwor centrujacy jest tam kolo 67mm, ale ponoc sa dostepne i sensowne ringi centrujace ( kolejne pytanie czy przy uzyciu takich ringow zmniejsza sie ET czy pozostaje bez zmian? )

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił te felgi tylko używane.

 

nie spotkałem używanych :P

pare modeli jest fajnych ,ale w dalszym ciagu za troche za drogie :? ! No i nikt nie moze na prawde powiedzieć jak te podróby sie sprawują. Z tego co znam tylko Dyziek ma AllegroAdvany, nie narzeka

 

Co do obcierania dostaleś link

 

Moge dołozyć jeszcze

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=148838&start=0

 

ewentualnie:

http://www.rs25.com/forums/f12/t75893-gf-93-01-wagon-suspension-thread.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Matiz ->Te felgi sa wlasnie uzywane ;), acz wygladaja prawie jak nowe..

Od jakiegos roku sledze to forum i wciaz zaglebiam sie w temat, ale mimo wszystko dalej nie jestem przekonany dlaczego oryginalna japonska felga musi byc lepsza niz chinska... Balbym sie jedynie 2 par otworow, ktore oslabiaja napewno konstrukcje, no i takze z 67mm do 56.1 przy uzyciu ringa brzmi troche niepokojaco;p..

Na zdrowy rozum pewnie nalezy takie felgi sobie darowac, no ale piekne sa przyznajcie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie dyskutuje, np dla mnie felga bez rantu to nie felga.

 

Twoja decyzja, widac że jesteś za nimi.

Ja też prawie kupiłem Arospeedy ,ale ktoś mi je sprzątnał :P

 

A japońskie i OEMowe felgi wszyscy zachwalają bo widocznie są mocne :wink:

 

Multi PCD w granicach rozsadku bym sie nie bał, jedynie czegos takiego:

 

qfj9iveo.jpg

 

A takie rzeczy sa sprzedawane na allegro jako nowe, czesto przez "super sprzedawców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie dyskutuje, np dla mnie felga bez rantu to nie felga.

 

Twoja decyzja, widac że jesteś za nimi.

Ja też prawie kupiłem Arospeedy ,ale ktoś mi je sprzątnał :P

 

A japońskie i OEMowe felgi wszyscy zachwalają bo widocznie są mocne :wink:

 

Multi PCD w granicach rozsadku bym sie nie bał, jedynie czegos takiego:

 

[ http://cdn-u.kaskus.us/66/qfj9iveo.jpg ]

 

A takie rzeczy sa sprzedawane na allegro jako nowe, czesto przez "super sprzedawców"

 

WTF? what is to coś? objaśnicie mnie proszę!!! to jest co?

to jest fotka od zewnątrz czy od wewnątrz felgi?, ta multi PCD to jest stalowa wkładka? normalnie nie zasne dziś w nocy!! horror to jest jakiś straszny!! Czy to jeździ? nie wstyd to mieć? ale zaraz, na swoim aucie założyć takie????... boże!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi pcd to to podwójny rozstaw śrub, np. 5x100 i 5x112

 

Route%20201.jpg

 

Oczywiscie w granicach rozsądku to nie ma z tym problemu

 

Ale wiem że na Allegro jeden z tych "supersprzedawców" ma felgi do golfa ,gdzie otwory mają 2cm materiału... przy każdej dziurze :shock: (oba rozstawy na 5) Niestety teraz tego nie znajde...

 

Felgi nie są przerabiane- sa jako nowe, wychodzą tak z chińskiej fabryki.... :roll:

Natknałem sie na nie jak szukałem dla siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie dyskutuje, np dla mnie felga bez rantu to nie felga.

 

Twoja decyzja, widac że jesteś za nimi.

Ja też prawie kupiłem Arospeedy ,ale ktoś mi je sprzątnał :P

 

A japońskie i OEMowe felgi wszyscy zachwalają bo widocznie są mocne :wink:

 

Multi PCD w granicach rozsadku bym sie nie bał, jedynie czegos takiego:

 

[ http://cdn-u.kaskus.us/66/qfj9iveo.jpg ]

 

A takie rzeczy sa sprzedawane na allegro jako nowe, czesto przez "super sprzedawców"

 

WTF? what is to coś? objaśnicie mnie proszę!!! to jest co?

to jest fotka od zewnątrz czy od wewnątrz felgi?, ta multi PCD to jest stalowa wkładka? normalnie nie zasne dziś w nocy!! horror to jest jakiś straszny!! Czy to jeździ? nie wstyd to mieć? ale zaraz, na swoim aucie założyć takie????... boże!!!!!

X69, spij spokojnie :mrgreen:

 

btw, BRAID'y, ktore kupiles, tez wystepuja z podwojnym PCD :wink:

 

http://www.braid.es/wheels/products/com ... _p267.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ori fele 17 z STI 2003 z ET 45 (opony chyba 225 ale nie jestem pewny) i nic nie tarlo, chociaz odleglosc od opony do tylnego amora wynosila kilka mm :mrgreen:

 

multi PCD to ja wiem co to jest, a prosba o objasnienie tego zjawiska to co to jest to chodzilo mi o wyjasnienie co to za kawal przyzadu do sado-maso anusowych zabaw zrobiony z dwoch kawalkow roznych metali..... Nie mowcie ze to ktos zaklada na auto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X69, ori felga z STi 03 ma ET 53.

A tak w nawiasie dużo zależy jakiego producenta są opony,potrafią się znacząco różnić wielkością mimo takiego samego oznaczenia rozmiaru.

Ja przedstawiłem swoją sytuację,u innych może być troszkę odmiennie,wpływ ma geometria,stan zawieszenia i jego typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Matiza, felga bez rantu to nie felga, ale patrząc na tą do, której podałeś link to całkiem całkiem.

[Wczoraj pisałem tutaj o pilnej sprawie związanej z demontażem listwy osłaniającej przedni słupek. Uporałem się z problemem i prośbę wykasowałem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry chinol nie jest zły ;) do codziennego użytku nie ma się o co bać... jesli chodzi o moje advany to były sprawdzone jako nowe - równe, bez najmniejszych zastrzeżeń, ale słuszałem (i widziałem) inne chińskie felgi, które po wyciagnięciu z pudełka zamiast na auto trafiały do prostowania :shock:

Moje advany po całym sezonie, po zaliczeniu kilku sporych wyrw w naszych drogach (odpukać) dalej bez zastrzeżeń!

A co do rantu... tak, jest dobry, ale w germanie :P:D

Jeszcze w sprawie pierścieni centrujących - czegu tu się bać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...