Skocz do zawartości

Silnik FB20


Pedros

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem znaleźć coś na ten temat na forum, ale dużo tego nie ma. Może podzielicie się informacjami.

1. Od kiedy są w sprzedaży auta z tym silnikiem?

2. W jakich modelach jest dostępny i czy w tym samym czasie był aplikowany we wszystkich?

3. Jak wygląda kwestia spalani?

Miałem imprezę z 2006 z silnikiem 160 KM i spalanie wahało się pomiędzy 9-12l/100km. Ma ktoś porównanie co do osiągów i spalania? Nie chodzi mi o dane katalogowe, tylko o odczucia w bezpośrednim porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć coś na ten temat na forum, ale dużo tego nie ma. Może podzielicie się informacjami.

1. Od kiedy są w sprzedaży auta z tym silnikiem?

2. W jakich modelach jest dostępny i czy w tym samym czasie był aplikowany we wszystkich?

3. Jak wygląda kwestia spalani?

Miałem imprezę z 2006 z silnikiem 160 KM i spalanie wahało się pomiędzy 9-12l/100km. Ma ktoś porównanie co do osiągów i spalania? Nie chodzi mi o dane katalogowe, tylko o odczucia w bezpośrednim porównaniu.

 

Mogę odpowiedzieć na pytanie dotyczące osiągów i spalania.

ja mam Imprezę 2.0R 160KM, mój ojciec Forestera z silnikiem FB20

 

więc tak:

spalanie w Foresterze nie przekroczyło do tej pory 12litrów, nawet na dość krótkich odcinkach, w ruchu miejskim (impreza w tych samych warunkach 12-12,5). dość dynamiczna jazda po autostradzie 8,8-9,5 tu spalanie bardzo podobne. ogólnie można przyjąć około 0,8litra do dołu w porównaniu do Imprezy.

natomiast 10l/100km w mieście to można w bajki włożyć. chyba, że jeździ się baaardzo mało dynamicznie nie stojąc na zbyt wielu światłach.

 

osiągi..... to już nokaut. IMO silnik z Imprezy o wiele lepiej ciągnie z dołu, wyżej się kręci i ma krótszą skrzynię. to chyba mówi wszystko.

mimo nominalnie lepszego i niżej położonego momentu, Forek budzi się dopiero gdzieś około 4500obr/minutę. wrażenia z jazdy ( jak i konfrontacja bezpośrednia ) w imprezie miażdzą forka. w sumie ja spodziewałem się czegoś więcej po tym silniku... oczywiście dłuższe przełożenia, większa masa, tłumaczą w dużej częsci dysproporcje, ale nie zmienia to faktu, że odczucie ciągłej jazdy na za niskich obrotach w foresterze jest nieprzyjemne.

 

pozdro!!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...