Skocz do zawartości

JAKI PŁYN HAMULCOWY DO FORKA 2,5XT AT ?


arkitekt

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

jak w tytule, mam zamiar w forku zmienic plyn hamulcowy na nowy bo kolejne 40tys stuknelo a ja nie pamietam bym w miedzyczasie cos wymienial a przeciez rok temu wymienilem tarcze na brembo i klocuchy na ferodo ale o plynie

zapomnialem i jakos tak mnie tknelo.

a ha mam abs oraz kontr. trakcji a to podobno wazne

zatem czym zalewacie swoje forki ???

 

tomasz p.

 

-- Pt mar 16, 2012 1:47 pm --

 

no jak tam nic nie lejecie? mr JAKO przestrzegl mnie iz te tzw. super plyny hamulcowe jak np. MOTUL trzeba wymieniac b. czesto a co za tym idzie zapomniec o tym grozi zablokowaniem hamulcow i remoncikiem z laweta w tle. powiedzial by sie nie wyglupiac tylko przy moim stylu jazdy zalac DOT4. zatem FERODO jest ok ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno,

 

piotrus mam przewody OEM i plyn wymieniony przez brata u Kopra, jak kiedys przez tydzien bujal sie moim forkiem.

ale nie pamieta co tam zalali wiec tymbardziej najwyzsza pora wymienic no i jeszcze wspomaganie, musze poszukac po jakim czasie sie go wymienia i na co.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na Twoimm miejscu nie wzbraniał sie od np. RBF660, weż pod uwagę, to że na codzień takie parametry płynu nie są Tobie potrzebne, ale jak wyjedziesz na nasze piękne autostrady i przez kilka km shamujesz forka z ponad 200km/h do 70 dość ostro (a niestety takie sytuacje nie są rzadkością) to warto mieć lepszejszy płyn i np. przewody w oplocie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max co roku wymieniam rbf660

 

nigdy nie miałem problemów, nigdy nie straciłem hamulców podczas zabawy. Klocki dymiły a pedał hamulca zachowywał się dokładnie tak samo -twardo.

 

we fiacie również mam rbf660

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Why, AdaSch,

 

panowie rozumiem, ale moje trasy to b.przewarzajacej ilosci co najwyzej ekspresowki a najczesciej zwykle krajowki tam jadac 120-140 i tak duzo ryzykuje przekraczajac dozwolona max. o 50km/h owszem zejscie z tych 130 do 60km/h to tez zadanie dla dobrego plynu dlatego nie kupuje nie planuje zakup zwyklego plynu np. K2-DOT4 tylko dobrej jakosci FERODO DOT4 gdyz o ile o oleju pamietam o plynie chlodzacym rowniez to mam pamietac jeszcze o chamulcowym bo inaczej w sytuacji newralgicznej zatna mi sie hamulce na tyle ze nie rusze z miejsca ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszozon,

 

zatem skoro juz dlubiemy temat to jakie z tych w oplocie przewodow warto zanabyc by nie przesadzac w koncu zacisko nadal mam tokiko czyli OEM a tarcze gladkie BREMBO, klocki FERODO DS2500...

 

KOLEDZY POMOGA NIESWIADOMEMU :roll:

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkitekt, w gdańsku jest jakiś producent takich przewodów. Tak swoja drogą, ciekawe ile "dają" skoro w sti nie ma zamontowanych przewodów w oplocie.

 

Pozdrawiam

 

-- 19 mar 2012, 12:59 --

 

przypomniałem sobie

 

http://www.przewodywoplocie.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch,

 

adasiu zamowilem plyn FERODO DOT 5.1 2L na wszelki ... do tego planuje zakup przewodow HEL-a

mam propozycje za 360 zlotowek chyba za komplet. plan jest taki teraz leje ferodo na OEMowe przewody

odkladam szybko kaske na wygluszenie drzwi +chyba jednak HERTZe.

odkladam kaske i kupuje te w opolocie + MOTUL-a RBF660 za twoja sugestia,

wymiana kolckow ponownie na FERODO DS2500 oraz plyta pod silnik bo juz fachman rok ja robi i wszystko przed latem.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...