Skocz do zawartości

serwis iPhone 3G


michalm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś przypadkiem posiada lub jest pracownikiem serwisu telefonów i mógłby mi pomóc w sprawie diagnostyki wyświetlacza w iPhonie 3G :) poprzez moją niefortunną zmianę digitizera nie działa wyświetlacz. Mam nadzieję, że wina leży po stronie samego wyświetlacza, a gniazdo jest w porządku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dłuugo i namiętnie walczyłem z iphone 3G. Był potłuczony wyświetlacz i digitizer. Wymieniałem wyświetlacz digitizer i jeszcze baterie przy okazji :) Po wymianach miałem duuuużo różnych problemów miedzy innymi z ciemnym wyświetlaczem. Pomagało przeoranie softu na nowo w iphone. Może tego spróbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie objawów było dużo i dziwne. Jednym z nich za którymś razem był czarny ekran. Wcześniej np. iphone cały czas wyświetlał rozładowaną baterie i ładowanie go całą noc nie pomogło. Po przeoraniu systemu wszystko zadziałało. Kiedyś też wyświetlał że bateria słaba i proszę podłączyć ładowarkę i mimo podłączania ładowarki iphone nadal sądził że ładowarka nie jest podłączona. Tu też przeoranie systemu pomogło. Poniżej krótki FAQ jak zrobić takie oranie systemu jak byś nie wiedział. Trzeba tylko mieć iphone, najnowszego Itunes (bez aktualizacji do najnowszej wersji itunsa podczas orania systemu wywalał mi błedy) i kabel USB -> iphone.

 

FAQ:

Czarny ekran na iPhonie i nie wykrywa go usb.

Trzeba wprowadzić iPhone’a w tryb serwisowy i zrobić mu restore ( odtworzenie ). Tryb serwisowy/awaryjny tzw. DFU – Podłączasz iPhone’a kablem i robisz kolejne ruchy 5 sec trzymasz home potem 10s razem home plus power i kolejnie puszczasz power i trzymasz home aż iPhone’a wykryje komputer. Potem postępujesz zgodnie ze wskazówkami itunsa.

 

Tylko pamiętaj że po przeoraniu systemu na iphone niestety wszystko wraca do ustawień fabrycznych i wszystkie dane z telefonu znikają. Takie jak np. Kontakty, gry, czy inne aplikacje dodane na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft nie był "uwalony", zdiagnozowałem dziś usterkę, padnięty LCD. Mogę polecić serwis na Jana Pawła tuż przed Anielewicza :)

 

-- 22 mar 2012, o 00:17 --

 

praktyka czyni mistrza, wyświetlacz zmieniony, wszystko hula aż miło :D służę pomocą gdyby ktoś miał podobny problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...