Skocz do zawartości

Legacy BP kombi - klopot z centralzamkiem...


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb automatyczny: kontrolka (po zamknieciu klapy) gasnie. Ale... wlacza sie radio i monitor nawigacji.

Oczywiscie przy otwartej klapie - w kazdym polozeniu przelacznika swiatla - kontrolka otwartych drzwi jest zapalona.

Wymienilismy modul oswietlenia z innego autka - te same objawy. A wiec nie on winny...

No to ktoś z elektryków robiących alarm do tego subaraka się nie popisał :) Przyznam, ze zacząłem się smiać jak usłyszałem, ze po zamknięciu klapy włącza się radio i nawigacja :)

Jutro zmieniam alarm - moze wiec bedzie final tego...

Watpię że to z alarmu.

Prędzej blacharze cos pomajstrowali(jak zwykle)

Obstawiałbym że na lampce w bagazniku są pozamieniane przewody lub nie ma "stałej" masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb automatyczny: kontrolka (po zamknieciu klapy) gasnie. Ale... wlacza sie radio i monitor nawigacji.

Oczywiscie przy otwartej klapie - w kazdym polozeniu przelacznika swiatla - kontrolka otwartych drzwi jest zapalona.

Wymienilismy modul oswietlenia z innego autka - te same objawy. A wiec nie on winny...

No to ktoś z elektryków robiących alarm do tego subaraka się nie popisał :) Przyznam, ze zacząłem się smiać jak usłyszałem, ze po zamknięciu klapy włącza się radio i nawigacja :)

Jutro zmieniam alarm - moze wiec bedzie final tego...

Watpię że to z alarmu.

Prędzej blacharze cos pomajstrowali(jak zwykle)

Obstawiałbym że na lampce w bagazniku są pozamieniane przewody lub nie ma "stałej" masy.

A co do tego maja blacharze? Auto (nowe) kupione w 12.2005 wiec nie zdazyli jeszcze klepac. A przez pierwszy miesiac - zero w tej sprawie problemow... Co do masy - przekaze sugestie elektrykowi, sprawdzi przed wymiana alarmu (ja osobiscie obstawiam jednak alarm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czujnik zamknięcia klapy? Moim zdaniem to pierwsza rzecz, którą należałoby sprawdzić

Wszystko sprawdzone i zero efektu. Ale komisja orzekla, tak samo jak Ty Fido - ze tylko to moze byc przyczyna... Zamowiony nowy czujnik - czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hm, nie wiem - sprobuje rano w tym trybie i odpowiem.

W każdym razie jak będzie świecić cały czas to też obstawiam uwalony przełącznik (czujnik) zamykania klapy.

Po miesiacu - final niby drobnej, ale mocno upierdliwej usterki! Zostal sprowadzony nowy czujnik zamkniecia klapy (hm, razem z zamkiem, bo pewnie "modul") i- jak narazie - wreszcie wszystko OK! Gratuluje aflinta trafnej diagnozy i dzieki!

PS. Zaraz przejrze wszystkie posty w tym temacie, bo jeszcze ktos po Tobie sugerowal podobna przyczyne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...