Skocz do zawartości

Legacy BP kombi - klopot z centralzamkiem...


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkiech Klubowiczow :) - wchodze na Forum przez otwarte drzwi mojego Legacy BP Kombi: nie moge ich zamknac, bo kontrolka pokazuje otwarta klape bagaznika (choc sa zamkniete!). Po przekreceniu w stacyjce kluczyka - kontrolka niezamknietego bagaznika znika (bo de facto jest zamkniety...). Drzwi musze zamykac od wewnatrz - z pilota (w kluczyku) niestety nie. Czy ktos z Was mial moze podobny problem? Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na pomoc.

Bazylia

PS "Udzial" alarmu raczej wykluczony, bo serwis wczesniej wylaczyl czujke zwiazana z klapa bagaznika (nie bylo to wiec prawdopodobnie przyczyna klopotu). :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Monitor pokazuje ktore drzwi sa otwarte.

2. Po zamknieciu wszystkich drzwi - monitor nadal sygnalizuje niezamknieta klape bagaznika.

3. Taka sygnalizacja (pkt. 2) uniemozliwia zamkniecie z pilota centalzamku - bo maszyna uwaza, ze auto jest otwarte i centralzamek nie chce sie zamknac...

4. Dlatego musze drzwi zamykac (centralzamek) recznie. Kontrola caly czas sie swieci (zlodziej mysli ze ma otwarty bagaznik...)

5. A kontrolka otwartego bagaznika wylacza sie dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce.

Dzieki za zainteresowanie

Bazylia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka swieci... A ma to jakis zwiazek?

Zapala się i gaśnie w momencie otwierania/zamykania klapy?

 

a u mnie jest wogole inaczej. lampka w bagazniku swieci sie nawet jak klapa jest zamknieta...bo zapala sie nawet przy otwieraniu drzwi bocznych ;-). zaobserwowalem to kiedys jak mialem zlozone tylne siedzenia :-).

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka swieci... A ma to jakis zwiazek?

Zapala się i gaśnie w momencie otwierania/zamykania klapy?

Lamka w bagazniku sie nie zapala - ustawiona jest opcja taka, ze wlaczam mechanicznie...

A kontrolka na monitorze (informujaca o niezamknietej klapie bagaznika) - tak jak pisalem - swieci sie do momentu przekrecenia w stacyjce kluczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka w bagazniku sie nie zapala - ustawiona jest opcja taka, ze wlaczam mechanicznie...

A jak ją przestawisz w tryb automatyczny to jak się zachowuje przy otwartej i zamkniętej klapie bagażnika?

Hm, nie wiem - sprobuje rano w tym trybie i odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być gdzieś zwarty przewód, w zamku lub gdzies po drodze.

Po zdjeciu konektorka od włącznika światła klapy b. będzie wszytsko wiadomo.

Dzieki za podpowiedzi - nie bede tego robil sam (boje sie gmerac przy elektryce w styku z alarmem. Brak mi wiedzy i kompetencji w tym zakresie.) - przekaze majstrowi, a o wyniku dam znac. Moze przyda sie "dla potomnych" - bledy lubia sie powtarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka swieci... A ma to jakis zwiazek?

Zapala się i gaśnie w momencie otwierania/zamykania klapy?

 

a u mnie jest wogole inaczej. lampka w bagazniku swieci sie nawet jak klapa jest zamknieta...bo zapala sie nawet przy otwieraniu drzwi bocznych ;-). zaobserwowalem to kiedys jak mialem zlozone tylne siedzenia :-).

 

bartek.

Spięlli Ci do alarmu.

Powinna działać tylko przy klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy spec B (3litry, kombi) - a tak mam napisane w "Karcie pojazdu": Legacy BP. Nie wiem dlaczego tak akurat - tez sie zastanawialem. Ale skoro napisali - to tak jest...? Moj pierwszy Subaru - nie znam sie na nomenklaturze...

Pozdrowienia (jak ktos madry w tych koncowkach to z pokora przyjme wyjasnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy spec B (3litry, kombi) - a tak mam napisane w "Karcie pojazdu": Legacy BP. Nie wiem dlaczego tak akurat - tez sie zastanawialem. Ale skoro napisali - to tak jest...? Moj pierwszy Subaru - nie znam sie na nomenklaturze...

Pozdrowienia (jak ktos madry w tych koncowkach to z pokora przyjme wyjasnienie).

W karcie pojazdu powiadasz, a spytaj Alexa i ma KW w dowodzie rejestracyjnym, i czy tak jest?

Kiedyś bylem świadkiem jak szanowna pani w okienku urzędu komunikacji nie potrafiła znaleść w katalogu Łady 2013 czy jakiejś podobnej,(chodzi o tą kanciata jak duzy fiat) więc stwierdziła, ze nie zarejestruje bo takiego samochodu nie ma. Nie pomogły prośby, ze włascieciel pokaże, moze nawet przewiezie bo zaparkował przed wejsciem. No i to, że w starym dowodzie rej. jednak widnieje takie cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka w bagazniku sie nie zapala - ustawiona jest opcja taka, ze wlaczam mechanicznie...

A jak ją przestawisz w tryb automatyczny to jak się zachowuje przy otwartej i zamkniętej klapie bagażnika?

 

Tryb automatyczny: kontrolka (po zamknieciu klapy) gasnie. Ale... wlacza sie radio i monitor nawigacji.

Oczywiscie przy otwartej klapie - w kazdym polozeniu przelacznika swiatla - kontrolka otwartych drzwi jest zapalona.

Wymienilismy modul oswietlenia z innego autka - te same objawy. A wiec nie on winny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy spec B (3litry, kombi) - a tak mam napisane w "Karcie pojazdu": Legacy BP. Nie wiem dlaczego tak akurat - tez sie zastanawialem. Ale skoro napisali - to tak jest...? Moj pierwszy Subaru - nie znam sie na nomenklaturze...

Pozdrowienia (jak ktos madry w tych koncowkach to z pokora przyjme wyjasnienie).

W karcie pojazdu powiadasz, a spytaj Alexa i ma KW w dowodzie rejestracyjnym, i czy tak jest?

Kiedyś bylem świadkiem jak szanowna pani w okienku urzędu komunikacji nie potrafiła znaleść w katalogu Łady 2013 czy jakiejś podobnej,(chodzi o tą kanciata jak duzy fiat) więc stwierdziła, ze nie zarejestruje bo takiego samochodu nie ma. Nie pomogły prośby, ze włascieciel pokaże, moze nawet przewiezie bo zaparkował przed wejsciem. No i to, że w starym dowodzie rej. jednak widnieje takie cuś.

Na pewno maszyna to Spec. B kombi, wiec nie wiem skad sie wzielo w karcie to BP - myslalem, ze to jakas subtelna odmiana (BezPaliwowy :wink: ).

A - przepraszam (jesli w ten spsob moze okazuje brak szacunku?), ale: kim jest Alex i jak mam go o to zapytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bylem świadkiem jak szanowna pani w okienku urzędu komunikacji nie potrafiła znaleść w katalogu Łady 2013 czy jakiejś podobnej

A mi pani w okienku wpisała w dowodzie tymczasowym... SUZUKI Legacy GX :shock: :lol: Ciekawe gdzie znalazła takie auto :mrgreen: W każdym razie w normalnym dowodzie mam juz subaru ;)

[sorry za ot ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - przepraszam (jesli w ten spsob moze okazuje brak szacunku?), ale: kim jest Alex i jak mam go o to zapytac?

nie brak szacunku, a moze zbytnią łatwowierność w to co wpisze ktoś w dokumenty, ale nic to, ok...

Alex to taki straszny typ, lepiej zebyś go pierwszy znalazł zanim on znajdzie ciebie :mrgreen:

 

 

 

Jesli moje poczucie humoru jest niewłasciwe- przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb automatyczny: kontrolka (po zamknieciu klapy) gasnie. Ale... wlacza sie radio i monitor nawigacji.

Oczywiscie przy otwartej klapie - w kazdym polozeniu przelacznika swiatla - kontrolka otwartych drzwi jest zapalona.

Wymienilismy modul oswietlenia z innego autka - te same objawy. A wiec nie on winny...

No to ktoś z elektryków robiących alarm do tego subaraka się nie popisał :) Przyznam, ze zacząłem się smiać jak usłyszałem, ze po zamknięciu klapy włącza się radio i nawigacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb automatyczny: kontrolka (po zamknieciu klapy) gasnie. Ale... wlacza sie radio i monitor nawigacji.

Oczywiscie przy otwartej klapie - w kazdym polozeniu przelacznika swiatla - kontrolka otwartych drzwi jest zapalona.

Wymienilismy modul oswietlenia z innego autka - te same objawy. A wiec nie on winny...

No to ktoś z elektryków robiących alarm do tego subaraka się nie popisał :) Przyznam, ze zacząłem się smiać jak usłyszałem, ze po zamknięciu klapy włącza się radio i nawigacja :)

Jutro zmieniam alarm - moze wiec bedzie final tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...