Skocz do zawartości

Co ile wymiana rozrządu?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra,

uściślam pytanie, co ile lat?

 

lat albo kilometrów.

zależy kto ile jeździ...

 

Według manuala: 105 tys. km lub 7 lat. W zależności od eksploatacji można ewentualnie tę wymianę przyspieszyć.

 

Oooo czyli co 7 lat..... Właśnie o to chodziło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymiana rozrządu nie jest przy 160 000 km ? 8)

 

bo byla juz przy 105 000 km :roll:

 

No właśnie niekoniecznie :)

Dla Forków sprzedawanych w USA tabelka przeglądów wygląda chyba identycznie poza tym, że przebieg jest w milach.

Czyli rozrząd wypada przy 105 000 mil czyli około 160 000 km.

Jeśli silniki są takie same o o co w tym wszystkim chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymiana rozrządu nie jest przy 160 000 km ? 8)

 

bo byla juz przy 105 000 km :roll:

A jak nie była.. to może być przy 160 000 km :|

 

Tym bardziej że słyszy się na mieście jak mówią iż autka EU są mocniejsze, wytrzymalsze, lepsze od US :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna US spec z 2005 roku, około 95000 przebiegu, po przeczytaniu kilku wątków na tym forum, stwierdziłem, że nie warto polegać na instrukcji (które sugeruje 105000 mil) tylko zdrowemu rozsądkowi, więc w do lipca planuję wymianę rozrządu. Tutaj pytanie do Was, drodzy forumowicze: czy w przy wymianie rozrządu w silniku 2.5L n/a konieczne jest wymontowanie całego silnika? Jak zaglądam pod maskę, to wydaje mi się, że tak, ale się nie znam. Pytam, bo rozglądam się obecnie za jakiś rozgarniętym warsztatem, który by się tego podjął, ale w 2 miejscach już mi powiedzieli, że na pewno się da bez wyciągania całości, chociaż jak zapytałem czy widzieli kiedyś forestera, to mówili, że nie :)

 

Drugie pytanie, to czy wymienić od razu przy okazji uszczelkę pod głowicą? Nie mam żadnych objawów, o jakich piszą ludzie których spotkało wydmuchiwanie uszczelki, ale jak już auto ma stać dzień czy dwa to pomyślałem że dla świętego spokoju można by to zrobić. Jak to jest w przypadku mojego silnika 2.5 n/a ? - uszczelka również jest tu piętą achillesową silnika czy też problem ten występuje tylko w turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wymieniono mi rozrząd w MY03 2,5 US. Mechanik powinien jeszcze sprawdzić stan pompy wodnej. Są dwie szkoły, pierwsza - wymiana pompy przy zmianie rozrządu bez względu na jej stan, druga dokładane sprawdzenie i pozostawienie bez wymiany. Wg mojego mechanika (doświadczonego majstra cytowanego w magazynie WRC i kierowcy rajdowego) wymiana nie była konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wymieniono mi rozrząd w MY03 2,5 US. Mechanik powinien jeszcze sprawdzić stan pompy wodnej. Są dwie szkoły, pierwsza - wymiana pompy przy zmianie rozrządu bez względu na jej stan, druga dokładane sprawdzenie i pozostawienie bez wymiany. Wg mojego mechanika (doświadczonego majstra cytowanego w magazynie WRC i kierowcy rajdowego) wymiana nie była konieczna

 

Ile kosztowala wymiana rozrzadu bez kosztu czesci (mam swoje)? Mam dokladnie taki sam model (MY03 2.5 US AT) i zastanawiam sie jakie mnie czeka wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

kupilem swego FXT 2,5 AT EU MY07 przy przelocie 65000km nie dokonca ufalem belgowi wiec zazyczylem sobie wymiane wszystkich plynow filtrow oraz uszczelek a przy okazji rozrzadu. pasek latwo sprawdzic czy zostal wymienionybo napis na gumie sie zmienil z GATES na MITSUBOSHI albo odwrotnie ale to widzialem.

z zasady nie ufajac mechanikom (co potem nawet zostalo udowodnione kilkakrotnie), zastanawiam sie kiedy znowu wymienic rozrzad, mam go juz 4-rok ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

kupilem swego FXT 2,5 AT EU MY07 przy przelocie 65000km nie dokonca ufalem belgowi wiec zazyczylem sobie wymiane wszystkich plynow filtrow oraz uszczelek a przy okazji rozrzadu. pasek latwo sprawdzic czy zostal wymienionybo napis na gumie sie zmienil z GATES na MITSUBOSHI albo odwrotnie ale to widzialem.

z zasady nie ufajac mechanikom (co potem nawet zostalo udowodnione kilkakrotnie), zastanawiam sie kiedy znowu wymienic rozrzad, mam go juz 4-rok ???

tomasz p.

 

Zmieniłeś rozrząd przy okazji wszystkich płynów czy odwrotnie ? ;)

Nie ufałeś przebiegowi ? Bo jak przebieg jest ok to albo przy 105 kkm albo po 7 latach. Tak więc co pierwsze stuknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...