Skocz do zawartości

porady dla nowego nabywcy subaru


DANI

Rekomendowane odpowiedzi

turbo w polsce z robota ok 8 000 pln czyli jakie 5 000 funtow.
że co

Ani złotówki ani funty tu nie pasują nic a nic. Może liry?

DANI, moja polska podejżliwość każe mi być ostrożnym , ale skoro znasz samochód i facet o niego dbał, do tego nie jest afganem którego widzisz pierwszy raz to brać. To nie żona to auto-będzie złe to sprzedasz.

Nie masz kumpla jakiegoś mechanika co by obejrzał podstawowe rzeczy, albo ten serwiś jakiś faktycznie ci sprawdzi. Weisz ja sam sprawzam co najwyżej z kolegą samochód przed kupnem więć się nie znam gdzie jeszcze. Ale jeśli sąsiadowi auto jeździ to tobie też powinno.

Powodzenia, napisz jak ci sie spisuje jak kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie od sasiada do ktorej stawki ubezpieczenioej to auto nalezy (wedlug mnie tak jak wszystkie imprezy gt i wrx do 20 czyli najwyzszej). jezeli tak to przy ubezpieczeniu beda brali po uwage nstepujace rzeczy :

1.gdzie mieszkasz w jakiej dzielni (jak murzynskiej ) - wysokie

2. czy masz dom z ogrodzeniem i gararzem jak nie to- wysokie

3. od ilu lat masz prawko i czy masz angileskie jak krutko to - wysokie

4. czy jestes merzczyzna czy kobieta jak merzczyzna to - wysokie

kiedys gadalem z moim kumplemangolem tu w angli i tak z ciekawosci sprawdzilismy ile by trzeba bylo placic za wrx z 2000 roku on mial 700 funtow ( ma chate w dobrej dzielnicy z garzazem ogrodzeniem mail w cholere aut terz ubezpiecza nasze 8 aut nigdy nie mial dzwona ) rocznie a mi powiedzieli 3000 !!!!!!!!

to boli, ale nie damy sie namówić na Rovera 214 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ubezpieczenia mieliscie racje przegiecie 1268.90£ w poniedzialek jade do serwisu subaru zprawdzic ile kosztuja stsndardowe przeglady zanim sie okaze ze pochlonie moje wszystkie oszczednosci dla porownania za ubezpieczenie BMW 535i sport wyszlo 412.86 ale ie ma o porownwac ostateczna decyzje podejme do konca przyszlego tygodnia. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHciałbym zauważyć jedną rzecz - angielscy dealerzy SUbaru nie bardoz chcą serwisować JDMy, czasem trzeba korzystać zwyspecjalizowanej firmy zajmującej się JDMami.

Ale to może być nawet lepiej, a może i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, tak jasne i zgadzam się tylko to może nie być tak prosto że do najbliższego serwisu Subaru się pojedzie.

wiadomo ,że nie takie proste, ale czy koneicznie trzeba do serwisu biegać? Ja tam serwis omijam. Wierzę chłopakom, którzy jeżdzą, a nie przechadzają sie obok takich samochodów i ogładają cenniki :lol: Nie żeby wszyscy tacy byli, ale jak sie serwisowało wcześniej megane, to ja wole moje subaru dać tam, gdzie ktoś już widział inne przed moim.

Serwis to nie wszystko, no chyba, ze ktoś chce koniecznie zaplacić 5 tyś za przegład i 300zł za łączniki orginalne, żeby nie była przecież rzeźba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbankrutował jak bym miał kupować orginalne części. W serwisie subaru jeszcze nigdy nie byłem! Kiedyś do skody pojechałem na ustawienie zbierzności to po znajomości mi powiedział 100 złota! A 3 domy dalej bym mechanik (tak samo komputerowo ustawiał) zapałciłem 50 złota :mrgreen: Jak się chce i ma trochę czasu to można części o takiej samej jakości znaleść za dużo miejsze pieniążki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania. Jeszcze jednego ostatnio pękła mi guma w przegubie :evil:

Orginalny przegub to koszt 500 lub więcej. W japomoto hurtowni co handluje częściami do japońców. Chcieli za 250 złota. Przeszukałem trochę firm w internecie i znalazłem za 145 złotych nowy przegub. Sądzę, że jeśli naprawdę by mi zależało to do 100 bym coś wyszperał! Aczkolwiek umiaru trochę też cza mieć bo potem okazuje się, shit się nabyło :mrgreen: (tak w skrócie) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem was ale dla przykladu kolega ma audi s4 i malo kto chce przy tym grzebac odsylaja go do serwisu tam lepiej nie mowic o cenach 600£ za przeglad z podstawowymi wymianami a poi drugie w UK cierzko trafic na mechanika to zazwyczaj jak my to mowimy wymieniacze a jak ktos juz mowil to czesci podobno tylko na zamowienie z japoni poprostu jest to troszke forsy i nie chce jej utopic a mam chrapke na subaru moze poprostu jakis bardziej konwencjonalny model chociaz musi byc minimum 200KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem was ale dla przykladu kolega ma audi s4 i malo kto chce przy tym grzebac odsylaja go do serwisu tam lepiej nie mowic o cenach 600£ za przeglad z podstawowymi wymianami a poi drugie w UK cierzko trafic na mechanika to zazwyczaj jak my to mowimy wymieniacze a jak ktos juz mowil to czesci podobno tylko na zamowienie z japoni poprostu jest to troszke forsy i nie chce jej utopic a mam chrapke na subaru moze poprostu jakis bardziej konwencjonalny model chociaz musi byc minimum 200KM.

takei legacy jako pierwsze auto spod znakuplejad to fakt nie koniecznie najlepszy pomysł ,ael ja bym i tak kupił co tam. musisz troszkę sie porozgladaćpo forach w UK to na pewno znajdziesz mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...