Skocz do zawartości

Mocowanie fotela kubełkowego


Ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najlepiej zamocować kubełek w STI, dostałem nowe szyny ale kompletnie nie pasują :roll:

Są jakieś dedykowane do tego samochodu ?

Zastanawiam się nad wspawaniem płyty w oryginalne szyny ale nie wiem czy to nie podchodzi pod druciarstwo :D

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten element przykręca się bezpośrednio do podłogi zamiast seryjnych szyn ?

A co z regulacją fotela przód tył ?

 

-- Pn mar 12, 2012 7:02 pm --

 

Ten jest z regulacją: http://www.rallyshop.pl/index.php?p650, ... nych-00493

Ale nie wiem czy będzie pasował do uchwytów fotela....

wyglądają na podobne do fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci taka regulacja ? jeżeli zakładasz kubełek to ustawiasz go i przykręcasz pod siebie bez możliwości regulacji .

i wtedy robisz to prawdopodobnie tak że do podłogi przykręcasz mocowanie dolne :

 

http://www.rallyshop.pl/index.php?p2826,mocowanie-fotela-subaru-impreza-gt-wrx-sti

 

a to tego mocowania boczne :

 

http://www.rallyshop.pl/index.php?p653,uniwersalne-mocowanie-foteli-00490

 

i do tego fotel a jeżeli chcesz regulacje to musisz pomiędzy boczne a dolne mocowanie wpakować jakoś to ale to może być niewykonalne hmm sam nie wiem :

 

http://www.rallyshop.pl/index.php?p650,szyny-do-uniwersalnych-mocowan-dolnych-00493

 

ALE TO WSZYSTKO CO NAPISAŁEM MOŻE NIE BYĆ PRAWDĄ 8) ZALEŻY JAKI MASZ FOTEL I JAKIE JEST PRZEWIDZIANE JEGO MOCOWANIE NAJLEPIEJ ZAPYTAĆ BEZPOŚREDNIO W TYM SKLEPIE CHĘTNIE POMOGĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocowanie mam:

http://fotele-speed.pl/index.php?strona=katalog&id=143

Tylko nie pamiętam czy MS-2 czy MS-3, mierzył przy mnie i mówił że będą pasowały :?

Ale szyny które były w zestawie za cholerę nie chcą wejść zamiast tych seryjnych, mają mocowanie do podłogi w innych miejscach.

 

Właśnie nie chcę ustawiać fotela na stałe (może jeszcze urosnę :twisted: ), fotel mam też Mirco tylko RS2 ;)

 

-- Śr mar 14, 2012 2:15 pm --

 

wwolny , ten fotel masz przykręcony do oryginalnych otworów po seryjnych prowadnicach ?? możesz zrobić zdjęcie jak to masz przymocowane z tyłu ?

 

-- Pt mar 16, 2012 2:51 pm --

 

Fotel zamontowany ale.....

 

jest tak blisko że siedząc, po wyciągnięciu ręki mam koło kierownicy 15cm powyżej nadgarstka, czyli za blisko.

Wydaje mi się że akurat ten model był średnim pomysłem do mojego auta, fotel dotyka lewego słupka a jest zamocowany jak najbliżej tunelu środkowego. Bardziej do tyłu nie da się go przesunąć:

 

WP_000113.jpg

 

Nie wspominam o doznaniach kręgosłupa przy wsiadaniu/wysiadaniu z samochodu, nie jeden lekkoatleta miałby z tym problem.

Mocowania też nie pasowały, zespawałem płaskowniki z blachy 10mm i do tego przykręcilem oryginalne szyny fotela.

 

Jakieś pomysły ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel, proszę Cię ten twój fotel ma "uszy"? :mrgreen:

Jeżeli tak to jest to średni pomysł do jazdy na codzień. Będzie ograniczał Ci widoczność na boki. Po kilku tygodniach będziesz chciał go wymienić!! Pomijam fakt że taki fotel raczej nie ma homologacji drogowej a "uszy" rzucają się bardzo w oczy więc w razie spotkania z władzą będą problemy.... Te uszy to do lansu potrzebujesz?

Wygląda na to że w ogóle ten fotel nie nadaje się do Twojego autka bo jest zbyt duży. Jak chcesz z niego wysiąść w razie potrzeby szybkiej ewakuacji? (np w razie dzwona?). Mógłbyś się spalić z autem zanim by Cię wyciągneli :!: OK może przesadzam ale o tym też trzeba pomyśleć bo masz seryjne nadwozie a nie obspawane, wzmocnione i zaklatkowane co się tak nie gnie przy dzwonie.

Kup dobry kubeł bez uszu :!: bezpieczniej i prościej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X69, bez jaj :D

Beben ma kubły z uszami u siebie i jeździ na co dzień (czego ja zbyt często nie robię)

Jak chcesz z niego wysiąść w razie potrzeby szybkiej ewakuacji? (np w razie dzwona?). Mógłbyś się spalić z autem zanim by Cię wyciągneli :!:

Nie przewiduje eskorty Prezydenta żebym musiał się szybko ewakuować z samochodu :wink:

Te uszy to do lansu potrzebujesz?

 

Wydało się :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel,

 

Nie miałem nigdy kubłów z uszami, zawsze były bez. Zawsze uważałem że kubeł jestnajlepszy!!

Kiedyś napaliłem się na te uszy ale po rozmowach z kilkoma posiadaczami w tym z profi drifterem odrazdono mi je do auta co jeździ gdziekolwiek poza torem. OK, co kto lubi :wink: Zwróć uwagę że (jak pewnie wiesz) że robi się fotele z uszami w postaci "ramki", no czyli z dużą dziurą w środku ucha :mrgreen: właśnie żeby można było lepij widzieć na boki. Pomijam fotele z odkręcanymi uszami :P bo tych jest narazie chyba tylko jeden model

 

W twoim przypadku gdy fotel jest bardzo z przodu bo środkowy słupek przeszkadza w przesunięciu fotela bardziej do tyłu, temat widoczności na boki i łatwości ewakuacji z auta nie jest chyba pomijalny..... Zresztą sam oceń. Jak dla mnie albo fotel musi być bardziej z tyłu albo trzeba założyć inny fotel.

 

takie tam luźne dywagacje z jajami :mrgreen:

 

A w ogóle to miałeś przyjechać żeby nasze stiaje się w końcu poznały a my przy tym też :P W końcu oba są na dotarciu!!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: a kto zwęża kubły? :mrgreen:

Moje odstępstwo z ministerstwa jest już chyba na poczcie do odbioru, więc powiniem mieć zarejestrowane autko za jakieś dwa tygodnie (niestety w następnym tygodniu duża delegacja służbowa). Zacznie się docieranie.... możemy się gdzieś w końcu spotkać :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam odstępstwo w swoich rękach :mrgreen: boże jaki poważny papier mi wypisali, że minister udziela i że bo nie stważa zagrożenia...

Ogarnę autko i się ustawimy :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...