Skocz do zawartości

Przekładka Subaru Impreza GD STI


JunioreX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jaa przekładałem sam z paroma osobami z doświadczeniem i polecam jak najbardziej. ale mam dośc dobre zaplecze wiec nie było dla mnie zadnego problemu ale jak by miał robić przekładke w domu bez odpowiednich narzędzi itd to wolał bym to oddać firmie i zapłacić za robote 4000 zł. i mieć gotowe bez roboty : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Podłączę się pod temat, bo czeka mnie część tego przez co przeszedł jego autor.

Nabyłem niedawno bloba WRX przerobionego z angola. Ponieważ auto służyło jako rajdówka-treningówka to przeróbka objęła tylko niezbedne elementy, czyli pedały,kierownica i deska.

Ja chciałbym trochę to ucywilizować i ogarnąć takie rzeczy jak wycieraczki, nagrzewnica - brak, sterowanie szyb, oraz elementy plastikowe. Będę więc wdzięczny za jakieś namiary na miejsca gdzie można kupić potrzebne części (preferowana Polska południowa)

Jeszcze mam pytanie o konwersję wycieraczek. Czytałem że trzeba wymienić jakiś metalowy element w podszybiu, może ktoś podrzucić jakies zdjęcie tego elementu, bo nie wiem o co chodzi dokładnie. Z treści tematu zrozumiałem, że w związku z tym trzeba wyjąć i ponownie zamontować przednią szybę, dobrze rozumiem.

 

Mam ludzi, którzy się tym zajmą. Ja będę odpowiedzialny za dostawy części więc każda pomoc frumowa mile widziana :)

Na razie wertuję allegro ale świeży jestem w temacie i nie do końca wiem co potrzebne, na co zwrócić uwagę itd.

 

I jeszcze: czy do bloba pasują rzeczy z bug'a, takie jak wycieraczki, podszybie plastikowe, nagrzewnica...?

Edytowane przez viperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie o konwersję wycieraczek. Czytałem że trzeba wymienić jakiś metalowy element w podszybiu, może ktoś podrzucić jakies zdjęcie tego elementu, bo nie wiem o co chodzi dokładnie. Z treści tematu zrozumiałem, że w związku z tym trzeba wyjąć i ponownie zamontować przednią szybę, dobrze rozumiem.

 

 

I jeszcze: czy do bloba pasują rzeczy z bug'a, takie jak wycieraczki, podszybie plastikowe, nagrzewnica...?

Nie jakiś, tylko kawał belki podszybia ;)

Jeżeli chcesz mieć "normalne" wycieraczki, to musisz:

wyciąć ori belkę podszybia (coś w rodzaju dwuteownika z otworami na całej długości), wspawać nową, wymienić mechanizm wycieraczek i silniczek.

Z angola nic nie pasuje, dlatego wszystkie te trzy elementy musisz mieć z "europejczyka".

 

Głowy nie dam, ale na 99% będą pasować z bloba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo czeka mnie część tego przez co przeszedł jego autor.

Nabyłem niedawno bloba WRX przerobionego z angola. Ponieważ auto służyło jako rajdówka-treningówka to przeróbka objęła tylko niezbedne elementy, czyli pedały,kierownica i deska.

Ja chciałbym trochę to ucywilizować i ogarnąć takie rzeczy jak wycieraczki, nagrzewnica - brak, sterowanie szyb, oraz elementy plastikowe. Będę więc wdzięczny za jakieś namiary na miejsca gdzie można kupić potrzebne części (preferowana Polska południowa)

Jeszcze mam pytanie o konwersję wycieraczek. Czytałem że trzeba wymienić jakiś metalowy element w podszybiu, może ktoś podrzucić jakies zdjęcie tego elementu, bo nie wiem o co chodzi dokładnie. Z treści tematu zrozumiałem, że w związku z tym trzeba wyjąć i ponownie zamontować przednią szybę, dobrze rozumiem.

 

Mam ludzi, którzy się tym zajmą. Ja będę odpowiedzialny za dostawy części więc każda pomoc frumowa mile widziana :)

Na razie wertuję allegro ale świeży jestem w temacie i nie do końca wiem co potrzebne, na co zwrócić uwagę itd.

 

I jeszcze: czy do bloba pasują rzeczy z bug'a, takie jak wycieraczki, podszybie plastikowe, nagrzewnica...?

No to wpakowałeś w niezłe bagno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam...

Bagno od razu.

Napisałem ze chce jedynie trochę ucywilizować wnętrze. Auto bedzie do jeżdżenia okazjonalnie, jak mi ochota przyjdzie.

Juz teraz fajnie się jeździ jednak kłuje w oczy ogolony z plastików środek.

Od biedy wstawię uniwersalną nagrzewnicę, dywaniki z marketu a wycieraczki zostawię angielskie.

Wolałbym jednak najpierw zorientować się czy są szanse podkładania tego na oryginalnych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam chętnie przyłącze się do dyskusji na temat przekładki . Od jakiegos czasu walcze z przerzuceniem kiery na lewą stronę  w wrx 2005 roku .  Panowie nic strasznego  . Najpoważniejszy zabieg  to znalezienie wszystkich gratów . Ja niby kupiłem u jednego faceta wszystko , ale jak przyszło co do czego  sporo mialem braków . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...