Skocz do zawartości

Oslona pod silnik a rozpórka?


gryka

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko odnosnie montazu oslony alu pod silnik i rozporki dolnej, czteropunktowej. Czy rozporka nie przeszkadza w montazy plyty?

 

pytanie z grupy tych bardziej teoretycznych....zależy jaka płyta, jak rozpórka....nie zostaje nic innego, jak przymierzyć... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. kumam.

rozporka pewnie jest tak samo montowana jak u mnie... na srubach z wahacza

u mnie plyta pod silnikiem z tylu montowana jest na takiej 2cm dostawce (na ksztalt wyprostowanej litery Z) przykreconej do kolyski od skrzyni i nic o rozporke nie wadzi

pewnie bedziesz musial u siebie zrobic tak samo.

Jesli Ci sie nie spieszy to w niedziele jak bede pod autem, porobie foty jak to lezy u mnie z dostawka i bez niej zeby sprawdzic jakie sa tolerancje (luzy)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. kumam.

rozporka pewnie jest tak samo montowana jak u mnie... na srubach z wahacza

u mnie plyta pod silnikiem z tylu montowana jest na takiej 2cm dostawce (na ksztalt wyprostowanej litery Z) przykreconej do kolyski od skrzyni i nic o rozporke nie wadzi

pewnie bedziesz musial u siebie zrobic tak samo.

Jesli Ci sie nie spieszy to w niedziele jak bede pod autem, porobie foty jak to lezy u mnie z dostawka i bez niej zeby sprawdzic jakie sa tolerancje (luzy)

 

Jak nie jest to wielki problem to chetnie zobacze zdjecia. I pomuczek do kolekcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozporka nie przeszkadza w montazy plyty?

...zależy jaka płyta, jak rozpórka....nie zostaje nic innego, jak przymierzyć... :lol:

mam w B4 obie i plyte pod silnik

wszystko pasi, nic nie wadzi.

Z rozpórką Whiteline może nie być tak różowo.

Montowałem kiedyś koledze płytę pod silnik do GT-ka, w którym była założona rozpórka Whiteline i niestety była ona 2-3cm poniżej płyty .Nie jest to najciekawsze rozwiązanie.

W dziale Kupię/Sprzedam ta rozpórka pojawiała się kilkakrotnie. Była u forumowiczów nie tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpórką Whiteline może nie być tak różowo.

Montowałem kiedyś koledze płytę pod silnik do GT-ka, w którym była założona rozpórka Whiteline i niestety była ona 2-3cm poniżej płyty .Nie jest to najciekawsze rozwiązanie.

W dziale Kupię/Sprzedam ta rozpórka pojawiała się kilkakrotnie. Była u forumowiczów nie tylko w Polsce.

potwierdzam... mialed dokladnie taka sama sytuacje w swoim ex-GT'eku: rozporka 4-punktowa WhiteLine oraz alu plyta (z 4T), rozporka wystawala poza plyte... dlatego wywalilem ta rozporke i zalozylem inna - u dalo sie przypadkowo wyrawac JDM'owy kawior, o taki:

 

080320101248d22f.jpg

 

 

niestety nie mam fot, ale ta rozporeczka elegancko chowala sie pod alu plyta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, masz ten kawior jeszcze czy z GTkiem poszedł?

nowy wlasciciel GT'eka cieszy sie, mam nadzieje, tym kawiorem :)

 

-- 12 mar 2012, o 07:10 --

 

W takim razie w jaką rozpórkę iść? Cusco, D2 czy co żeby to pasowało z płyta?

jezeli chcesz miec plyte, to szukaj takiej, ktora nie bedzie wystawala spod niej (te dwa rownolegle prety maja byc jak najblizej wzgledem siebie, wtedy jest szansa, ze wszystko ladnie zmiesci sie pod plyta)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozporka jest mocowana do wahaczy, przod rozporki na tylnych poziomych srubach (odkrecenie nakretki wystarczy, wsuwasz rozporke po ich odkreceniu) i na wewnetrznych pionowych srubach wahaczy (tam gdzie jest ta duza poducha) i tam sa tulejki takie 2mm:)

plyta kryje rozporke a raczej tylko jej centralna czesc, te owinieta na moich fotach.

czy śruby są na jakiś tulejkach żeby była pod płytą?

 

to raczej plyta ma dystans widoczny na zdjeciu, zeby lekko odchodzila od rozporki:) mozna dac jeszcze podkladki pod ten dystans aby bardziej odstawala od rozporki :mrgreen:

 

-- Pn mar 12, 2012 11:21 am --

 

grysia, tutaj masz lopatologiczny schemat co jak wyglada

schematyy.jpg

 

-- Pn mar 12, 2012 11:22 am --

 

dzieki za pomuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W weekend zdam relacje, czekam na Cusco.

 

-- So mar 31, 2012 3:35 pm --

 

Cusco nie dojechało jeszcze, ma być w tygodniu. Pstryknolem tylko zdjęcie samej osłonki na razie. Sorki za jakość, jak będzie rozporka to zrobię lepsze. Graft wykonał kawal dobrej roboty, pozostały oryginalnie dwa łamania, trzeba tylko było wyciąć dwa otwory na mocowanie FMIC, osłona teraz ładnie chroni również Intercooler.

 

-- Śr kwi 18, 2012 9:48 pm --

 

Wklejam zdjęcie rozporki, na razie mam tylko takie, dodam lepsze jak odbiorę tajpa :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...