Jump to content

Statystyki 10 lat sprzedaży Subaru


Recommended Posts

Ostatnio skonfrontowany zostałem z następującymi pytaniami:

Subaru działa na rynku Polskim już ponad 10 lat.
Ile właściwie w tym czasie sprzedano samochodów tej marki?
Jaki jest podział na poszczególne linie modelowe?
Czy prawdą jest - jak sugeruje wiele wypowiedzi na Forum - że poprzedni Forester, a szczególnie poprzednia Impreza cieszyły się znacznie większa popularnością, niż późniejsze modele?


Poniżej statystyka sprzedaży poszczególnych linii modelowych w podziale na generacje i lata.
Są to wewnętrzne dane, oparte na dostawach do dealerów, stąd mogą powstać niewielkie różnice w porównaniu z danymi dotyczącymi rejestracji. Nie wpływa to jednak na całościowy przegląd tego typu statystyki.

Wynika z niej, że w przypadku Forstera sprzedaż aktualnego modelu jest zdecydowanie większa, niż poprzedniej generacji. Należy w tym miejscu dodać, że samochód jest dopiero piąty rok na rynku, podczas gdy jego poprzednik był sprzedawany przez sześć lat (tak więc liczby jeszcze się zmienią).

Pewnym zaskoczeniem może być, że (już zakończona - poza STI) sprzedaż Imprezy ostatniej generacji osiągnęła nieco wyższe wartości, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniej wersji. Dużo wyższe wartości osiągnął tez aktualny Outback, pomimo jeszcze relatywnie krótkiego "stażu" na rynku. Tutaj należy jednak dodać, że odbyło się to częściowo kosztem Legacy kombi. Rozdział Legacy / Outback B14 daleki jest jeszcze jednak od zamknięcia ;)

statystyki_sprzedazy.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...