Skocz do zawartości

Czy ktoś oglądał to auto ? + bonus


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

To mój pierwszy post, witam wszystkich i do rzeczy...

 

Czy ktoś z Forumowiczów oglądał poniższe auto ? Co o nim sądzicie ?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84937553

 

Noszę się z zamiarem kupna Imprezy lub Legacy, a ten egzemplarz wygląda bardzo zachęcająco.

 

I jeszcze trzy pytania:

 

Jak te dwa auta sprawują się w jeździe po drogach gruntowych, lesie ?

Czy Impreza ma podwójnie ocynkowane blachy ?

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od prawie roku jezdze podobnym i jestem zadowolony. sytuacje mialem taka, ze w ciagu kilku dni musialem kupic nowe auto i wybor subaru byl mocno przypadkowy, ale nie zaluje. teraz szukam czegos nowszego i z wiekszym silnikiem (tez subaru). 1.6 jest troche za slaby jak na to auto (szczegolnie z napedem na dwie oski).

przy kupnie zwroc uwage na skrzynie (czy nie halasuje, czy biegi wskakuja bez problemow, wycieki), i stuki w zawieszeniu. poza tym wycieki z maglownicy dosc czesto sie zdarzaja. najlepiej przed kupnem pojechac do ASO, tam za okolo 200zl sprawdza ci auto.

jesli chodzi o ocynkowanie to nie wiem, ale w moim nie ma zadnych problemow z korozja (choc jest pare lat mlodszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się sprawuje na drogach gruntowych lub w lesie? ten? jak np. VW Jetta 1.6l.

 

A jak Waszym zdaniem Subaru 4x4 (Impreza, Legacy) znoszą jazdę po gruncie ?

 

Bo według forum 4x4, bardzo dziarsko sobie radzą. I na dojazdy do startowisk czy nad jezioro są w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Waszym zdaniem Subaru 4x4 (Impreza, Legacy) znoszą jazdę po gruncie ?

 

Bo według forum 4x4, bardzo dziarsko sobie radzą. I na dojazdy do startowisk czy nad jezioro są w sam raz.

np. wczoraj wjechałem sobie na plażę w Piaskach (na końcu Mierzeji Wiślanej, 13km za Krynicą Morską), pojeździłem trochę zygzakiem po śniegu, zawróciłem i wyjechałem pod górkę z plaży. jeszcze coś? ;).

 

najlepsze w teren to tak prawdę mówiąc jest pierwsze Justy, bo krótkie i lekkie - czyli jeśli się powiesisz, to sam się wypchniesz :).

z Imprezą czy Legacem będzie tak, że dopóki się nie powiesisz, to przejedziesz. rozstaw osi i długie zwisy nie pomagają w terenie, ale nie są to terenówki i nie można od nich wymagać zbyt wiele w tej materii.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec jest myśliwym i jeden z kolegów ma Forysia Turbo. W lesie radzi sobie naprawdę super. Zima, lato, roztopy. To dla niego bez różnicy. jedyny minus to prześwit. Czasem sobie moze o coś zawadzić. Ojciec jeździ Hyundaiem Terracanem i szczerze mówiąc namawiałem go na forestera,jednak odstraszył go właśnie mały prześwit i....za to mnie obelgami obrzucicie-ale wybaczam bo rozumię.....brak diesla. Ale pgólnie Forester to naprawdę profesjonalny samochód na wertepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec jest myśliwym i jeden z kolegów ma Forysia Turbo. W lesie radzi sobie naprawdę super. Zima, lato, roztopy. To dla niego bez różnicy. jedyny minus to prześwit.

To jeżeli forester ma za mały prześwit, to bez modyfikacji zawiasu nic innego nie znajdziesz z szuwarków :( Kiedyś był Legacy Hubertus sprzedawany :)

 

Czasem sobie moze o coś zawadzić. Ojciec jeździ Hyundaiem Terracanem i szczerze mówiąc namawiałem go na forestera,jednak odstraszył go właśnie mały prześwit i....za to mnie obelgami obrzucicie-ale wybaczam bo rozumię.....brak diesla.

Woli truć zwierzęta dieslem niż benzyną? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester to naprawdę profesjonalny samochód na wertepy.

Trist, doceniam dobrą intencję... ale TROCHĘ przesadziłeś... :lol:

jeżeli forester ma za mały prześwit, to bez modyfikacji zawiasu nic innego nie znajdziesz z szuwarków

Ani z SUV-ów. Większe prześwity niż te forysiowe 19-20 cm mają już tylko PRAWDZIWE, ramowe terenówki, a i to nie wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem,źle to ująłem :) . Chodzi mi o to że dla myśliwego lub leśnika jest wystarczający. Zgadzam się w 100% że samochód na ramie to to nie jest i wielkich wertepów nie wytrzyma. Ale szczerze mówiąc to naprawdę to auto sprawnie się zawija pod górki i przez błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech sprzedawali sprezyny podwyzszajace do imprezy (dla lesnikow mysliwych), wg testu w jednym z czasopism udalo sie uzyskac przeswit 23 cm, przy oponach 185/70R14 w imprezie 1.8 combi co jest niezlym, rezultatem juz. Jak chcesz jezdzic po lesie to poszukaj takich lub nie wiem czy sie da ale moze by podeszly z Forestera?? musi ktos to sprawdzic nie mozna z lifetem przesadzic bo przeguby szybko szlag trafi . A jesli chodzi o silnik to minimum musi byc 1.8 z redutkorem (wersja kombi) 1.6 przy duzy oporach (bloto, piasek gleboki snieg) i niebedzie sie sprawdzal i skonczy sie na spaleniu sprzegla przy ruszaniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bluźnię, ale zamontowanie jakiegos 150 konnego diesla do Forestera byloby super pomyslem. Nisko polozony max momentu obrotowego i jego wyzsza wartosc sprawdzilyby sie napewno w terenie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bluźnię, ale zamontowanie jakiegos 150 konnego diesla do Forestera byloby super pomyslem. Nisko polozony max momentu obrotowego i jego wyzsza wartosc sprawdzilyby sie napewno w terenie. 8)

Może będzie w przyszłym roku. Takie były plotki, na razie cisza. Przeszczep innego diesla raczej niewykonalny, ale kto wie - polscy mechanicy nie znają słowa niemożliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośka ? To znaczy ?

Napęd na jedną oś, czyli tylko dwa koła.

jedno koło :wink:

Co jakiś czas mają tam subaru, ale raczej tanich i bez urazorowych egzemplarzy u niech brak. bywam w okolicy jak by co moge zajrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...