Skocz do zawartości

Outback 3.6 h6 czy warto


looknow

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie zapomnij o profi nacięciach szlifierką katową :P

 

Nie bój żaby , już takową zamówiłem :wink: :P:twisted:

 

-- Wt lut 28, 2012 9:59 am --

 

ja jezdze 180-200 i to bardzo czesto. seryjne sa OK nie widze potrzeby wymieniac no ale auto tez o 100kg od OBK 3,6 lzejsze ale OBK ma chyba wieksze tarcze i inne zaciski

 

Jeżeli na autobanach się nie przegrzały/zwichrowały to dowód że dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wreszcie dostąpiłem zaszczytu jazdy H6 ;) - i moge juz sam odpowiedziec na zadane wczesniej przeze mnie pytanie - WARTO :)

Jezdzilem Infiniti, BMW, Audi, wiec mam porownanie - jest cos fajnego w tym aucie. Gdyby nie spalanie.... Ale moze to da sie nadrobic mala awaryjnoscia w porowaniu do niemieckich dsg i turbodiesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Infiniti, BMW, Audi, wiec mam porownanie - jest cos fajnego w tym aucie. Gdyby nie spalanie....

 

Olej spalanie ... jak na taki silnik nie jest złe. Jakby miał trochę większy zbiornik paliwa to byłby ideał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyzej wstawie beczkę do bagażnika ;)

 

-- Wt mar 13, 2012 1:06 pm --

 

Jezdzilem Infiniti, BMW, Audi, wiec mam porownanie - jest cos fajnego w tym aucie. Gdyby nie spalanie....

 

Olej spalanie ... jak na taki silnik nie jest złe. Jakby miał trochę większy zbiornik paliwa to byłby ideał :-)

 

a wlasnie a propos oleju ;) - chyba w tych silnikach nie ma problemu z dolewaniem oleju? Nie ma ubytkow od przegladu do przegladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie a propos oleju ;) - chyba w tych silnikach nie ma problemu z dolewaniem oleju? Nie ma ubytkow od przegladu do przegladu?

 

Ubytki są w normie tzn. nie trzeba dolewać pomiędzy przeglądami - pewnie to zależy od stylu jazdy. Co prawda ostatnio robiłem dolewkę, ale to tylko dlatego że na przeglądzie było mniej wlane (nie do samego max'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Infiniti, BMW, Audi, wiec mam porownanie - jest cos fajnego w tym aucie. Gdyby nie spalanie....

Czy powyższe marki miały znacząco mniejsze spalanie przy podobnej pojemności silnika?

 

Infiniti - okolo 15-16 litrow 3.7 benzyna, audi 3.0 tfsi kompresorem 300km 11-12, audi a6 3.0 tdi diesel 245 km 8 litrow, bmw 535xd 313 km 8 litrow, audi a6 2.7 tdi 9-10 litrow

wartosci po miescie bez bardzo ostrej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Infiniti, BMW, Audi, wiec mam porownanie - jest cos fajnego w tym aucie. Gdyby nie spalanie....

Czy powyższe marki miały znacząco mniejsze spalanie przy podobnej pojemności silnika?

 

Infiniti - okolo 15-16 litrow 3.7 benzyna, audi 3.0 tfsi kompresorem 300km 11-12, audi a6 3.0 tdi diesel 245 km 8 litrow, bmw 535xd 313 km 8 litrow, audi a6 2.7 tdi 9-10 litrow

wartosci po miescie bez bardzo ostrej jazdy

 

Infinity to FX czy inny? Audi to wersja AllRoad czy zwykła? Diesel wiadomo mniej pali (chyba że by liczyć w kg/100km) :-). Najbliżej chyba Audi 3.0 tfsi wyniki mogą być porównywalne, po samym mieście raczej nie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infiniti - okolo 15-16 litrow 3.7 benzyna, audi 3.0 tfsi kompresorem 300km 11-12, audi a6 3.0 tdi diesel 245 km 8 litrow, bmw 535xd 313 km 8 litrow, audi a6 2.7 tdi 9-10 litrow

wartosci po miescie bez bardzo ostrej jazdy

To audi 3.0 TFSI to całkiem przyzwoite wyniki ma, dwulitrowe turbo benzyny palą podobnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko liczac 100 tys drozej....

 

Dokładnie, ale chyba warto dopłacić :-). Tyle że Audi "kradliwe" jest i trochę rzuca się w oczy.

 

No wlasnie sie zastanawim czy warto doplacac i jestem coraz blizszy stwierdzeniu, ze jednak nie.

 

Ja bym jeszcze pozmyślał tzn. jeszcze raz pojeździł porównał na spokojnie spalanie, wyciszenie itp. . Z drugiej strony wybrałem OBK i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Audi "kradliwe" jest i trochę rzuca się w oczy.

 

To już nie te czasy :idea: Prędzej Octavie na części ukradną niż taki zacny wózek :wink:

 

Na pewno więcej osób zwróci uwagę na to Audi niż OBK-a i dla wielu jest to zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Audi "kradliwe" jest i trochę rzuca się w oczy.

 

To już nie te czasy :idea: Prędzej Octavie na części ukradną niż taki zacny wózek :wink:

 

Na pewno więcej osób zwróci uwagę na to Audi niż OBK-a i dla wielu jest to zaletą.

 

... albo wadą niestety kiedyś miałam taki rzucający się w oczy wóz :-), co do "kradliwości" to może nie nowe modele, ale Audi w bywa w czołówce (zależnie od regiony bo w Mazowieckiem bo japońskie znikają - zdaje się w Auto Moto jest raport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy "nie te czasy"... w zeszlym roku ukradli na Helu mojemu koledze A6 '09'... I to jeszcze anglika :lol:

Powiedziial ze juz nigdy wiecej Audi nie kupi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy "nie te czasy"... w zeszlym roku ukradli na Helu mojemu koledze A6 '09'... I to jeszcze anglika :lol:

Powiedziial ze juz nigdy wiecej Audi nie kupi :P

 

Owszem zdarza się ale głównie dla części bo nie podejrzewam tej kradzieży "na zamówienie" lub na "życzenie" jak to miało miejsce w latach 90tych :wink:

 

Pamiętam że po dwóch latach jeżdżenia A4 stwierdziłem że nawet nie miał bym nic przeciwko gdyby ktoś sobie go przywłaszczył Bo taki był nudny :wink: :mrgreen: Znam też przypadek jak znajomy w "tamtych" latach zrezygnował z "ryzykownych" marek a wysadzili go z Laguny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77, Masz racje, juz nie jest tak jak w latach 90' - ale nadal pewne marki sa bardziej ryzykowne niz inne - samochod to tez nie jest az tak wazny zreszta...

Wyobraz sobie jak zepsute reszte wakacji mial moj kolega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...