Skocz do zawartości

Outback 3.6 h6 czy warto


looknow

Rekomendowane odpowiedzi

do outbacka wpakujesz 7os?

nie, to nie autobus :lol:

albo masz tyle litow bagaznika po zlozeniu siedzen?

nawet trochę więcej

to nie sa poriwnywanele gabarytowo i tym samym masowo auta

gabarytowo bardzo zbliżone bo 11 cm na długości to niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, bądźmy obiektywni, tych różnic w wymiarach między OBK i FM jest naprawdę sporo:

 

FM ma 14,5cm większy rozstaw osi, 4 cm większy rozstaw kół, 10 cm szersza, 11 cm dłuższa i 9 cm wyższa buda, przy 5 osobach bagażnik jednak FM ma nieco większy, choć OBK przy 2 osobach jest jeszcze lepszy.

 

Na mój gust to są auta skierowane do nieco innych odbiorców, z pewną niewielką wspólną częścią.

Niemniej, cena za V6 AWD AT niższa o kilkanaście tysięcy od najtańszego OBK 2.0D musi robić wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to są auta skierowane do nieco innych odbiorców, z pewną niewielką wspólną częścią.

Niemniej, cena za V6 AWD AT niższa o kilkanaście tysięcy od najtańszego OBK 2.0D musi robić wrażenie :)

 

Pytanie jak z awaryjnością tego modelu niby za wcześnie na wnioski, ale podobno Fiat poprawił jakość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, bądźmy obiektywni, tych różnic w wymiarach między OBK i FM jest naprawdę sporo:

 

FM ma 14,5cm większy rozstaw osi, 4 cm większy rozstaw kół, 10 cm szersza, 11 cm dłuższa i 9 cm wyższa buda, przy 5 osobach bagażnik jednak FM ma nieco większy, choć OBK przy 2 osobach jest jeszcze lepszy.

 

Na mój gust to są auta skierowane do nieco innych odbiorców, z pewną niewielką wspólną częścią.

Niemniej, cena za V6 AWD AT niższa o kilkanaście tysięcy od najtańszego OBK 2.0D musi robić wrażenie :)

 

Ok FM jest większy, nie mniej jednak 400 kg to bardzo dużo, uwzględniając fakt, że mówimy o dieslu i FWD.Masy własnej v6 nie znam, ale musi być sporo większa.

Różnica mas obu aut to zaledwie takie maleństwo :D :

Honda_Gold_Wing_GL1800_lewy_bok.jpg

1800 ccm,sześć cylindrów,abs,asr,air bag,audio,wsteczny bieg,grzane fotele itp...

Daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok FM jest większy, nie mniej jednak 400 kg to bardzo dużo, uwzględniając fakt, że mówimy o dieslu i FWD

Ale o czym Ty piszesz? Różnica między dieslem FWD a OBK to 300kg, między V6 AT AWD a OBK to niecałe 400kg. Porównaj FM do Tribeki, okaże się, że masa praktycznie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podobno Fiat poprawił jakość ...

 

:shock: :shock:

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Tak słyszałem (niby od właścicieli) czy to prawda to nie wiem ... :-).

 

Nie no, po prostu wiary dac nie moge, bo fiat ma naprawde powazne problemy z jakoscia swoich wyrobow, i akurat jezdze obecnie na codzien tez autem z koncernu chryslera i jakos niewyobrazam sobie jak mogliby inzynierowie fiata poprawic moj samochod (posypac rdza od spodu?) :mrgreen:

 

W UK jak cos jest badziewiem to nie wiem jakie upusty cenowe by dawali, to to malo kto sie zlapie, dlatego fiat jest rzadko spotykany na ulicach Londynu... W wiekszosci to vany/busy i... ostatni 500/abart.

http://www.autotrader.co.uk/search/used ... sc/page/11

Wystarczy popatrzec ile warte sa fiaty... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc:) choc widze, ze temat troche zboczył z kursu... :)

 

-- Śr lut 22, 2012 2:03 pm --

 

sam mam a6 c6, ale jezdzilem juz najnowszym a6 c7 ze 245 konnym dieslem - pozytywnie - szybka skrzynia i przyzwoite osiagi - bardzo zwarty samochod, prowadzi sie jak po szynach - i w srodku nie ma recyclingu jak w subaru :)

to bierz audi :)

 

dokładnie, nie chcemy za pół roku słuchać biadolenia na forum...

 

 

nie przesadzaj - subaru chyba nie jest takie kiepskie, zeby odrazu biadolic :) No chyba, ze wiesz cos wiecej niz ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze nowy Passat Alltrack (jak nie jest to bedzie lada chwila)...ewentualnie zawsze mozesz kupic Yeti ;-)

Albo gama Infinity - (nie wiem czy i o ile drozsze bo nie wiem ile kosztuje OBK)- http://www.infiniticars.pl/ex37/models.html

 

EX37 to dość mały jest w porównaniu do OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak nowe OBK bo nie dotykalem, ale jesli nie uroslo znaczaco w stos. do generacji my99-my03 to tez jest ciasne :-)

Poza tym, ja tylko pisze o innych alternatywach, ktore przyszly mi do glowy.,...

Mnie osobiscie zadne z ww. aut nie pasuje - wlacznie z obecnym OBK, jakos poprzednia buda (z soczewkami z przodu) podoba mi sie najbardziej.

 

Ale gdybym mial dostac kredyt na 200k ( :mrgreen: ) to chyba rozwazalabym OBK albo Infinity (ale ja generalnie nie kupuje aut innych niż Japońskie).

koda, Passat, Vw... to jakos dla ludzi bez fantazji.... ot takie wozidla co nimi wszyscy lepiej syutuowani jezdza. Nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak nowe OBK bo nie dotykalem, ale jesli nie uroslo znaczaco w stos. do generacji my99-my03 to tez jest ciasne :-)

Poza tym, ja tylko pisze o innych alternatywach, ktore przyszly mi do glowy.,...

Mnie osobiscie zadne z ww. aut nie pasuje - wlacznie z obecnym OBK, jakos poprzednia buda (z soczewkami z przodu) podoba mi sie najbardziej.

 

Ale gdybym mial dostac kredyt na 200k ( :mrgreen: ) to chyba rozwazalabym OBK albo Infinity (ale ja generalnie nie kupuje aut innych niż Japońskie).

koda, Passat, Vw... to jakos dla ludzi bez fantazji.... ot takie wozidla co nimi wszyscy lepiej syutuowani jezdza. Nic ciekawego.

 

Nowy OBK urósł trochę, choć faktycznie poprzedni model jest ładniejszy :-). Infinity to ciekawa alternatywa też mi się podoba - jeśli chodzi o jakość to jest lepiej tzn. lepsze materiały niż OBK. Funkcjonalnie to już różnie bywa słabszy napęd, ciasne wnętrze, mały bagażnik mniszy prześwit w EX37. W moim przypadku zbierał bym na FX'a - tyle że to taki SUV na asfalt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LC to troche taki czolg i to raczej samochod w teren - ja musz emiec szybkie kombii z porzeadnym napedem na 4 kola

Infiniti fx tez fajny, ale maly bagaznik - 440 litrow chyba - i w glebszym sniegu tonie - a Subaru i Audi wyjezdza - oczywiscie Audi z torsenem a nie haldexem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...