Skocz do zawartości

Outback 3.6 h6 czy warto


looknow

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wersja USA nie lubi 98 oktanów - będzie cierpiał kat i będę widział Check, tak jak w poprzednim OBKu. Co do oszczędności - hmm przy mojej nodze chciałbym urwać więcej niż 1.5 litra. ;-)

 

I po to robi się remap kompa w firmie z Poznania. Ciągle brakuje mi czasu żeby na dwa dni pojechać do nich ale to jest kolejny punkt na mojej liście do zrobienia. Powiem nawet że o ile w wersji EU jest skrzynia z trzema trybami i silnik dostrojony do 98 i remap może nie jest tak niezbędny o tyle w wersjach US dla mnie była by to czynności pierwszej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 95okt. i świetnie jeździ ( wersja US). Więc po co robić remap ? Czy to zmniejszy spalanie ?

Remap ma dwie głowne funkcje:

1. Zwiększenie mocy i momentu poprzez m.in. Zmianę zaplonu. Na wyższych oktanach mozna lepiej podkręcić osiągi i uzyskać oszcźednosci na paliwie.

2. Poprawić reakcję na pedał gazu i poprawić reakcje silnika na nasze komendy.

 

Ale zgadzam się że auta fabrycznie jeździ bardzo dobrze, tylko że w tej całej zabawie zwanej tuningiem szuka się każdej możliwości poprawy fabryki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następny krok to supercharger: ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMSOil ASL 5W30 - nie brał oleju.

Valvoline 5W40 - 0.75ltr/5000km bez pałowania ale wyjątkowo krótkie przebiegi po 10km, następna wymiana - chyba wrócę do asl

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem - tego Fuchsa też miałem w pierwszej zmianie po sprowadzeniu do PL-też nie było dolewek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers zalany. W trakcie przeglądu zauważyłem że miska od skrzynki biegów mi się poci - nie zbyt mocno ale jednak auto ma dopiero 10000 mil... myślicie że wystarczy dociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

No wiec wlasnie chce uniknąć jakichś denerwujacych halasów i raczej dam sobie spokój z wydechem

Kolejny raz raportuję :  otóż wróciłem do El-Tec na poprawkę - i zrobili :)   Tzn. coś tam wstawili w końcówki wydechu i ograniczyli "buczenie" nie redukując mocy. Teraz już nie ma się do czego doczepić B)  : jest wyraźnie większa moc i mniejsze spalanie kosztem lekkiego, nieuciążliwego wzrostu głośności. No i  układ wydechowy na cały okres eksploatacji samochodu. Chyba powinienem też podjechać na hamownię - zna ktoś dobrą w Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania- może pomożecie ?

1. Klima.  W starszych modelach subaru było tak, że wewnętrzna część rolki sprężarki stała w miejscu i włączała się tylko od czasu do czasu(było jakieś sprzęgiełko).

Natomiast teraz u mnie w 3,6(wersja US) kręci się bez przerwy. Oczywiście klima działa przy włączeniu AC. Czy tak powinno być, czy to jakaś usterka ?

 

2. Mam dodatkowy kluczyk do tego modelu ale nie wiem, jak go powiązać z centralnym zamkiem i alarmem fabrycznym.

W starszym H6 3,0 ( US), który posiadałem był jakiś system , że otwierało się drzwi , włączało kilka razy zapłon i światła i jakoś się programowało a w tym modelu ( US 2012), nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba ukończyłem swoje dzięło w postaci modyfikacji wyglądu auta. Zdjęcia nie oddadzą tego piękna więc sporządziłem filmik z odpowiednim do rangi wydarzenia podkładem muzycznym. ;)

 

 

Przy okazji zainstalowałem nowe opony Michelin PRIMACY 3 i jestem pod wrażeniem komfortu i ciszy.... Na razie wiecej nic nie powiem ale juz te dwa aspekty są warte każdej ceny...

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na razie wiecej nic nie powiem ale juz te dwa aspekty są warte każdej ceny...

No pięknie q_va pięknie, ze zacytuję Jasia ze starego kawału ;)

Czy te dystanse dały coś ? W sensie że mniej wynosi auto na rondach ? I czy boczne szyby i lusterka nie pokrywają się szybciej błotem/kurzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie wiecej nic nie powiem ale juz te dwa aspekty są warte każdej ceny...

No pięknie q_va pięknie, ze zacytuję Jasia ze starego kawału ;)

Czy te dystanse dały coś ? W sensie że mniej wynosi auto na rondach ? I czy boczne szyby i lusterka nie pokrywają się szybciej błotem/kurzem ?

Dokładnie o to samo miałem zapytać! A do tego dystansów z linku już nie ma. Są inne. Jak pojechałem do mechanika pomierzyć to co musiałem, zgodnie z wytycznymi sklepu, to pierwszą rzeczą jaką wskazał mechanik, to że będzie się brudzic spod kół.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymierzam do Michelin zastanawiam sie tez nad Hankook podobno sa tez ciche. Ale ciezko znalezc cos dotyczacego porownania tych 2 opon. W ogole ciezko cos zalezc jak sie stawia na cisze i komfort a nie 25 cm lepsza droge hamowania.

MaciekGT rzeczywiscie cisza jest tak wyczuwalna do poprzednich opon ja mialem Potenza 50R ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z grilem i zmianą koloru ramek od przeciwmgielnych pierwsza liga :)

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że przednie koła/opony jakby trochę bardziej wystawały poza nadkole ?

Oj tam oj tam, tylko troszeczkę....:P

 

  

Tez sie przymierzam do Michelin zastanawiam sie tez nad Hankook podobno sa tez ciche. Ale ciezko znalezc cos dotyczacego porownania tych 2 opon. W ogole ciezko cos zalezc jak sie stawia na cisze i komfort a nie 25 cm lepsza droge hamowania.

MaciekGT rzeczywiscie cisza jest tak wyczuwalna do poprzednich opon ja mialem Potenza 50R ?

 

Opony są super ciche i super komfortowe, dziury połykają o połowę ciszej i gładziej niż oryginalne Geolandery. Nawet chwilowe spalanie mi spadło o jakieś tam pół litra...

 

 

ile za niego chcesz?

Pytanie prowokacyjne ale chyba zbyt wczesne... Jeszcze z rok się nim pobawię. Za tydzień robię remap silnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...