Skocz do zawartości

Outback 3.6 h6 czy warto


looknow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

potrzebuje Waszej porady - chce kupic nowe Subaru 3.6, 260 km w salonie - ma ktos moze Outbacka z tym silnikiem?

Jak sie sprawuje, czy spalanie jest takie jak podaje producent?

Jakies wady - silnik ponoc jest troche zmodyfikowany w porownaniu z poprzednimi wersjami. Psuje sie?

Jak zachowuje sie skrzynia? Tam jest przeciez archaiczny, ale sprawdzony 5 biegowy automat.

Hamulce? Wersja europejska powinna miec lepsze od amerykanskiej.

 

Dzieki :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób ma takie samochody. Poszukaj wątek o H6 3.6 jest tam ładny opis. Spalanie zależy dużo od kierowcy i warunków przy spokojnej jeździe podmiejskiej dane producenta są do uzyskania u mnie średnia jest na poziomie 9.5-10.5 l/100km w trasie przy prędkości ok 90km/h można uzyskać po staraniach 8.0-8.5 l/100km. Na razie przejechałem jakieś 50 kkm awarii silnika brak tylko przeglądy. Skrzynia tak jak napisałeś jest klasyczna może trochę ospała w normalnej jeździe to nie przeszkadza (tryb manualny taki sobie, ale w sumie nie używam). Hamulce wystarczające jak by się okazało że nie to można dokupić zestaw Brembo (felgi, tarcze, modyfikacja przewodów hamulcowych itp). Awarii wymagających serwisu brak, jedynie co doświadczyłem to: zablokował się alarm (samo przeszło), obserwowałem szarpanie silnika (podejrzane paliwo bo po zatankowaniu przeszło), coś mi popisuje jak samochód postoi kilka dni - na razie obserwuje. Czy warto to niestety trzeba samemu ocenić (w tej cenie można już coś wybrać) - ja jestem w każdym razie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to spalanie niemal dokladnie takie jak producent podali 8) Mam wersje US po 1341 milach zanotowane 25.4 mil na US galonie...

Hamulce - coz dla mnie wysmienite, ale ja jezdze na codzien Jeepem GC, wiec w porownaniu do niego - chyba wiekszosc japoncow ma lepsze hamulce :lol:

Ja jestem mega zadoowolony - jest jak by szyty na miare dla mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi popisuje jak samochód postoi kilka dni - na razie obserwuje.

 

Może pasek alternatora dostał wilgoci :idea:

 

Takie mam podejrzenie, dźwięk podobny - tylko trochę bardziej metaliczny coś jak zatarte łożysko. Tyle że trwa za krótko, aby wytropić :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

dzieki za info :) Moze uda mi sie takim samochodem demo pojezdzic w tym tygodniu - napisze jak moje spostrzezenia.

Mam do wyboru albo Audi albo Subaru - zdecydowal naped.

Cena jest spora za obka 3.6, ale z drugiej strony uzytkuje obecnie Audi i przestalo mi sie podobac niemieckie logo ;)

Musze miec kombi z napedem na 4 - wiec nie mam specjalnego wyboru - szczegolnie, ze chce w miare szybki samochod.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

dzieki za info :) Moze uda mi sie takim samochodem demo pojezdzic w tym tygodniu - napisze jak moje spostrzezenia.

Mam do wyboru albo Audi albo Subaru - zdecydowal naped.

 

Czekamy na opis wrażeń :-). Pojeździj jednym i drugim do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze do wyboru:

 

superb 3.6 4x4

lub V70 T5 AWD

 

 

skody i volvo maja haldexa - podobnie bmw - tez na elektronicznie dolaczany naped.

Ze stalym dzielonym zostaje tylko audi i subaru - czasem zdazy mi sie wjechac w niezbyt duze bloto :)

 

-- Pn lut 20, 2012 11:22 am --

 

Czesc :)

 

dzieki za info :) Moze uda mi sie takim samochodem demo pojezdzic w tym tygodniu - napisze jak moje spostrzezenia.

Mam do wyboru albo Audi albo Subaru - zdecydowal naped.

 

Czekamy na opis wrażeń :-). Pojeździj jednym i drugim do porównania.

 

sam mam a6 c6, ale jezdzilem juz najnowszym a6 c7 ze 245 konnym dieslem - pozytywnie - szybka skrzynia i przyzwoite osiagi - bardzo zwarty samochod, prowadzi sie jak po szynach - i w srodku nie ma recyclingu jak w subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam a6 c6, ale jezdzilem juz najnowszym a6 c7 ze 245 konnym dieslem - pozytywnie - szybka skrzynia i przyzwoite osiagi - bardzo zwarty samochod, prowadzi sie jak po szynach - i w srodku nie ma recyclingu jak w subaru :)

to bierz audi :)

 

dokładnie, nie chcemy za pół roku słuchać biadolenia na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Freemont z automatem, V6 3,6l 280km, za te pieniądze (125 tys), to chyba nawet nie ma co się zastanawiać :mrgreen:

 

Nie ma śmiechów.

Z pentastarem i chryslero-daimlerowym 4x4 jest to bardzo ciekawa opcja.

Z vw/volvo nie ma nawet co porównywać ...

 

Ale do sprawdzenia na żywo dopiero jakoś w maju/czerwcu.

0.9 s do setki gorzej niż obk h6 ale 100 tyś taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkur, ja tam się nie śmieję, jakbym miał kasę to bym pewnie zakupił - ale wiesz, moderator oficjalnego forum... :mrgreen:

Przyznam, że jak przeczytałem listę standardowego wyposażenia, oraz zobaczyłem cenę (szczególnie na tle ceny diesla), to szczęki przez godzinę nie mogłem z gleby podnieść :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkur

Przyznam, że jak przeczytałem listę standardowego wyposażenia, oraz zobaczyłem cenę (szczególnie na tle ceny diesla), to szczęki przez godzinę nie mogłem z gleby podnieść :shock:

 

To prawda ale wszystko co można powiedzieć o tym aucie to tylko teoria

na razie. Niestety nie teoretyczne jest homologowane ogumienie - 225/65R17

lub 225/55R19. I to mnie odstrasza ;-)

 

No jeszcze skóra na fotelach nie jest raczej za fajna.

Ale w obk nie wiem czy jest lepsza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkur, ja tam się nie śmieję, jakbym miał kasę to bym pewnie zakupił - ale wiesz, moderator oficjalnego forum... :mrgreen:

Przyznam, że jak przeczytałem listę standardowego wyposażenia, oraz zobaczyłem cenę (szczególnie na tle ceny diesla), to szczęki przez godzinę nie mogłem z gleby podnieść :shock:

 

Wlasnie tez do glowy przyszlo mi to auto, bo mysle nad zmiana, ale ja akurat wyposazenie odebralem negatywnie. Do wyboru niewiele opcji poza kolamami szyberdachem i lakierem :? o swiatalch xenonowych ani slowa (czyli pewnie nie ma). Jak przegladalem liste to sie czulem jakbym czytal wyposazenie jakiegos auta miejskiego :|. Osiagi tez nie powalaja.

Fakt, ze zacheta moze byc jego cena.

Ciekaw jest jak ten "elektorniczny" naped bedzie sie spisywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie osiagi i spalanie obiecuja przy benzynie V6 AT i 4x4 ?

:arrow: http://www.autoevolution.com/engine/fia ... 80-hp.html

 

-- 21 lut 2012, o 07:58 --

 

Jest jeszcze Freemont z automatem, V6 3,6l 280km, za te pieniądze (125 tys), to chyba nawet nie ma co się zastanawiać :mrgreen:

faktycznie ma tyle kosztowac? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looknow, podobnie jak napędy bez centralnego mechanizmu różnicowego w Subaru :) To i tak nie jest auto sportowe/terenowe, tylko VAN do wożenia dzieci na wycieczkę. Na okazyjny wypad w góry ich AWD zupełnie wystarczy. Do szaleństw po krętych drogach lepiej wybrać się bez dzieci i czymś lżejszym :) W sumie można kupić sobie takiego freemonta i MX-5 (używane) do zabawy - całość w cenie OBK H6. Na BRZ niestety nie wystarczy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...