Skocz do zawartości

Bagaznik na dach


AMI

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze czeka mnie przeprowadzka na jakies 2500-3000km, chcialbym moze zabrac pare gratow "na dachu" auta.

I tutaj mam pytanie do praktykow, bo niestety zupelnie sie na bagaznikach dachowych nie znam.

 

Czy do GC8 potrzebne sa jakies szczegolnie specjalne mocowanie bagaznika? Ew. co byscie polecili?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleta na pace u kuriera nie wyjdzie taniej, niż Szuwar spali więcej z tym bagażem? :)

+1

 

a dodatkowo nie będzie trzeba kombinować z tym bagażnikiem a po dojeździe do domu zrobić :shock: i uświadomić sobie że miało się jakiś bagaż ale nie wytrzymał przeciążeń :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, ty potrzebujesz do coupe,a to zasadnicza różnica.Polecam wyroby Thule,dobre wykonanie i jakość,firma produkuje na potrzeby kilkunastu marek eurpejskich i nie tylko,tego typu akcesoria,sygnowane póżniej logo danej marki i sprzedawane jako oryginalne akcesoria tych marek.Tu możesz się rozejrzeć i zorientować co i jak

http://www.thule.com/fitguide/Default.a ... &market=pl

A tu masz sklep w Łodzi i ceny

http://sklep.cubik.pl/sklep/c-53-Bagazn ... 3godKAo3LA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej napisali,taniej wyjdzie paleta u przewoźnika.Bagażnik (stelaż) do subaru min 200€ ( nie wiadomo czy pasuje do coupe) 300-500€ lekko licząc zapłacisz za bagażnik kryty (pudło),nie licząc spalonej benzyny plus stres "czy tam na dachu wszystko w porządku?" a i jeszcze dochodzi koszt przewozu promem auta z bagażnikiem dachowym ok 30€. Tak że policz sam czy warta skórka za wyprawkę.Zawsze możesz graty zostawić u mnie a potem mnie zaprosić "na plażę" a ja ci swoim dużym autem przywiozę wszystko :) ,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja i tak jade samochodem. Paleta mi nie jest potrzebna, bo chce zabrac tyle, ile zapakuje do auta/na auto.

A reszta na sprzedaz.

 

Natomiast propozycja Luczy wydaje sie kuszaca :) Tak swoja droga nie przydadza Ci sie jakies meble? :)

 

Prawde mowiac i tak nie myslalem o zadnej skrzynce na dach ,tylko raczej rozwiazaniu w miare konwencjonalnym, typu zwykly bagaznik dachowy - bo myslalem, zeby ew. zmontowac jakas podstawe na podporkach i zapakowac tam zapasowe kola na droge.

 

Bo tez nie chce zagracac nikomu domu, a drugi komplet kol w zapasie, jak zycie uczy, to nie jest glupi pomysl.

 

Lucza - a kiedy chcesz na te wakacje? :)

 

-- piątek, 10 lut 2012, 18:59 --

 

I zeby nie bylo - ja mam swiadomosc pewnych niedogodnosci, ale jakos te minimalna czesc graciarni zabrac tez musze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja i tak jade samochodem. Paleta mi nie jest potrzebna, bo chce zabrac tyle, ile zapakuje do auta/na auto.

A reszta na sprzedaz.

 

Natomiast propozycja Luczy wydaje sie kuszaca :) Tak swoja droga nie przydadza Ci sie jakies meble? :)

 

Prawde mowiac i tak nie myslalem o zadnej skrzynce na dach ,tylko raczej rozwiazaniu w miare konwencjonalnym, typu zwykly bagaznik dachowy - bo myslalem, zeby ew. zmontowac jakas podstawe na podporkach i zapakowac tam zapasowe kola na droge.

 

Bo tez nie chce zagracac nikomu domu, a drugi komplet kol w zapasie, jak zycie uczy, to nie jest glupi pomysl.

 

Lucza - a kiedy chcesz na te wakacje? :)

 

-- piątek, 10 lut 2012, 18:59 --

 

I zeby nie bylo - ja mam swiadomosc pewnych niedogodnosci, ale jakos te minimalna czesc graciarni zabrac tez musze :)

Tylko że teraz już nie ma bagażników innych niż 2 belki, a do tego trzeba dokupić jeszcze box. Minimalnie taki zesatw wyjdzie 1000zł, więc ekonomicznie na 1 raz nie ma to żadnego sensu. Ja za belki Thula + box 430l Interpack ( jeden z tańszych, a przyzwoity i z wzmocnioną podłogą ) dałem 1200zł. Plus tego Thula choć drogiego jest taki, ze wymienia się końcówki mocowań za 150zł i pasuje do różnych aut ( mam teraz i do S3 i do Leona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, o ile pamiętam, zakupiłem tu na forum, nie pamiętam od kogo, specjalne listwy i mocowania bagażnika dachowego do GC8, ale niestety nigdy ich nie użyłem. Wciąż je mam.

 

Co prawda nie wyślę Ci tego, chyba że pokryjesz koszty :D ale mogę Cię poratować zdjęciami w wolnej chwili, jak to wygląda :)

 

-- 10 lut 2012, o 20:26 --

 

AMI, ty potrzebujesz do coupe,a to zasadnicza różnica.

aaa no ja miałem 4-door saloon :) a nie coupe ;) więc pewnie i tak by nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koła do przewozu to kosz bagażowy,opisane kilka modeli na str.Thule.

Do coupe masz inne stopy i kit dopasowujący do auta,tanio nie jest,ale ten sprzęt można również wypożyczyc.

AMI, poszukaj na Wyspach wypożyczalni tego typu akcesorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sie tak wtrace

 

Kiedys na 25RS znalazłem fote Kombika GF z takim DUPNYM bagażnikiem jak na safari :mrgreen: (logo Yakima) Normalnie jak na Patrola albo Pajero... no se jej nie zapisałem!

 

ma ktoś moze tą (podobna) fote :cry: ?

 

edit:

Coś takiego ,ale 2 razy dłuższe :mrgreen:

 

IMG_2596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI mam Ci powiedziec, ze jestes ........ oraz ............ :mrgreen: nie zgadniesz kto Ci kazal to przekazac :)))

 

Tak tak, wiem i sie zglosze do Ciebie z pytaniem. Fakt, ze nie przyszla mi do glowy ta opcja.

 

Bede uderzal jakos poza watkiem do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, poszukaj na Wyspach wypożyczalni tego typu akcesorii.

I po przeprowadzce pojedzie z powrotem oddać? :wink:

AMI, sprawdź sobie w manualu dopuszczalną obciążalność bagażnika dachowego. Zdaje się, że z reguły jest to ok. 80kg, więc wcale nie tak dużo - myślę, że cztery koła ważą więcej (zakładając, że się zmieszczą do jakiegoś dużego boxa). Wiadomo, że co do kg nie ma obowiązku się trzymać, ale spore przeładowanie może się pewnie skończyć stratami w bagażu i blacharce (swojej i być może "sąsiadów") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...