Skocz do zawartości

"Ding" po uruchomieniu zimnego silnika


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyszły te okrutne mrozy to mój forek zaraz po uruchomieniu wydaje taki dziwny dźwięk, brzmi to jak pojedyncze "ding". Co to jest :?: Samochód co prawda odpala bez problemu, ale ten dobiegający z tyłu dżingiel trochę mnie zastanawia, bo wcześniej tzn. od kiedy jesteśmy razem to go nie było :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się to u mnie pojawiło wraz z mrozami. Trwa na tyle krótko, że trudni się wsłuchać. Może to pompka paliwa w zbiorniku? Bo wydaje mi się, że ten dźwięk pojawia się w momencie włączenia zapłonu - wtedy chyba się włącza, żeby podać paliwo. Zmyślam, ale może się nie mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa na tyle krótko, że trudni się wsłuchać.

Ten u mnie jest głośny i wyraźny tzn. musi być głośny i wyraźny skoro go słyszę :mrgreen:

pojawia się w momencie włączenia zapłonu

Mój dźwięk pojawia się zdecydowanie później, raczej gdy ślinik zacznie już pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki ten "ding" ;) ale u mnie w te mrozy nasilil sie (na98%) rozrusznik, w momencie "zaskoczenia" silnika chyba sie nie cofaa i przez chwile rzezi jak potepiony.

 

pewnie na poczatek by sie przydalo to rozebrac/przeczyscic ale kto by sie za to bral w te pogode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik pewnie odbija

Dźwięk wyraźnie dochodzi z tyłu, czy to możliwe, aby był to rozrusznik :?:

nie wiem jaki ten "ding"
rzezi jak potepiony

Mój "ding" brzmi raczej przyjemnie, mógłby służyć na przykład jako dżingiel ostrzegający o zamknięciu drzwi w metrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wyraźnie dochodzi z tyłu, czy to możliwe, aby był to rozrusznik :?:

 

w srodku ciezko zlokalizowac skad dochodza dzwieki.. najlepiej niech ktos doprowadzi do wywolania dzwieku a Ty sluchaj najpierw spod maski a pozniej znad drogi pod autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wyraźnie dochodzi z tyłu, czy to możliwe, aby był to rozrusznik

 

raczej nie silnik i rozrusznik masz z przodu no chyba ze sie po wale niesie na tył ;-)

 

a tak serio to chyba przypadłość wszystkich forków bo też to zauważyłem jak odpalam rano po całej nocy przy temp ponizej -15C

takie pojedyńcze metaliczne puknięcie - i gdyby nie dotyczyło samochodu powiedzłbym, że nawet przyjemne :-D

 

pewanie jak ktoś napisał to odbijający bendix - ogólnie przy tych mrozach to wszystko wydaje niepokojące dzwieki trzaski, trzeszczenia itp...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wyraźnie dochodzi z tyłu, czy to możliwe, aby był to rozrusznik

 

raczej nie silnik i rozrusznik masz z przodu no chyba ze sie po wale niesie na tył ;-)

 

a tak serio to chyba przypadłość wszystkich forków bo też to zauważyłem jak odpalam rano po całej nocy przy temp ponizej -15C

takie pojedyńcze metaliczne puknięcie - i gdyby nie dotyczyło samochodu powiedzłbym, że nawet przyjemne :-D

 

pewanie jak ktoś napisał to odbijający bendix - ogólnie przy tych mrozach to wszystko wydaje niepokojące dzwieki trzaski, trzeszczenia itp...

 

 

 

 

Kiedys jak mialem auto z gazem, zawsze po odpaleniu, zaworek odcinajacy doplyw gazu sie otwieral i wydawal taki dzwiek. Tak samo przy gaszeniu. Zaworek byl w bagazniku.

 

Moze to byc cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak mialem auto z gazem, zawsze po odpaleniu, zaworek odcinajacy doplyw gazu sie otwieral i wydawal taki dzwiek. Tak samo przy gaszeniu. Zaworek byl w bagazniku.

zawór otwiera gaz dopieru po osiągnięciu odp. temp silnika lub obrotów (w przypadku starszych inst. gazowych)

u mnie ten dzwiek pojawia się gdy auto odpali w momencie puszczenia kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak mialem auto z gazem, zawsze po odpaleniu, zaworek odcinajacy doplyw gazu sie otwieral i wydawal taki dzwiek. Tak samo przy gaszeniu. Zaworek byl w bagazniku.

zawór otwiera gaz dopieru po osiągnięciu odp. temp silnika lub obrotów (w przypadku starszych inst. gazowych)

u mnie ten dzwiek pojawia się gdy auto odpali w momencie puszczenia kluczyka

 

To prawdopodobnie będzie rozrusznik a konkretnie bendix. Puszczasz kluczyk po rozruchu i słyszysz kliknięcie bendixa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z gazem

Nie mam gazu, więc to odpada

w momencie puszczenia kluczyka
Puszczasz kluczyk po rozruchu i słyszysz kliknięcie bendixa

U mnie ten dźwięk pojawia się tuż po uruchomieniu silnika, nie zwróciłem uwagi, czy jest to skorelowane z kluczykiem. Dziś rano miały być testy kliniczne, ale niestety :wink: objawy nie wystąpiły, chyba za ciepło bo tylko - 11 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było tak bardzo zimno, wziąłem raz auto rano od żony i po uruchomieniu silnika ze 2 może 3 razy tak dziwnie zapiszczał przeciagle :), zauważyłem to podczas ruszania lekkiego wręcenia na obroty ok 2-3 tys i puszczenia gazu (jak silnik hamował). Po kilku minutach przechodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 minuta 20 sekunda

My "baby" is still alive too :wink: :mrgreen:

 

Dziś "ding" niespodziewanie wrócił i przegapiłem testy :roll: ale przyszło mi do głowy, czy przypadkiem nie może być to pompka płynu do spryskiwacza tylnej szyby :?:

 

-- 13 lut 2012, o 08:31 --

 

Udało się namierzyć źródło dźwięku i wszystko wskazuje na to, że to chyba jest jednak rozrusznik...

Pytanie, czy coś z tym robić, czy jest to normalna mroźna przypadłość :?:

 

-- 6 kwi 2012, o 09:06 --

 

Przyszła wiosna, nie ma siarczystych mrozów i bendix już nie śpiewa...

Zostawiam problem traktując jako TTTM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten dobiegający z tyłu dżingiel
rozrusznik pewnie odbija (wraca do miejsca spoczynku)

 

to w końcu ten rozrusznik mieszka w aucie z tyłu, czy z przodu ?..... :shock:

 

ciekawe, gdzie jest to jego miejsce spoczynku i jak (którędy) on do niego wraca... :mrgreen::twisted::lol::lol::lol:

 

do ustalenia winowajcy wydającego jakiś hałas dobrze jest mieć w miarę precyzyjne określenie kierunku,

z jakiego on, ów wyżej wspomniany hałas, dochodzi... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrać, wyczyścić, nasmarować

Dużo będzie z tym roboty :?:

 

-- 6 kwi 2012, o 09:19 --

 

to w końcu ten rozrusznik mieszka w aucie z tyłu, czy z przodu ?

Ten dźwięk się tak rozchodzi, że zza kierownicy wydaje się jakby dobiegał z tyłu,

ale po otwarciu maski okazało się, że to rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrać, wyczyścić, nasmarować

Dużo będzie z tym roboty :?:

 

-- 6 kwi 2012, o 09:19 --

 

to w końcu ten rozrusznik mieszka w aucie z tyłu, czy z przodu ?

Ten dźwięk się tak rozchodzi, że zza kierownicy wydaje się jakby dobiegał z tyłu,

ale po otwarciu maski okazało się, że to rozrusznik.

 

no to na początek won IC , potrzeba klucza 10 i śrubokręta, potem 14 i 12mm w rękę i za kilkanaście minut masz go na wierzchu.... :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...