Skocz do zawartości

hałas z skrzyni biegów w WRX 2001


irektob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ............i proszę o pomoc,może macie kogoś z mim mógłbym sie skonsultować.

Mój problem to delikatne wycie z okolic skrzyni biegów,objawia się tym że wycie zaczyna być słyszalne od około 40km/h w zwyż ,słychać tylko przy hamowaniu silnikiem na każdym biegu?

jak i na luzie i od razu mówię że wykluczam łożyska kół gdy silnik ciagnie to hałas ustaje,tak mi przyszło do głowy że to może sprzęgło?czasami podszarpywało przy ruszaniu?,bądż któres z łożysk w skrzyni ale dlaczego cichnie jak dodaje gazu?...................proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiem ,ale myślałem że ktoś coś podpowie

a może miałktośpodobny przypadek

 

-- So lut 04, 2012 6:27 pm --

 

jeszcze jedno moje spostrzeżenie dzisiejsze jak jest zimny olej w silniku to słychać dużo więcej niż jak się rozgrzeje olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tat myśle żeby wymienić olej ,czytałem że najlepszy do tych skrzyń to shell ,ale jest mało dostępny.

Od zakupu WRX-a przejechałem 30tyś spokojnej jazdy bez strałów sprzęgłem i upalań,biegi wchodzą ładnie i bez problemu ...............a wast gage odpada bo ten dżwięk jest cały czas przy hamowaniu silnikiem lub na luzie a zmniejsza sie proporcjonalnie z zmniejszającą się szybkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to moze byc lozyska w skrzyni w dyfrze. Jesli hamujesz silnikiem i szumi to prawdopodobnie bedzie to. I olej napewno do wymiany tylko najpierw trzeba lozysko wymienic. W oleju beda odrobinki metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ............i proszę o pomoc,może macie kogoś z mim mógłbym sie skonsultować.

Mój problem to delikatne wycie z okolic skrzyni biegów,objawia się tym że wycie zaczyna być słyszalne od około 40km/h w zwyż ,słychać tylko przy hamowaniu silnikiem na każdym biegu?

jak i na luzie i od razu mówię że wykluczam łożyska kół gdy silnik ciagnie to hałas ustaje,tak mi przyszło do głowy że to może sprzęgło?czasami podszarpywało przy ruszaniu?,bądż któres z łożysk w skrzyni ale dlaczego cichnie jak dodaje gazu?...................proszę o jakieś rady

 

też podejrzewam sprzęgło.

no, chyba, że masz opiłki na korku oleju, ale to akurat łatwo sprawdzić.

 

ps

mam tak samo i jeżdżę.

hałas się nie nasila wraz z kręconym przebiegiem, olej w krzynce czysty... jak klęknie, to bede wiedział w końcu co to było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za podpowiedzi

,w sumie to do końca nie wiem co się stało bo jak popuściły mrozy to hałas ucichł?.........może to dziwny zbieg okoliczności.

Właśnie przyszedł mi olej shell Helix spirax s6 AXME 75W90,więc zostanie mi go tylko wymienić i dokonać oględzin opiłków?

Proszę powiedzcie mi gdzie znajduje się korek wlewowy?i czy zalewamy do poziomu korka czy patrzymy na miarke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...