Skocz do zawartości

Zużycie oleju Sti


edek2006

Rekomendowane odpowiedzi

A po czym poznać podróbkę ? Ja ostatnio kupiłem 4 L motula 300 V na Radzymińskiej w Wawie za 138 zł. :P

 

 

 

motulfake01.jpg

 

motulfake03.jpg

 

motulfake06.jpg

 

po cenie :D

 

Też można, najlepiej sprawdzić na stronie dystrybutora i porównać ceny.

Z tego co się dowiedziałem to podróba strasznie śmierdzi - coś jak zapach Hipolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyszła moda na Millersa to wszyscy go leją. Kiedyś była moda na Motula, ale okazało się że posiada dużo HC choć wcześniej był cacy :lol:

Niedługo będzie moda na co innego.

sie nie znasz... prawdziwi znawcy (i patrioci :P ) leja LOTOS 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła moda na Millersa to wszyscy go leją. Kiedyś była moda na Motula, ale okazało się że posiada dużo HC choć wcześniej był cacy :lol:

Niedługo będzie moda na co innego.

sie nie znasz... prawdziwi znawcy (i patrioci :P ) leja LOTOS 8) :D

 

 

 

Dokladnie

Olej to olej , a lepiej wlac polski

Dac zarobic polskiej firmie i za 10 lat bedzie klasa swiatowa, bo beda mieli kase na badania

 

Dajmy im szanse :D

 

A tak na serio millers to naprawde dobry olej

A motul to forumowa " woda z lichenia" jak juz ktos tu napisal

Widze ze tez nalewki profil sie dobre robia :mrgreen: ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi pachnieć jak Peweksowska guma do żucia z Kaczorkiem Donaldem :)

 

Za mały byłem jak jeszcze były Pewexy i nie pamiętam ;)

 

prawdziwi znawcy (i patrioci :P ) leja LOTOS 8) :D

 

Ten Lotos City po 25zł/l ? :mrgreen:

 

-- Pt lut 03, 2012 1:42 pm --

 

Widze ze tez nalewki profil sie dobre robia :mrgreen: ostatnio

 

Jeśli chodzi o kolcowane zimówki to za tę kasę dają rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościowi w serwisie subaru zalali Millersa 10w50? To ok?

 

Bardzo OK, ale lepiej żeby dobry mechanik posłuchał, pomacał i dobrał właściwy olej (w zależności od np. zużycia, sposobu użytkowania) do Twojego silnika :idea:

 

Ja na takim jeżdże od 50kkm, znam jedno STI (właściciela ASO), które też jeździ na tym oleju, ale może do Twojego silnika coś innego byłoby lepsze - daj obsłuchać silnik dobremu mechanikowi :idea:

 

PZDR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z wrażenia sprawdzę ile nakazuje instrukcja obsługi Z tego co pamiętam 6-8tys km

 

Bodajże co 15k km. Jeśli silnik jest zdrowy, a samochód nie męczony zbytnio to ja nie widzę przeciwskazań aby latać 10-12k km na jednym (porządnym) oleju. Nie przesadzajmy z tą wymianą, nie każdy jest pseudo rajdowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiba STI jeżeli prawdą jest to co piszesz, że w STI po 11600 km nie wymieniałeś oleju to musisz być odważnym i jednoczesnie bogatym człowiekiem :lol:

Auto zakupiłem 1.5 miesiąca temu. Miało przejechane od ostatniej wymiany 9k, dołożyłem kolejne 2.5k. Silnik, spreżarka są jak nowe w silniku oleju jest 4mm poniżej górnej granicy (nie było dolewane od ostatniej wymiany). Książka mówi 10k mil między wymianami. Jeśli auto nie jest katowane nie ma potrzeby wymieniać oleju co 7k. Ty jeśli chcesz możesz to robić nawet co 2k- Twoja rzecz.

Zamierzam zalać najlepszy olej i będę go wymieniał co 10k km. Auta używam na codzień, czasem mu przyłożę ale to nie pałowanie przez godzinę!

Ps Jesli tu jest tylu maniaków zmiany oleju 2x wcześniej jak mówi instrukcja to ja chyba zajmę się dostarczaniem go dla Was- zbiję szybko kasę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jeśli chcesz możesz to robić nawet co 2k- Twoja rzecz.

 

 

zdarzają się i takie częstotliwości wymian - i nie jest to nic nadzwyczajnego

 

Jesli tu jest tylu maniaków zmiany oleju 2x wcześniej jak mówi instrukcja to ja chyba zajmę się dostarczaniem go dla Was- zbiję szybko kasę

 

 

maniaków :lol:skiba STI, jeszcze "długa droga" przed Tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to ten pan nie da zarobić na oleju :D

Myslę, że jest tu pare osób co sporo wiedzą o subaru. Natomiast nie można jednoznacznie stwierdzić czy wymieniać co 7k czy co 15 bez wcześniejszej konsultacji z właścicielem w celu ustalenia do czego auto będzie uzywane. Zgodzę sie z Piotrusiem- na pewno dobrze jest zlecic wymianę znawcy, żeby obadał silnik i doradził co zalać.

Producent na pewno nie zawyżył okresu między wymianami. Auto to nie baleno, więc wzięli na pewno pod uwagę ostrzejszą jazdę niż suzuki. Jeśli natomiast ktoś zamierza uzytkować auto w sporcie to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel, nie bardzo rozumiem emotkę " :shock: "

 

Bez urazy, po prostu jestem zdziwiony wysyłaniem próbek oleju do USA :wink:

W jakim celu się to robi i ile to kosztuje ? Pytam z ciekawości

 

Można ciekawych rzeczy dowiedzieć się o tym co dzieje się w silniku i czy olej który mamy nie robi mu krzywdy. Kosztuje to o ile dobrze pamiętam 100 zł więc nie majątek. Napisz do Wlyszkowa to pewnie Ci więcej powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przyjąć - nie tylko na okoliczność oleju - współczynnik PSB w skali powiedzmy od jeden do dziesięć określający ilość i jakość modyfikacji pojazdu, gdzie 1 oznacza niewielkie modyfikacje, a 10 przeróbki 'a la WRC. Nazwa współczynnika (jej skrót) pochodzi od określenia: "Poziom Spycenia Bryki" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent na pewno nie zawyżył okresu między wymianami

 

 

mówisz o producencie aut z silnikami tak "bezawaryjnymi" , iż ja dwa razy bym się zastanowił zanim stawiłbym na to nawet 10pln

Dlatego ustalona jest wymiana na 15k a nie jak w BMW na 25k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...