Skocz do zawartości

Osiągi nowej Imprezy


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Dyrekcja wyznaje niektóre - nie zawsze dzisiaj modne - zasady moralne.

I tak np. - prawie wstyd się przyznać - nie potrafi nawet policjantowi z drogówki przemówić do kieszeni :oops: No cóż, homo sum, et nihil humani alienum puto - czasem tez poruszamy sie po naszych drogach nieco zbyt szybko. Nie pretendując do świętości, prezentujemy jednak stanowisko zachowania właściwej kultury dyskusji - to taka nasza różnica w porównaniu z polskim sejmem 8) . A jednocześnie w odpowiedziach merytorycznych staramy się zachować obiektywizm przy jednoczesej realistycznej ocenie mozliwości (lub ich braku) realizacji określonych życzeń, czy tez oczekiwań szanownych forumowiczów.

Co do zasad bezpieczeństwa to istotnie jesteśmy na tym punkcie nadzwyczaj wrażliwi. Z dwóch przyczyn:

1. Odpowiedzialność moralna za rodzaj prowadzonej działalności;

2. Czysty business - nie chcemy być skonfrontowani z "utratą całkowitą (potencjalnego) klienta" :twisted:

 

Co do tematyki postów - jesteśmy jak najbardziej za tym, aby poruszane były te tematy, które szanownych forumowiczów interesują - nie prowadzimy i nie będziemy prowadzili żadnych restrykcji w tym zakresie :) (jak ktoś chce, może nawet rozmawiać o Trabantach :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szanowna Dyrekcjo!

mnie uczono : homo sum humani, nihil ame alienum esse puto.

Kultura dyskusji według mnie polega na wypowiadaniu słow przemyślanych ,nie zaprzeczaniu samemu sobie, nie przerywaniu interlokutorowi, nie tupaniu i nie bredzeniu na temat na który nie ma się nic do powiedzenia. Używanie dosadnych słow a czasem wulgaryzmów w żartobliwym tonie jest dopuszczalne. Tym bardziej moralność o której wspomniała Dyrekcja nie może być ani bardziej ani mniej modna. moralność - to nie być zakłamanym. nie mówić czegoś innego niż się myśli. Dopuszczalne jest ukryć prawdę, czyli nie powiedzieć nic , żeby kogoś nie urazić. W dzisiejszych czasach nie ma takiej moralności. Czyli nie ma żadnej moralności ( ewentualnie moralność Kalego ) Szanowna Dyrekcja łaskawa była połaczyć kulturę dyskusji z moralnością i wyszla z tego po prostu GRZECZNOŚĆ W DYSKUSJI. A co do "nieco za szybkiej jazdy" to zbyteczna skromność zwłaszcz gdy sprzedaje się samochody z takimi osiągami.

 

Pozdrawiam Dyrekcję i P. Waldemara Kosonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Istotnie w dyskusji o Imprezie znakazło się wiele zupełnie innych tematów.

Wydają się one jednak na tyle istotne - szczególnie w początkowym okresie istnienia Forum - że nie przenosimy ich w inne miejsce, lecz pozostawiamy tam, gdzie dyskusja się toczy. Bo przecież Forum nie jest tworzone przez Subaru. Subaru udostepnie jedynie platformę dyskusyjną -faktycznie forum jest tworzone przez uczestników.

A teraz ad medias res (nasza łacina jest b. mocno przykurzona, i to zarówno ta prawdziwa, jak i "kuchenna" - czekając na ew. poprawki korzystamy z darmowych lekcjii 8) ).

1. Wojtek - forum w żadnym wypadku nie ma być ograniczone do użytkowników Subaru. Nie ma także ograniczeń wiekowych, rasy, płci wyznania itd.

2. Waldemar Biela - zgdzamy się w pełni, co do formy prowadzenia dyskusji. Ponieważ jednak słowa wypowiedziane na forum nie dają mozliwości bezpośredniej ich interpretacji, czy też wyjaśnienia intencji etc. musimy zwracać szczególną uwagę na formę wypowiedzi. Niestety fora (czy to właściwa forma ?) bardzo często stają się "niestrawne" na skutek najrózniejszych wulgaryzmów, wypowiedzi obraźliwych itd. Anonimowość internetu stanowiąca bez wątpienia jego ogromną zaletę może stanowić jednocześnie w tym punkcie wadę. Stąd nasza wrażliwość.

Co do moralności - sugestia, że takowej dzisiaj już nie ma, jest nadzwyczaj pesymistyczna :( . Aczkolwiek Pańskie na ten temat wypowiedzi sugerują w podtekście coś zupełnie innego ... :wink: Mamy nadzieję, że nasza interpretacja jest właściwa.

Co do szybkiej jazdy - to nie skromność, lecz skąpstwo 8)

Tak rzeczywiście szybko poruszamy się poza granicami kraju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo!

Co do wulgaryzmów, to - jeżeli będę chciał uzyż, dla podkreślenia dobiitności jakiejś opinii - poprostu ją wykropkuję. A Dyrekcja jako grupa osób dorosłych oraz znających łacinę ( tę kuchenną ) zapewne domyśli się. Pod wpływem ostatniego komentarza do mojej opinii na temat moralności, chciałbym mój wywód na ten temat podsumować. Chciałem mianowicie tylko udowodnić że w naszych czasach moralność jest jak d... ,

czyli - każdy ma własną i wszystkich wokół traktuje wedłóg jej norm.

Temat skąpstwa dyrekcji - przemilcze tylko przez grzeczność..................

żartowałem. Sam - dbając o produkt którym Dyrekcja handluje - tankuję tylko paliwo importowane ( a jest takie tylko jedno ) mianowicie 99 V power na schell-u. I wiem że za granicą jest taniej. Poza tym, tam jest gdzie jeżdzić szybko bez ryzyka wstrząsu mózgu czy zgubienia nowióśkiej plomby w zębie. W jedej ze swoich wypowiedzi na forum, krytykującej skuteczność hamulców Forestera, zastanawiałem się czy Dyrekcja coś wie na temat możliwości zastosowania do nowego XT hamulców brembo w opcji lub już po zakupie, ale oficjalnie -bez problemów z gwarancją - iorginalnych do Forestera ( bez żadnych przeróbek). Oczywiście można zastosować klocki wyczynowe, ceramiczne - ale one mają dwie zasadnicze wady - błyskawiczne zużycie i koszmarna cena.

 

Pzdrawiam Dyrekcję i jak zwykle P. Waldemara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fliper, coś tu strasznie cicho i spokojnie, a juz coś zaczynało się dziać.

Myślę że mimo pierwszej naszej drobnej "stłuczki", zostaniemy przyjaciółmi.Ty stworzyłeś to Forum a ja pomogę Ci go rozruszać. Jeżeli nie wierzysz mi że coś szwankuje to przeczytaj ostatni post Danielka w sprawie czatu.Jak pozwoli mi na to czas to mam zamiar obudzić całe towarzystwo małym el ninio - taka delikatna fala tektoniczna. spoko - tylko dla dobra tego forum. polubiłem JE. Ponieważ jak sam zauważyłeś strona organizacyjna jest bardzo żadko odwiedzana chcę to zrobić na najczęściej odwiedzanej. i proszę żadnych kartek - będzie kulturka. A na koniec takie małe pytanko - jak nie chcesz to nie musisz odpowiadać, ale dusi mnie ciekawość - dlaczego temat " podtlenek azotu " uznałeś za drażliwy???????? Uważam że był czysto techniczny. A że skomentowałem odpowiedzi, to chyba normalne, przecież nie które były bez sensu a niektóre nie na temat. Po za tym komentarz w żadnym wypadku nie był wulgarny. Po Prostu ucieszyłem się że zrobił się ruch. AAAAAAAA- jeszcze jedno pytanie : czy to małe żołte co się do mnie przykleiło to jeszcze żółta kartka, czy może już moje LOGO ????? Jeżeli kartka - to jak się tego pozbyć ??? Jeżeli LOGO to proszę powiększyć.

 

Pozdrowienia Siwy łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie uznalem tematu "za drazliwy" - powiedzmy, ze nie do konca popieralem sposob komentowania za sluszny. Oczywiscie wszystko zalezy od tego jakie ktos ma poczucie humoru, ale tego akurat uczymy sie z biegiem czasu i wierze, iz teraz do twoich komentarzy i wypowiedzi bedziemy podchodzic troszke bardziej na luzie. Pamietaj tylko, ze Forum odwiedza duzo osob (czytac moze kazdy) i nie zawsze moga "zlapac" klimat Twoich wypowiedzi.

Tak czy inaczej podsumowania nadszedl czas. Jak juz npisalem - ja tutaj tylko sprzatam. To po lewej jest zolta kartka.... zeby spelnic Twoja prosbe ("dlaczego takie male?") zaraz go powieksze (nazwijmy to LOGO jak chcesz :twisted: ) :lol: 8)

Jezeli bedziesz mial pytania - prosze na PW (prywatna wiadomosci), zeby innym nie mieszac w tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie ( jeżeli jest tu jakaś Pani to ukryła się pod pseudonimem rodzaju męskiego).

Podczas drugiej lub trzeciej mojej wizyty na tym forum, Thanatos zwrósił mi słusznie uwagę że to nie CZAT. To teraz ja pragnę wszystkich poprosić,żeby nie traktowali Forum jak Gadu Gadu. Nie w każdym temacie się wypowiadam, ponieważ albo brakuje mi czasu, albo nic na ten temat nie wiem. Natomiast z cikawością obserwuje Wasze wypowiedzi i zauważyłe złą tendencję. Zdecydowana Więkrzość wypowiedzi składa się z pięciu elementów:

1. czasownika - witam

2. maksymalnie dwóch prostych zdań

3. czasownika - pozdrawiam

4. podpisu

5. czasami PS

Znam ten problem z domowego życia codziennego, ponieważ mam w domu 18-to latka. To wina cywilizacji. Minimum literatury - maximum internetu. Wiem Ze to nie Wasza wina. Takie czasy. Ale mam Ogromną prośbę. Włóżcie w swoje posty trochę serca, trochę konkretnych informacji, trochę wyobrażni i poczucia humoru. Poniewarz za młodu zajmowałem się grafiką i malarstwem, moja wyobrażnia działa już poza moją kontrolą a najczęściej dogaduje się z moim poczuciem humoru i tworzy mi w mózgu fraszki rysunkowe. Powiem Wam jak to działa, na przykładzie z tego forum. Wojtek pisze że ma 16 lat i jak się będzie dobrze uczył to może dostanie WRX-a. Czy Wasza wyobraźnia coś Wam podpowiada lub ukazuje jakiś obraz? ..................................................

Ciekawy jestem odpowiedzi. Moja w momencie kiedy to przeczytałem stworzyła obraz pięknego,nowego WRX-a, ospojlerowanego, z ksenonami, z pięknym wydechem i ...................................................z zielonym listkiem na szybie. Nie podałem tego przykładu żeby urazić Wojtka tylko dla czystego przykładu. A jeżeli już o Wojtku, to On jeden prawidłowo zareagował na mój komentarz do Waszych odpowiedzi na temat nitrosa.

Skrytykował w kilku zdaniach moją wypowiedz i rzucił konstruktywną propozycję. Fliper mnie zjechał Bóg wie za co. A Thanatos Go pocieszył, że napewno i tak nie długo wylecę. Reszta chyba w tym momencie myła zęby i miała wodę w ustach. Kochani poczytajcie trochę prasy motoryzacyjnej i wypowiadajcie się tak żeby było co poczytać.

Jeden z tematów rozpoczął się postem " czy ktoś coś wie o tym " i pod spodem fotka. miałem ochotę odpowiedzieć :

 

tak

 

pozdrawiam

 

Gdyby we waszych wypowiedziach obciąć : witam, pozdrawiam i podpis to wyszło by gadu gadu. Jak na razie dyskutuję tu z Wojtkiem i z Dyrekcją.

Thanatos ma chyba mało czasy, a Fliper twierdzi że tu sprząta. A skoro urodził tą stronę to chyba mu zależy żeby dalej żyła.

Zauważyłem że nawet Dyrekcja tu coraz rzadziej zagląda, bo nie wiele się tu dzieje. Nawet na wyluzowaną stronę nikt nie zagląda a kawałów motoryzacyjnych jest mnustwo. Prośba do Wojtka - nie tytułuj mnie "Pan"

bo czuję się staro a tak naprawdę to uwielbiam rozrabiać z kumplami moich synów, moją ulubioną muzyką jest amerykański rock progresywny, jeżdżę na nartach, gram w tenisa i w bilarda i to przeważnie z ludzmi w twoim wieku lub deczko starszymi. I nie lubię starych ramoli.

W pierwszej chwili jak to przeczytacie Wasza wyobrażnia powinna Wam przedstawić moją postać jako przyczepę z wapnem. Jeżeli tak ? to przeczytajcie to jeszcze raz. Stwórzcie FORUM na które - każdy kto wejdzie - czegoś się dowie, uśmieje do łez i poleci JĄ innym.

 

Pozdrawiam Wszystkich Siwy łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym uprzejmie dodac, ze nie powiedziaelm (czy tez napisalem), ze i tak niebawem wylecisz! Ja nie mam nic do CIebie, lubie se po prostu zartowac i takim zartem to wlasnie bylo. Zinterpretowac mogl to kazdy, jak chcial....

A tak w ogole powracajac do tematu, to bardzo sie ciesze, ze nowy WRX bedzie jeszcze lepiej przyspieszal i mam nadzieje, ze STi-e wreszcie pokaza Mitsubishi w grupie N na co jes stac!

 

pozdrawiam goraco wszystkich aktywnych forumowiczow,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, widzę że źle się chyba zrozumielismy z tym WRX. Czuje w tym swoją winę ... poniosły mnie marzenia z Imprezką, jak narazie to jest strasznie wiele wariantów ( być może wszystko się skończy na passacie 1,8 turbo służbowym z okratowaniem z tyłu :) ). A biorąc pod uwagę najoptymistyczniejszy przykład, że tata mój nie zapragnie miec np. nowego accorda, a wlasnie WRXa ( coraz bardziej sie do niego przekonuje, a moja w tym duza rola ). Następnie co do mojej jazdy taką rakietą ( tu własnie się źle zrozumielismy przeze mnie ... ) napewno nie było by to auto na dyskoteke ... i nie odrazu bym je do ręki dostał. Dziedziczenie samochodu znaczyło to, że czasami dostałbym się za kierownicę z "hamulcem" na prawym fotelu. Jestem świadomy jakie niebezpieczenstwo siedzi w tym samochodzie w osobie niedoswiadczonego kierowcy. Poza tym rozważam podjęcie kursu SJS ( to już niezależnie czy bedzie Subarka czy też nie ) - podobno szkolenie opłaca się niezależnie od wieku. Jakby ktoś był na tym kursie prosze o podzielenie sie przezyciami :) . Jeszcze listek mi spokoju nie daje ... Walddemar podam Ci ciekawostkę widziałem niedawno "klonowy listek" ma Fiacie Punto HGT ...

Nawiązując do tematu prostej konstrukcji naszych wypowiedzi ( witam , 2 zdania , pozdrowienia , ew ps i te sprawy :) ) czasami nie ma za bardzo co pisac, albo nie ma czasu ... trudno. Z literaturą to u mnie się teraz rozwija bardzo dynamicznie ;)

Waldermarze od teraz zwracam sie do Ciebie po imieniu ;) ( wedle życzenia )

 

koncze moją skromną wypowiedź

 

nara wiara ( oryginalnie :P bez pretensjonalnosci ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku : Ja jestem stałym uczestnikiem SJS i muszę przyznać że to czego nauczyłem się tam podczas 5 szkoleń na drodze nie nauczyłbym się przez 5 lat! Muszę nawet przyznać że szkolenie już raz nawet uratowało mi życie! (tak mi się przynajmniej wydaję). Chciałbym tutaj podziękować Szanownej Dyrekcji oraz całej SJS za wytrwałość w szkoleniu niedoświadczonych kierowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dyrekcja niestety nie zawsze tak często, jak by sobie tego życzyła, znajduje chwilkę na odwiedzenie Forum :cry: Niemniej, przynajmniej o ile wiadomo, jest jedyną dyrekcją uzywającą tej formy komunikacji bezpośredniej z naszymi chlebodawcami (czyt. klientami), tymi którzy nimi kiedyś będą (bo Subaru to choroba nadzwwyczaj zaraźliwa i trudno uleczalna :twisted: ) i wszystkimi tymi, którzy chcą z nami po prostu pogadać :D .

Co listka klonowego na WRX - jeszcze lepiej by wyglądał na WRC :wink: - a może ktoś może sporządzić rysuneczek, albo fotomontaż ? (ponieważ z powodu naszych "talentów" artystycznych nauczycielka odpowiedniego przedmiotu w szkole średniej była bliska zawału nie możemy sami tego wykonać :( - okrucieństwo wobec szanownych forumowiczów nie jest zgodne ani z naszym charakterem, ani programem :) )

To tyle na razie - pilne obowiązki wzywają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam że klonowy listek nawet na Subaru jest odpowiedni. Trzeba sobie założyć, że z takim samochodem wszyscy będą chcieli się zmierzyć... a jak kierowca nie ma na to ochoty ?? Nakleja sobie listek i spokój ;)

A moze by tak zamiast montażu listka na imprezie poprostu nakleic jeden na jakąś imprezke w salonie ;) ( tak tylko teoretycznie mówie :P )

 

Pozdrowieniaaa Wojtek

 

PS. Choroba Subaru jest uleczalna ... lekarstwo brak pieniedzy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym miał nowego WRX-a to nie przystawiałbym się (zbyt często) takim samochodem nic nie trzeba udowadniać. Osoba która zobaczy takiego WRX-a na światłach powinna schylić czoło. Ja jestem posiadaczem Subaru Imprezy 1.8 ma i jeśli kiedy kolwiek zmienię auto na nowe, to napewno bedzie to Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawa dyskuja i sie nagle urwała, wróćmy do wątku !!!

danielek miał opisać swoje ekstremalne sytuacje drogowe,

a mowa być powinna przede wszystkim o nowej imprezie. czy ktoś ma więcej zdjęć albo wie gdzie takowe można znaleźć? - modelu 03 oczywiście

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt dyskusja się urwała... Wielkopolaninie o ile dobrze pamietam troche zdjec nowej imprezki mozna znalezc na stronie Rafała www.newimpreza.prv.pl ( troche długo się ładuje ale zdjęć nowej imprezy jest kilkanaście ;) )

 

Pozdrowienia

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak :) a mam teraz problem mały z filmami na stronce, ponieważ niedawno wrzuciłem je na konto poczta.pnet.pl i byłem zachwycony, miałem transfer przy sciąganiu rzedu 200kb/s a teraz sie zrobiło z tego 10 :( no maksymalnie 20, i planuje zmiane kont na jakieś inne. w związku z tym zwracam sie z prośbą do was. jeśli ktoś zna jakieś dobre konto o pojemnosci nie mniejszej niż 20MB i z dobrym trasferem ot bardzo prosze żebyscie dali mi znać :D z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...