Skocz do zawartości

Osiągi nowej Imprezy


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko , czy wiadomo już coś o danych technicznych nowej Imprezy , w sobotę byłem w salonie Subaru we Wrocławiu , i powiedzieli mi jedynie ze WRX " być może będzie miec 225 KM , kubełki w standarcie, więcej na ten temat będzie wiadomo coś koło grudnia kiedy dostaną jakies dane ... " no i to wszystko czego sie dowiedzialem we Wrocku ;) Strrrrasznie ciekawią mnie osiągi :)

Pozrówka

Wojtek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg. informacji ze strony japonskiej WRX bedzie mial nie 218 lecz 225 KM, natomiast wersja STi otrzyma ta sama moc (265 KM) plus jeszcze lepsze chlodzenie silnika.

 

Przypuszczam, ze oferta na nasz rynek moze odbiegac nieznacznie od tej powyzej........mam nadzieje, ze "w gore" :D

 

Zastanawia mnie jedynie co ma oznaczac pojemnosc 1.6 w Imprezie ? :shock: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok ;) widzę że wszyscy narazie mamy te same informacje ;) ... aaa no i jeszcze coś słuchy mnie doszły o 280 KM w STI ( no ale niestety nie potwierdzone >>Subaru Wrocław ) .

 

Pozdrowienia

Wojtek

 

P.S.

Flipper pytałeś czym jest 1,6 w Imprezie :) ... według mnie kiepskim żartem na primaaprilis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiedzialem że jest benzyna 100 oktanowa ( no tak - Japonia ) , ale zawsze można tankować na Shellu :) 99+ :)

 

Pozdrowienia

Wojtek R

 

PS

w Poznaniu w salonie Subaru, Pan K. zmienia chipy w swojej imprezie kombi z 218 na około 260 KM ... PODOBNO z tym samochodem zadne STI nie ma szans :) ( no ale benzyne też napewno tankuje 101 oktanową :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Cieszy mnie zainteresowanie Państwa nowym samochodem. Gwoli wyjaśnienia wątpliwości następujące informacje :

1. Moc imprezy STI nie ulega zmianie (265 KM); o tym,że jak zwykle producent nadzwyczaj ostrożnie podchodzi tak do tematyki mocy, jak i oficjalnych danych dot. dynamiki niech świadczą jednak nastepujące fakty - pomiar przyspieszenia 0-100 km/godz (oficjalne dane FHI: 5,5s) wykazał wartość 5,3s (Auto Motor i Sport nr 11/2002), czy też 5,2s (Sport Auto - D); odcięcie paliwa następuje zgodnie z informacją oficjalną działu technicznego FHI przy prędkości 250 km/godz - wszystkie 4 Imprezy STI, którymi miałem okazję jeździć dochodziły do odcięcia (dla nieostrożnych - prób dokonywaliśmy w Niemczech !).

Zmodyfikowana Impreza STI będzie miała podwyższoną oficjalną prędkośc maksymalną do 244km/godz, i zmniejszone o ok. 1l/100km zużycie paliwa.

2. Moc Imprezy WRX to 225 KM (benzyna 98 oktan), prędkość maksymalna 232 km/godz, przyspieszenie 0-100km/godz : 5,9s.

Ponadto, podobnie jak w STI zużycie paliwa zostanie zmniejszone o ok. 1 l/100 km.

Impreza WRX zostanie - podobnie jak STI - wyposażona w przednie fotele "kubełkowe".

Ponadto zarówno STI jak i WRX otrzymają boczne poduszki powietrzne (z dodatkową funkcją ochrony głowy).

 

Łączę pozdrowienia dla szanownych p.t. Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno co do osiagów Imprezy. to jechałem kiedyś Imprezą GT 1999r. i do 4000 ciągła niesamowice :D ale powyżej tych obrotów to dosłownie chciało mi głowę urwać. wiec nie wyobrażam sobie jak ciągnie STI. a jak komuś to mało to zawsze mozan włożyć chip za jakieś 3000zł i z 218KM zrobi się 275-280KM a co dopiero w STI. tylko ja nie wiem czy przypadkiem chip nie skraca życia silnika :idea: w koncu to tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło ;) 5,9s na setke ... WRX ale jazda :) ... ( dzięki Dyrekcjo :) za świerze dane ;) ) ... kubelki jak na mnie troche za male ( ale dla takiego samochodu :) ) , a co do ceny to spadnie z wejsciem Polski do UE . Wszystko przez te głupie 35% cło na Japończyki . No ale może z dniem 1 maja Impreza WRX bedzie za około 110 tyś pln ...

Jeszcze raz dzięki za dane 8)

 

Pozdrowienia

Wojtek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak komuś to mało to zawsze mozan włożyć chip za jakieś 3000zł i z 218KM zrobi się 275-280KM a co dopiero w STI. tylko ja nie wiem czy przypadkiem chip nie skraca życia silnika :idea: w koncu to tuning.

Zmiana chipa oczywiście skraca życie silnika, dlatego trzeba jej dokonywać u dobrych firm tuningowych, które będą wiedziały co jeszcze trzeba zmienić, aby sie silnik nie spalił :-)

Pozdrawiam, Imp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuning chipowy będzie w miarę rozsądny , będzie się robiło przeglądy w terminie ;) , jezdziło na dobrej benzynie itd. to się raczej nie skróci zywotnosci silnika ... no ale oczywiscie jak sie podkreci na 270KM to już za duza pazerność jak na ten rodzaj tuningu

 

Pozdrowienia

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Cena WRX nie ulegnie zmianie :!:

STI podrozeje o 2.000 Euro - ale dostanie dodatkowo poza poduchami spojler tylny, spojlery progowe i liczniki z wersji Prodrive - czyli praktycznie cena pomiedzy poprzednim "Prodrive" i "normalnym" STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wymienić turbinke i mieć 450 - 500 KM (niestety wiąże sie to z wymianą : osłony termicznej, odpływu oleju, wydechu, dolotu, komputera, wydajnych wtryskiwaczy, przedniego intercooler'a itp) ale wiąże sie to z ogromna kasą (20-30 kawałków)

Thanatos : niestety ale sie mylisz z tych 4 STi z Prodrive'a jedną ma Kuzaj, drugą ma Martynka, trzecią Bania a czwarta nie wiem do kogo należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal: masz racje, obrotomierz w STi-u jest centralnie, a w WRXie po prawej. Problem w tym, ze Danielkowi chodzilo o roznice miedzy oborotomierzem STi-a Prodrive Style i normalnego STi-a. :lol:

 

Ale moze odpowiem za Dyrekcje:

 

liczniki w Prodrive Style-u maja niebieskie tlo, a w STi-u czarne. A tak przy okazji: w modelu 2003 WSZYSTKIE STi-e beda mialy niebieskie tlo (WOW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliscie, że w nowej Imprezie WRX jest licznik także centralnie tak jak kiedys tylko w STI... czyli zegary, kubełki, ciekawe czy dadzą jeszcze seryjnie złote felgi i opony 225/45 R17 .

 

Pozdrowienia

Wojtek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...